Reklama

Mozaika monozomie X

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 17:41
Mozaika monozomie X

Zdravím vás, prosím dnes jsem dostala do ruky výsledky genetiky. Vím, že to je pro odborníka, při první konzultaci nám bylo řečeno s přítelem, že vše je v podstatě v normě, jsme kompatibilní a že u mě se něco jen „pro jistotu“ dovyšetří. Ve zprávě stojí „hraniční mozaika monozomie X - 5% - patologický nález“. Na konzultaci jdeme až na konci srpna. Úplně ve mě zatrnulo, když jsem si zadala, co to je… Pochopila jsem, že jde o to, že bych mohla porodit holku s turner. syndromem. Podotýkám, že u mě se nic takového neprojevuje. Mám 182 cm, 75 kg. Žádný z projevů nemám… Neumíte mi to alespoň přeložit lehce do češtiny, abych neměla takovou hrůzu ještě dva týdny. co hrozí?! :,( testy dělali proto, že mám za sebou jeden potrat a je mi 40

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.08.18 17:52

Je pry vetsi pravdepodobnost, ze bys mela holcicku s Turnerem, pokud to bude holcicka. Nekdy to delaji tak, ze provedou IVF a vlozi embryo-chlapecka, kvuli moznemu riziku, ktere je geneticky vazane na pohlavi.

elanaa
Nadpozemská drbna 28655 příspěvků 13.08.18 23:02

Vůbec se neděs, mozaika 5% v krvi pravděpodobně vůbec není klinicky významná. Jakože trošku větší váha se tomu přikládá od 10%, ale pořád je to jen na takový lehký zpozornění, spíš hlavně v tom smyslu, že přímo v tkáni vaječníků, mezi zrajícími vajíčky, může být ten poměr prostě vyšší a riziko by bylo taky vyšší. Ale to může být kdykoli, i kdybys žádnou mozaiku neměla. Indikací k PGD 5% mozaika 45,X určitě není ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >