Mohu po něm chtít peníze?

1021
10.12.19 21:20

Mohu po něm chtít peníze

Zdravím všechny místní, :mavam:
jdu se s vámi poradit a zároveň se zeptat, co si o následující situaci myslíte;

Bydlíme s přítelem spolu v bytě. On pracující, měsíčně má přes 25 tisíc v čistém, platí celý nájem (i s benzínem ho to vyjde měsíčně na 10 tisíc, zbytek peněz mu zůstane), já studentka VŠ, rodiče mi posílají 5 tisíc měšíčně (z nichž platím jídlo) a chodím na brigádu, kde mám poslední dobou výplatu 5 tisíc (mívala jsem i 8), ale vedoucí si na mě zasedla. Nic jsem jí neudělala, nikdo ze spolupracovnic to nechápe, komunikuje se mnou pouze přes kamarádku a co se týče směn, tak mi dá třeba 1 z 5 a podobně. Trvá to už zhruba od září, uvažovala jsem, jestli odejít a nebo ne a jelikož je dnes 10.12. a já ještě tento měsíc neměla ani jednu směnu, rozhodla jsem se, že ten krok udělám a odejdu, protože mám přeci nějakou soudnost a nepotřebuji, aby se po mně někdo bezdůvodně vozil.

Jelikož mi ale zrovna začíná zkouškové, rozhodla jsem se, že si hledání brigády nechám až na leden/únor, až budu mít po zkouškách a budu znát rozvrh. Jenže nastává problém… máme doma i kocoura (kterého jsem chtěla tedy převážně já, ale i přítel je za něj rád) a 5 tisíc mi určitě nevystačí. Uvažuji, že bych se tak zeptala přítele, jestli by mu nedělalo problém, kdyby mi v lednu „půjčil“ 2 tisíce. Ve finále bych měla sedm tisíc a s tím by se dalo +/- vyžít.

Myslíte si, že je to troufalé? :roll: Peníze ve finále stejně budou v domácnosti, ale jde mi spíše o to, že už tak platí nájem, tak jestli není blbé ho žádat ještě o nějaké peníze navíc.

Jak byste v mé kůži postupovaly vy?

Děkuji všem, které to dočetly až sem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7204
10.12.19 21:24

@Cullenova jak jste spolu dlouho? Plánujete budoucnost? Pokud nejsi nějak extra rozhazovačná, tak bych se ho normálně zeptala. Až se budeš učit na státnice, tak brigádu stejně taky moc stíhat nebudeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8700
10.12.19 21:24

Já bych si od něj peníze „nepůjčovala“, normálně bych ho slušně požádala, zda by na chvilku tuto povinnost k placení nepřevzal, než si něco najdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
10.12.19 21:26

Blbe to není, jestli je normální a ne nějaký škrt, tam ti ty peníze dá nebo nakoupí a ani to nebude chtít zpátky. Lepší než si brát půjčku nebo něco. Můj chlap by se i nabid sám, kdyby viděl že nezvládám. My teda máme společné finance co spolu bydlíme, takže nehrajeme na moje, tvoje a nějaké půjčování mezi sebou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1027
10.12.19 21:26

Ahoj, tak přítel určitě věděl do čeho jde, když si pořídil podnájem s přítelkyní která studuje. Normálně se ho zeptej, vysvětli mu situaci tak jako nám tady. Pokud to je pořádný chlap tak s tím nebude mít problém a určitě ty peníze ani nebude chtít vrátit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
10.12.19 21:27

Jsme spolu 5 let, budoucnost nějak plánujeme, když už spolu žijeme. Rozhazovačná určitě nejsem. Samozřejmě, že se mi líbí značkové věci, gelové nehty a podobně, ale když vím, že na to nemám, tak to oželím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4151
10.12.19 21:27

Řeknu ti to takhle, bylo by mi trapně. Pokud by nebylo zbytí, požádala bych jej, aby mi půjčil v lednu a pak mu to vrátila, třeba i postupně. Je tvá blbost, že jsi na brigádě, kde nedostáváš směny. Teď před Vánoci sis mohla klidně někde vydělat pěkný peníz a ne sedět doma na zadku a nechávat se živit rodiči a přítelem. Jako promiň, ale makat bys měla a výmluvy typu ona se mnou nemluví a nedává mi směny, jsou směšné. Kolik ti je proboha. Jinak by mě zajímalo, kde žijete, 10tis za nájem, s energiemi a benzínem je třeba kolem mého bydliště tak možná na boudu pro psa…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
10.12.19 21:31

Já budu mít tento měsíc peníze za listopad, takže nebudu „na suchu“. Pracovat se snažím, ale s prominutím se nepos.eru z toho, že mi moje nadřízená nedá směnu. Co mám podle tebe dělat? Do zadku jí nepolezu. Snažila jsem se to s ní řešit, ale má je výmluvy. To, že mě rodiče živí, je úplně normální, poněvadž studuji, denní studium a nemám nejlehčí obor, takže musím věnovat určitý čas i samostudiu a přípravě doma. To, že bude přítel platit nájem a já jen jídlo, byl jeho nápad.

Jo a bydlíme v Ostravě v centru, a za byt platíme 8060 Kč včetně energií :) Když si k tomu připočteš internet a benzín, jsi na necelých 10 tisících. A ano, přes realitku Residomo je bydlení tak levné.

Příspěvek upraven 10.12.19 v 21:33

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
10.12.19 21:31

Jak dlouho jste spolu? Normálně bych si s ním sedla a vše mu řekla. My jsme byli s manželem kdysi dávno tři roky spolu, kdy já už makala a on studoval VŠ. Chtěla jsem, aby se mnou bydlel. Chodil na brigády, ale vydělal si pár tisíc. Takže veškerou domácnost, bydlení, všechno jsme platila já. Rodiče mu nedávali skoro nic. A nikdy mi to nevadilo a ani jsem nad tím neuvažovala, že by to mělo být jinak :nevim: chtěli jsme být spolu a finance bereme jako společne dodneška. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
10.12.19 21:34

Jak jsem psala výš, jsme spolu 5 let. Taky si vydělávám proto, abych mohla obstarat kocoura, koupit něco sobě, popř. nějakou dekoraci do bytu, ušetřit si :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
10.12.19 21:36
@Cullenova píše:
Jak jsem psala výš, jsme spolu 5 let. Taky si vydělávám proto, abych mohla obstarat kocoura, koupit něco sobě, popř. nějakou dekoraci do bytu, ušetřit si :)

No tak prostě si s ním sedni a promluvte si. Přeci jste dospělí lide. Vysvětlí mu situaci a zeptej se ho, zda by teď mohl chvíli živit kocoura on. Že si brzy něco najdeš, ale až po novém roce. Jestli je to chlap, tak tě podpoří a nebude s tím mít problém. :kytka: Řekla bych, hele zlato, v té práci je to na prt. Chci tam skončit. Jenže asi úplně nevyjdu a penězi. Po novém roce bych si něco našla, ale určitě mi budou teď nějaké peníze chybět. Pomůžes mi s tím prosimtě? Viděla bych to na 2000 Kč cca. Budu šetřit, ale bez tvé pomocí bych to nedala. To přeci není těžký říct. Partneři k sobě mají být upřímný a řešit všechny problemy společně. A ne se tady ptát, jak bychom postupovaly my. Když mám problém, řeknu to dnes už manželovi, dříve příteli. Nikdy mě nehodil přes palubu a vzdy pomohl. Zkus to taky… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1071
10.12.19 21:42
@Martha03 píše: Řeknu ti to takhle, bylo by mi trapně. Pokud by nebylo zbytí, požádala bych jej, aby mi půjčil v lednu a pak mu to vrátila, třeba i postupně. Je tvá blbost, že jsi na brigádě, kde nedostáváš směny. Teď před Vánoci sis mohla klidně někde vydělat pěkný peníz a ne sedět doma na zadku a nechávat se živit rodiči a přítelem. Jako promiň, ale makat bys měla a výmluvy typu ona se mnou nemluví a nedává mi směny, jsou směšné. Kolik ti je proboha. Jinak by mě zajímalo, kde žijete, 10tis za nájem, s energiemi a benzínem je třeba kolem mého bydliště tak možná na boudu pro psa…

Holka, ty jsi ale protivna…
Chodi do skoly a na brigadu… je to sikovny devce a vubec nechapu tvoji reakci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1021
10.12.19 21:43

Spíše potřebuji znát názor třetí strany, proto se tady ptám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1071
10.12.19 21:44
@Cullenova píše:
Zdravím všechny místní, :mavam:
jdu se s vámi poradit a zároveň se zeptat, co si o následující situaci myslíte;

Bydlíme s přítelem spolu v bytě. On pracující, měsíčně má přes 25 tisíc v čistém, platí celý nájem (i s benzínem ho to vyjde měsíčně na 10 tisíc, zbytek peněz mu zůstane), já studentka VŠ, rodiče mi posílají 5 tisíc měšíčně (z nichž platím jídlo) a chodím na brigádu, kde mám poslední dobou výplatu 5 tisíc (mívala jsem i 8), ale vedoucí si na mě zasedla. Nic jsem jí neudělala, nikdo ze spolupracovnic to nechápe, komunikuje se mnou pouze přes kamarádku a co se týče směn, tak mi dá třeba 1 z 5 a podobně. Trvá to už zhruba od září, uvažovala jsem, jestli odejít a nebo ne a jelikož je dnes 10.12. a já ještě tento měsíc neměla ani jednu směnu, rozhodla jsem se, že ten krok udělám a odejdu, protože mám přeci nějakou soudnost a nepotřebuji, aby se po mně někdo bezdůvodně vozil.

Jelikož mi ale zrovna začíná zkouškové, rozhodla jsem se, že si hledání brigády nechám až na leden/únor, až budu mít po zkouškách a budu znát rozvrh. Jenže nastává problém… máme doma i kocoura (kterého jsem chtěla tedy převážně já, ale i přítel je za něj rád) a 5 tisíc mi určitě nevystačí. Uvažuji, že bych se tak zeptala přítele, jestli by mu nedělalo problém, kdyby mi v lednu „půjčil“ 2 tisíce. Ve finále bych měla sedm tisíc a s tím by se dalo +/- vyžít.

Myslíte si, že je to troufalé? :roll: Peníze ve finále stejně budou v domácnosti, ale jde mi spíše o to, že už tak platí nájem, tak jestli není blbé ho žádat ještě o nějaké peníze navíc.

Jak byste v mé kůži postupovaly vy?

Děkuji všem, které to dočetly až sem :srdce:

S pritelem si promluv a drzim palce, at mas rozumneho chlapa co to pochopi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
10.12.19 21:48

Ahoj, urcite bych si s nim sedla a promluvila. Proste takove situace se stavaji a je potreba o nich mluvit bez studu, jste spolu dost dlouho. My to vyresily hned na zacatku a meli spolecny ucet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat