Moučné potraviny mají pachuť - čím to je?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
c4lifornia
Nováček 4 příspěvky 27.11.18 19:52
Moučné potraviny mají pachuť

Ahoj holky, trápí mě taková divná věc, nikde na netu jsem k tomu nic nenašla. Co jsem se přestěhovala, mám všechny moučné potraviny (mouka, těstoviny, ovesné vločky, krupice, cukr) v jedné skříňce a velmi brzy to chytí odpornou pachuť - až to musím vyhodit. Stalo se vám to někdy? Čím to může být? Mám v té skříňce pak už jen kafe a čaje, ale z toho tak odporná pachuť snad být nemůže… bydlím teprve pár měsíců a skříňku jsem při stěhování pořádně vydrhla, tak fakt nechápu, v čem je problém… červíci ani jiná havěť v mouce nejsou… máte nějakou radu?

Reakce:
NInaL.
Kecalka 174 příspěvků 27.11.18 20:10

To je divný. Není v té skrínce hodně teplo - ze by treba byla nad sporákem nebo vedle trouby? Mohlo by to zluknout.

vertunka
Závislačka 4818 příspěvků 27.11.18 20:21

Plíseň. Měla jsem to taky. Dat všechny tyhle věci do uzavřených doz.

c4lifornia
Nováček 4 příspěvky 27.11.18 21:31

Teplo si nemyslím, nad sporákem ani vedle trouby není a kor teď v zimě mám v kuchyni celkově zimu, netopím tam… dózy postupně sháním, zkusím je dosehnat i na ten zbytek co nejdřív, snad pomůže… i když ve všech radách na skladování mouky vesele psali že nejlépe v pytlíku :nevim:

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 27.11.18 21:43

Nemůže to být plíseň? Jeden čas jsme bydleli v bytě, kde opravdu blbě rozvrhli topení a v bytě byla zima a vlhko. Do té doby jsem netušila, že věci jako mouka, čokoláda a koření vůbec mohou zplesnivět :zed: jak jsem ráda, že jsme odtamtud pryč :cert:

Váš příspěvek
Reklama