Moc to řeším?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 23:40
Moc to řeším?

Je to taková blbost, ale chci se zeptat jestli to moc hrotím.
Přítel si vydělává cca 45tis čistého, takže si docela vyskakuje. Finance nám zůstávají, neživoříme, jenže může zůstávat víc a můžeme konečně i něco koupit. Přítel chce např. nové auto, ale neustále utrácí, je mu jedno, že si koupí na benzině 3× za den pití za 50 Kč. Prostě si radši nedojde do krámu pro to samé, ale levnější. Hodně kouří a pije energetaky, jenže když se to sečte je to fakt hodně peněz. Neustále tankuje, protože autem jede i do krámu, jezdí sem tam jen tak (k rodičům) 30km tam a pak i zpět třeba 3× za víkend. Ale když potřebuje nové oblečení, to si nekoupí. Mě ano, ale pro sebe fakt ani ťuk. Ani to auto co tak chce, prostě si nenasetri mimo našetřené peníze na domácnost aj. mimořádně výdaje. Finance bereme společně, jsme spolu už delší dobu a já mám pár tisíc, takže nakoupím do domácnosti a postupně celý měsíc sem tam něco a nezbude mi skoro nic. Proto spoleham hlavně na něj. Jsou to jeho vydřené peníze nic mu neříkám, ale už jsem to zaregistrovala a ze zvědavosti koukám na ty castky a opravdu se to nezdá :nevim:
Jenže nevím, jestli to až moc neřeším a mám to i nadále nechat ne něm. Jako přeci mu nebudu říkat „tohle si nekupuj“ to by se nelíbilo ani mě. Ale na druhou stranu ta nová sedačka nebo to auto by se mi líbilo doma víc :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Mart81
Kelišová 5770 příspěvků 12.08.19 23:43

Záleží na tom, zda on od vás chce s tím poradit a pomoc nebo ne.

Alkata
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 12.08.19 23:45

Jeho peníze. I kdyby dával za benzin a pití dvacet měsíčně tak tobě je do toho kulový:

Tiffany1
Závislačka 4630 příspěvků 12.08.19 23:47

Já si myslim, že pokud máte na poplatky, máte se nadstandatrně dobře, tak to je opravdu jejo věc, jestli pojede 30km k rodičům 3× za víkend. Pravda je, že byste měli mít našetřené finance, kdyby se cokoliv stalo, ale to podle toho, co píšeš, děláte taky. Myslím, že to vážně moc řešíš. Někdo je víc šetřivý, někdo míň. Buď ráda za to, že je zodpovědný a máte se dobře… evidentně nikde neutraci za bedny, za zensky, ani za alkohol, ale kupuje si pití na benzince a neresi benzin.
:kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 23:49

No to zase nevím. Domácnost táhneme společně, takže zas tak kulový mi do toho není. Navíc máme před svatbou. Ale nějak neresime zdali jsme sezdaní nebo ne, finance máme společné i když zatím nejsme svoji. Pochybuju že sňatkem se to změní, leda tak papírové, to ano.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 12.08.19 23:50

Tak ono se jen ty svacinky, energetaky a cigara sakra nascitaji. Dve krabky denne jsou 2 kila, k tomu 3 energetaky na benzince 150, nejaka svacina k tomu dalsi 150. A mate 500,– denne rozfrcany vicemene za nic. Mesicne 10tis v luftu.

Jinak s nim promluvte, ze je potreba nasetrit treba za rok 100tis na auto. Ze je potreba mesicne usetrit o 5-10tis vic. At se zamysli nad tim, jestli by to slo nebo ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 23:54

Ne. Ne. On nepije alkohol. Jen hodně kouří a pije ty energetaky no. Ale to považuji za jeho věc. Samozřejmě že řeknu, že moc kouří a pije ty srajdy, protože to není vůbec zdravé, ale i tak to považuji za jeho věc. Stejně tak jako mu nic neříkám s tím co si kde koupí nebo zaplatí za blbosti. Jen si všímám prostě toho, že je to opravdu hodně vyhozených peněz „jen tak“. A potom právě chodí, že by chtěl tohle auto, ale že na něj hotové nemá. Přitom by měl raz dva, kdyby se trochu uskromnil a šetřil speciálně na to auto.

Aduš8
Kelišová 5327 příspěvků 13.08.19 00:03

Sorry, ale i když máte peníze společně, ty máš, jak sama říkáš, pár tisíc a spoléháš se na něj a po něm chceš, aby kupoval novou sedačku, auto a uskromnil se? Co kdyby on tobě řekl, ať si najdeš líp placenou práci :nevim:?

Tiffany1
Závislačka 4630 příspěvků 13.08.19 00:22

Já hlavně moc nechápu, když vidíš, co kupuje a jak by se dalo ušteřit, proc si s nim nepopovidaš a nedáš mu to spočítaný, co to udělá, když si da energetak na benzince jen 2× do týdne.
Máte před svatbou a ty to řešíš s námi, misto toho, abys mu to při normální komunikaci naznačila, že sis všimla, ze chce to auto, tak proc neusetrit na tom a na tom a dávat stranou a za jak dlouho by si to auto mohl pořídit…
Když mu to normálně řekneš jako návrh na řešení jeho přání, tak nechapu, co je za problem. Ovšem, nemůže tě urazit, že třeba nebude souhlasit, fakt zůstává, že nadstandartne vydělává, a přináší víc a vyčíst mu energetaky, mě by taky naštvalo.
Pokud to v širším kontextu nevidi a dojde mu, že může snadno našetrit dost peněz, bude nadšenej.

Jasom
Stálice 75 příspěvků 13.08.19 00:42
@Alkata píše:
Jeho peníze. I kdyby dával za benzin a pití dvacet měsíčně tak tobě je do toho kulový:

Sorry ale neznášam takéto názory. Zakladateľka s priateľom začínajú budovať svoju budúcnosť. „SPOLU“… čiže my. Pozor na to. Moje, tvoje iba dlhy sú spoločné??

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1015 příspěvků 13.08.19 02:56
@Alkata píše:

To at si zije sam a nezaklada rodinu ;)

Ijen
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 13.08.19 04:06

Rozepis prijmy a vydaje domacnosti na papir. Secti mu kolik utrati za cigarety a energitaky za mesic a za rok. Treba mu neco docvakne.

Kfětoslava
Závislačka 3135 příspěvků 13.08.19 06:05
@Anonymní píše:
Je to taková blbost, ale chci se zeptat jestli to moc hrotím.
Přítel si vydělává cca 45tis čistého, takže si docela vyskakuje. Finance nám zůstávají, neživoříme, jenže může zůstávat víc a můžeme konečně i něco koupit. Přítel chce např. nové auto, ale neustále utrácí, je mu jedno, že si koupí na benzině 3× za den pití za 50 Kč. Prostě si radši nedojde do krámu pro to samé, ale levnější. Hodně kouří a pije energetaky,jenže když se to sečte je to fakt hodně peněz. Neustále tankuje, protože autem jede i do krámu, jezdí sem tam jen tak (k rodičům) 30km tam a pak i zpět třeba 3× za víkend. Ale když potřebuje nové oblečení, to si nekoupí. Mě ano, ale pro sebe fakt ani ťuk. Ani to auto co tak chce, prostě si nenasetri mimo našetřené peníze na domácnost aj. mimořádně výdaje. Finance bereme společně, jsme spolu už delší dobu a já mám pár tisíc, takže nakoupím do domácnosti a postupně celý měsíc sem tam něco a nezbude mi skoro nic. Proto spoleham hlavně na něj. Jsou to jeho vydřené peníze nic mu neříkám, ale už jsem to zaregistrovala a ze zvědavosti koukám na ty castky a opravdu se to nezdá :nevim:
Jenže nevím, jestli to až moc neřeším a mám to i nadále nechat ne něm. Jako přeci mu nebudu říkat „tohle si nekupuj“ to by se nelíbilo ani mě. Ale na druhou stranu ta nová sedačka nebo to auto by se mi líbilo doma víc :D

No vidím to na brzký vdovský důchod.

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 13.08.19 06:15

Vadilo by mi to, celkem by mi dělalo problém vážit si někoho, kdo vyznává tento životní styl a není tak úplně finančně gramotný.
Mně by vadilo i kouření jako takové, s kuřáky mám problém. Ale to už je individuální.
Napřed bych se s ním o tom pobavila. Upřímně by mě zajímalo, zda je ten člověk vůbec schopen se nějak omezit. To je totiž docela důležité až přijdou děti.

lilith1
Ukecaná baba ;) 2285 příspěvků 13.08.19 06:16
@Alkata píše:
Tak jestli nemate dite, vtak yi je fakt po tom kulove..
Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama