Mohu se odstěhovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 10:49
Mohu se odstěhovat?

Dobrý den, děti mám ve své péči ex má určen styk co 14 dnů na víkend. A chci se zeptat stěhovala bych se 14km od bydliště kde teď bydlím. Majitel se vrací zpět do bytu. Mohu se stěhovat školu by dcera neměnila. Jak mám postupovat. Děkuji.

Reakce:
jessikka
Extra třída :D 11128 příspěvků 02.07.19 10:51

Můžeš se odstěhovat klidně na druhý konec republiky.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34745 příspěvků 02.07.19 10:51

14 km bych opravdu neřešila, ex manžel ti nemůže omezit svobodu pohybu. Mohl by nesouhlasit, kdyby ses stěhovala daleko nebo do zahraničí, měnila školu dětem apod. a mohl by z toho dělat důvod pro změnu péče atd. Takto prostě manžela informuj o změně adresy, případně i změně TP a normálně pokračujte v kontaktu, který máte.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 02.07.19 11:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, děti mám ve své péči ex má určen styk co 14 dnů na víkend. A chci se zeptat stěhovala bych se 14km od bydliště kde teď bydlím. Majitel se vrací zpět do bytu. Mohu se stěhovat školu by dcera neměnila. Jak mám postupovat. Děkuji.

Ty se můžeš stěhovat kam chceš. Děti podle zákona se souhlasem otce. 14 km by snad neměl být problém. Každopádně, abych předešla komplikacím, s otcem bych se dohodla. Pokud nesouhlasí, tak se zeptat na OSPOD - bud ho poučí, že nemá smysl dělat zlo kvůli pár km, když s nimi nemá styk ani v týdnu, a že by soud jeho souhlas šmahem nahradil.
Jediné, co mi snad přijde problém by bylo, kdyby otec neměl auto a do místa bydliště by se dalo obtížně dostat MHD o víkendu. Pak bych navrhla, že mu děti budeš vozit domu k němu nebo předávka v původním místě.

Lama Lama
Hvězda diskuse 53795 příspěvků 02.07.19 11:38
@jessikka píše:
Můžeš se odstěhovat klidně na druhý konec republiky.

Ona samozřejmě, bez dětí.

Váš příspěvek
Reklama