Mohu nechat utratit psa?

Anonymní
1.10.20 07:03

Mohu nechat utratit psa?

Je to 10 let, co jsem si vzala pejska, nalezence. Stáří tedy neznáme. Netrvalo dlouho a měl úraz. Vše jsem zaplatila, rehabilitovala a pejsek se téměř uzdravil. Až na to, že začal mít potíže udržet stolici a tak na nas občas doma něco čekalo. Bohužel dnes je na tom tak, že se nejenom doma vykálí 2× denně, ale co 3 dny se i počůrá. Jednoduše neudrží svěrače. Znamená to pro mě vyprat pelech, vytřít, vykoupat psa. Veterinář v našem meste odmítá uspat psa, co už má i bolesti, našeho by neuspal tím pádem ani omylem. Jenže pro mě to začíná být nepřekonatelný problém. Co mohu dělat? V útulku si ho nevezmou. Darovat.. no nevím, kdo by si psa s takovým problémem vzal. A vydržet to nechci kvůli dítěti. Začalo chodit a musím ho držet v pokojíčku jak v kleci. Pejsek má podle veterináře i nějakou šelest na srdci a malinké nádory na bříšku. Nic s tím dělat nemáme, nic neříkal. Říkám si, že to vydržím, ale strašně mi vadí, že moje dítě musí sedět v pokoji a nemůže jen tak dojít za mámou, nemůže běhat. Naproti tomu psa v jeden místnosti taky držet nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
290
1.10.20 07:08

A nenapadlo te zmenit domtora?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
1.10.20 07:11

A nebo s nim byt casteji venku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51948
1.10.20 07:13

Jiný veterinář. I pro psa je tohle utrpení :? Tohle prostě k žití není :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4278
1.10.20 07:15

Určitě nechat utratit. Pes má tu možnost odejít důstojně z života. Co je to za veterináře že to odmítl udělat? Vždyť ten pes trpí!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16198
1.10.20 07:18

Jiného veterináře, buď se to dá léčit, asi těžko, pak to opravdu nemá řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 07:21

@Len123l Já nemám auto a vzhledem k tomu čím pejsek trpí se neodvážim jet do druhého města autobusem.
A ven chodíme tak často, jak to jen s ročním dítětem jde. Bývá to 3-4× denně.

Nicméně pejsek se i raduje. Když vidí moje rodiče, začne běhat nebo si užívá jídlo. Není ve stavu kdy bych si sama před sebou umělá uspání obhájit, ale trápí to nás všechny. Hlavně já už ztrácím nervy, přitom mám psa tak ráda, je dodnes vděčný za každé pohlazení.

• Citovat
  • Nahlásit
2157
1.10.20 07:22

Pes nevypadá, že by trpěl. Veterináře chápu, tohle důvod k utracení není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22471
1.10.20 07:22

To je takový problém naložit psa a odvézt ho na jinou veterinu na uspání?
Edit: Pokud nemáš auto ty, tak snad není problém požádat jednorázově o odvoz někoho z rodiny, kamarády, sousedy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
1.10.20 07:30

Taky se mi nezda ze by trpel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5839
1.10.20 07:35

Chápu to dobře, že je pouze inkontinentní, jinak mu nic není? No tak to teda nechápu, proč by ho měl veterinář utrácet, to fakt není důvod. To je celkem běžné u starých psů. Co pleny, jednorázové podložky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10920
1.10.20 07:38
@Michelle_M píše:
Chápu to dobře, že je pouze inkontinentní, jinak mu nic není? No tak to teda nechápu, proč by ho měl veterinář utrácet, to fakt není důvod. To je celkem běžné u starých psů. Co pleny, jednorázové podložky?

Moje fenka, která loni umírala, byla také inkontinentní, ale naučila se na podložku. Nebyl to takový problém, tam si vždycky došla. Měla jsem je v každé mistnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51948
1.10.20 07:45

@Betty MacDonald jenže tenhle pes to má po úraze a jak je vidět tak to pustí kdekoliv :?

4× denně chodím se psy normálně, ale pokud to neudrží tak je tam jiný problém. To přece vet nemohl říct at si zvyknete a víc nezájem :? Tohle je mnohem horší než štěně co taky nic neudrží :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 07:52

@Betty MacDonald On bohužel čůrá i kadí za chůze. Vůbec neví, že z něj něco jde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 08:11

Řešíme/řešili jsme něco podobného. Pes 12 let, 3 roky slepý, teď rok úplně bez sluchu, tudíž se neorientuje prakticky vůbec, navíc třeba ještě když fouká vítr (pes je doma, ale máme rd s velkou zahradou). To toho je vyhublý na kost, ať děláme co děláme. Celý den, skutečně celý spí a vlastně jen x krát za den ho vzbudím odnesu ven a zase odnesu domů. Nepřijde mi to jako důstojné dožití. Ještě loni, když trochu slyšel, bylo lepší, teď je to jak pes z hororu:-( Doma se taky počůrává. Manžel na mě tlačil, ať někam sobec a necháme ho uspat. Po dlouhém přemýšlení jsem se rozhodla, že ano, že je to skutečně trápení. No a narazila jsem stejně, podle veterinářky není důvod.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama