Mohu na OCR při pobírání RP?

5
20.3.20 19:02

Mohu na OCR při pobírání RP?

Dobrý den, prosím náhodou nevíte jak je to s osetrovackou když stále pobírám rodičovský příspěvek? Před měsícem jsem se vrátila zpět do práce, ale při této situaci se nám zavřela školka. Nebo zda si mohu vzít osetrovacku na starší dítě který taky chodí do školky, ale rodičovský příspěvek pobírám na mladšího. Předem děkuji ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24634
20.3.20 19:20

Vy jako člověk co pobírá RP můžete mít OČR i na mladší. Na starší si může vzít OČR otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.3.20 19:32

@Aspera to ano ale prý není možné pobírat dávku rodičovského příspěvku a osetrovneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
20.3.20 19:37

Řešila jsem před měsícem a paní, které jsem se na úřadě ptala, mi řekla, že je to možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.3.20 19:45

@7.straka A proplatily vám to? Jsem v práci zpět chvily takže vůbec nevím jak tohle funguje. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6082
20.3.20 19:49
@Aspera píše:
Vy jako člověk co pobírá RP můžete mít OČR i na mladší. Na starší si může vzít OČR otec.

OČR může mít namladsi, ale jen jako omluvenku z prace. Zaplaceno to nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.3.20 19:53

Ted to resila kolegyne.. taky ma rodicak a pracuje na HPP a narok na OCR ma skrze zavrenou skolku.

• Citovat
  • Nahlásit
5
20.3.20 19:59
@Anonymní píše:
Ted to resila kolegyne.. taky ma rodicak a pracuje na HPP a narok na OCR ma skrze zavrenou skolku.
Takže myslíte že vůči zavřené školce bude i proplacena? :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
948
20.3.20 20:04

@Silvie01 rikali ji, ze ano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
20.3.20 20:13
@Silvie01 píše:
@7.straka A proplatily vám to? Jsem v práci zpět chvily takže vůbec nevím jak tohle funguje. :think:

Jo, peníze jsem normálně dostala. Pár dní to trvá, sociálka má asi tři výplatní termíny v měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
20.3.20 20:44

@7.straka Děkuji. Jen se zeptám v případě kdyby šel na střídání osetrovacky přítel tak ten by to zaplacené neměl že? Koukala sem ze se vyplňuje zda někdo jiný pobírá mateřskou či rodičovský příspěvek, 🧐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
20.3.20 20:53

@Silvie01 tak to nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14439
20.3.20 21:00
@JancaS84 píše:

Tohle je nesmysl. Naopak OCR dostane zaplacen pouze ten, kdo čerpá RP. Takže kdyby si na mladší dítě vzal OCR tatínek, tak ten to zaplaceno nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24634
20.3.20 22:02
@Silvie01 píše:
@7.straka Děkuji. Jen se zeptám v případě kdyby šel na střídání osetrovacky přítel tak ten by to zaplacené neměl že? Koukala sem ze se vyplňuje zda někdo jiný pobírá mateřskou či rodičovský příspěvek, 🧐

Přesně tak. Ten by to měl jen jako omluvenku z práce, ale bez peněz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24634
20.3.20 22:04
@JancaS84 píše:

Tohle platí pro otce. Pokud ten kdo pobírá RP a pracuje, má OČR stejně jako každý jiný, ale nesmí na něj jít otec a mít zaplaceno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat