Moje žena pije

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.10.21 19:25

Moje žena pije

Zdravím. Moje žena má od puberty psychické problémy, které se výrazně zhoršili po porodu. Vždycky si dala o víkendu víno ale posledních pár měsíců mi připadá že pije už moc. Opije se tak 5× týdně a navíc už si nekupuje jen víno ale i tvrdý alkohol. Sám nepiju vůbec, tak nevím jestli to nepřeháním ale připadá mi, že už to přehráním. Párkrát jsem ji naznačil, že to přehání ale ona to brala na lehkou váhu a nechtěla se o tom dál bavit. Rád bych znal váš názor. Třeba je to jen můj pocit a pokud ne, nevím jak mám tuto situaci řešit, když ona se o tom nerada baví. Jinak je hodná a stará se o dítě. Ale když má kocovinu, všechny ostatní věci zanedbává.

Děkuju za vaše názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
59155
21.10.21 19:29

Tak když se 5 krát týdně opije, tak má vlastně kocovinu pořád ne
A ano, pije moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8659
21.10.21 19:32

To vypadá jako zanedbaná laktační psychoza…chce to psychiatra a asi namedikovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6471
21.10.21 19:33

Pije moc, ale to i být 1× tydne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27538
21.10.21 19:36

Ano přehání to a dost..to ti přijde „málo“ 5× týdně? Vždyť není skoro vůbec střízlivá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
21.10.21 19:36

Zeny na materske jsou nejvetsi rizikova skupina a byt pod parou 5× tydně je sakra velky problem.
Rychle zacit resit. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
21.10.21 19:39

Troll

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.21 19:49

Já je stará a jak je staré dítě? Musí si přiznat že má problém a chtít to řešit. Jinak ji nepomůže nikdo a nic. Záleží na tom jak dlouho pije a i na povaze. Pokud takhle moc pije pár měsíců, rok…může to zvládnout sama s pevnou vůlí, jestli je dost cílevědomá a má sebekázeň.
Jestli je spíš labilní a citlivka, což z tvého popisu odpovídá, bylo by lepší, aby ji s tím někdo pomohl. Mam dost zkušeností, pracuji se závislými. Klidně se ptej.

Anonym prosím zachovat, nechci aby si moji práci spojil někdo s mým Nickem. Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
620
21.10.21 19:59

Žena, která má malé mimino a pije tak, že se opíjí, není evidentně šťastná a něco jí schází. Přeber si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23726
21.10.21 21:04

Žena by měla navštívit psychologa. Popíjení alkoholu ve velkém její psychické problémy jen prohloubí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
21.10.21 22:00

Přečti si od Duffkove Zápisnik alkoholičky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4465
21.10.21 22:51

Spíš než na ni tlačit a vyčítat, tak ji vystavit „šoku“ jak vypadá opilá, jak něco zanedbává…
Musí chtít sama.

A připravit si strategii jak se postarat o sebe a dítě, kdyby to nezvládla :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14714
21.10.21 22:58

Si trochu protiřečíš, ne? Píšeš, že je navátá 5× týdně, v kocovině vše zanedbává, ale jinak se stará o dítě… :think: Tak co je pravda teda?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1575
22.10.21 02:22
@Daisy86 píše:
Přečti si od Duffkove Zápisnik alkoholičky

Tady je s ní rozhovor.

https://dvojka.rozhlas.cz/…orka-8594947

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.10.21 06:44

Já začala pít když jsem v roce syna nastoupila do práce. Já dělala přes den, muž v noci. Takže mě u toho neviděl, dala jsem syna spát a klasika večerní,,dvojka" vína. Jenže občas jsem se začetla do knížky a dala si i druhou… Pak jsem se začítala čím dál častěji a skončila jsem za rok na třech lahvích vína denně, vypěstovala jsem si takovou toleranci, že jsem po nich byla naprosto ok, ráno jsem vstala udělala snídani, jela do práce, měla jsem náročnou pozici a tu jsem zvládala levou zadní… Nikdo nic nevěděl… Když jsem se chtěla dostat do nálady musela jsem vypít 6 lahví vína. Dokud mi to manžel říkal (viděl lahve) neviděla jsem to, nebo spíš nechtěla, nepomohl ani šok tipu vyskládané láhve na stole za týden a podobně. Musela jsem si na to přijít sama. :nevim: Dokud ona nebude chtít nehneš s ní já dokázala přestat bez pomoci, ale vím, že jsem vyjímka Zkus zjistit jestli ženu něco netrápí, jestli něco nezapíjí. Piješ s ní? dáš si s ní večer pivo nebo víno? pak těžko ona přestane. Její rodina má kladný vztah k alkoholu? Je hrozně moc důvodů proč mohla začít pít a proč jí to přijde v pořádku

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat