Modelovací hmota K2

1357
30.11.10 12:14

Modelovací hmota K2

Zdravím dámy. Mám rychlo dotaz, zatím jsem zde odpověď nenašla. Potřebuji poradit zda se dá z hmoty K2 i modelovat a když ano, tak jak dlouho by figurka a nebo prostě výtvor měl tuhnout, než se použije ( aby to pak nebylo měkký a nevadlo to). A nebo dá se modelovat i z hmoty vyrobené z maršmelou bonbonů? Potřebuji hmotu čistě bílou, aby se dala dobře barvit. Moc děkuji za odpovědi. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11503
30.11.10 12:21

Ahoj, no tak v tomhle případě je nejlepší WI. K2 je moc měkká a dlouho jí trvá než vytvrdne, jestli vůbec, mě teda neztrvrdla v ledničce pak už vůbec. Z marschmallow se dá tvarovat, ale je to dost pracný a hmota teče a není to tak efektní jako u klasiky marcipánu nebo WI. Z fondánu se tvaruje velmi dobře a brzo je to tvrdý, ale vůbec mi nechutnal - jako přeslazená umělotina. K2 je vynikající asi jen jako potah.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1357
30.11.10 13:08

Petul, tak tos mě dostala.Nemám moc možností. Buď Formix, gumpastu a nebo K2 a WI je drahý a velikánský balení. Stačilo by mi kilo a 7 kg bych zpracovávala dlouho. Potřebuju jen Patchworkový vykrájený tvary. Tak co poradíš? Teď jsem si zkušebně vytvarovala kousek toho K2, tak uvidím jak rychle to oschne:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
30.11.10 15:19

WI prodávají i v kilový formě http://www.ceske-formicky.cz/?…

Jinak já si dělám domácí marcipán http://www.mimibazar.cz/recept.php?… a tvarovat z něj jde krásně. Pokud chceš jen vykrajovat a nedělat složitý tvary, tak to z tý marschmallow jde.

Tenhle je marschmeláckej celej, je to z těch šmoulů, takže jsem pak akorát dobarvovala růži a listy. Akorát ty růže tekly při tvarování, takže jsem je každou chvíli dávala do mrazáku zatuhnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1357
30.11.10 16:35

No, ale ty růže jsou.Krása. Vypadají jako ojíněné. Já to potřebuju rychlovka, dcerka má narozeniny v sobotu. Měla mi to nakoupit kámoška v Nýřanech, ale bohužel v sobotu zrušila auto a tak se nemá jak dostat, tak proto to naháním na poslední chvíli. No zkusila jsem tu K2 jak rychle oschne a už je krásně tvrdá a suchá, tak to s ní rysknu. A maršmelácká hmota je super, ale nechce se mi s ní patlat. Párkrát jsem jí dělala a jednou dokonce čokoládovou a netekla mi, prostě krásně sametově hebká hmota. No a já dort budu chladit v garáži, kde je chladno, ale sucho a ne jako v lednici. Tak mi drž palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
30.11.10 16:49

Určitě budu, ať se podaří a dcerka má radost. Tak nevím čím to bylo, že mě ty hmoty tečou, jediný marcipán mi neteče. Na krajích těch růží je prachovka, měla jsem akorát vínovou, tak jsem to trošku přibarvila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
30.11.10 16:52

jé teď koukám, že budete taky slavit roček, my v neděli, tak jsem taky zvědavá jak se mu bude líbit dortík - taky bude na poslední chvíli :oops: akorát já nemam možnost si to tady někde koupit, musím přes internet. teď sháním nějaký vytlačovací válečky nebo destičky, ale pořád nemůžu narazit na ty, který by se mi hodily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1357
1.12.10 00:38

Petul, nevím zda si stihneš objednat. Pošta už je předcvánočně zahlcená. Já už od minulé středy čekám balíček jen z blbé Prahy a balík ještě ani není na cestě do Ústí. Já budu dělat dorty dva. Jeden srdíčko s motýlkama a druhej kulatej s iglů a tučňákama. Tak jsem zvědavá jak to dopadne. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
1.12.10 11:45

No, je fakt, že jim to trvá trochu dýl. Ale včera jsem objednala, právě to jdu zaplatit, tak by to mělo příští týden dorazit. Tak sem pak určitě hoď fotky. Já ještě nevím co budu dělat, ale to iglů zní zajímavě :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
15.1.13 09:28

@JančaK Chtěla bych také dělat za 14 dní iglů s tučňákama, kolik prosímtě padne na jeden dort potahovací hmoty?, nemám představu, tak abych nekoupila moc nebo málo. Chci také koupit K2. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8836
24.5.13 18:38

Nedávno jsem viděla video, na kterém se kreslilo na dort roztavenou potahovací hmotou. Já používám na potahování K2, nevíte jestli i tato hmota jde roztavit v mikrovlnce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.5.20 23:16

Není na tohle lepší fimo hmota? Je jich více druhů s jistými vlastnostmi, tak bych spíš modelovala z toho a následně dala do trouby jestli potřebuješ, aby výtvor ztvrdl ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama