Mrtvé manželství

Anonymní
29.3.17 09:50

Mrtvé manželství

Promiňte mi, prosím, anonyma a poměrně dlouhý příspěvek.
S manželem jsme se brali před 7,5 lety, máme 7-letou dceru. Manžel je skoro o 3 roky mladší než já. Pro oba z nás to byl první vážný vztah, brali jsme se po 4 letech, přičemž nastěhovali jsme se k sobě asi půl roku před svatbou. Těsně před svatbou jsem otěhotněla, za což jsme byli oba moc rádi - dítě jsme si přáli. Byli jsme ještě poměrně mladí, hlavně tedy manžel (dcera se narodila v jeho 22 letech). Nyní spolu relativně spokojeně žijeme v domě, který jsme před pár lety koupili a rekonstruujeme ho.
Relativně spokojeně - tedy nehádáme se, netrpíme většími finančními problémy, jsme zdraví a taktéž dcerka, oba jsme spokojení v práci. Je tady jedno poměrně velké ALE - už mnoho let spolu nevedeme žádný intimní život. Začalo se to měnit už od porodu, i když paradoxně ten první rok jsme spolu spali ještě docela často. Pak to šlo do velkého útlumu a momentálně ticho po pěšině už několik let.

Asi si řeknete, proč to řeším zrovna teď a proč jsem s tím něco nedělala už dávno. On je to tak postupný proces, že jsem si na to tak nějak zvykla a začala to považovat z normální. Někdy mě přepadné kdoví proč (asi hormony?) takový stav, že je mi to líto - chybí mi takový ten blízký kontakt, samozřejmě i milování, no prostě partnerská láska. A pak zas zapadnu do pracovních kolejí (naštěstí mě moje práce velmi baví a naplňuje), péče o dceru a domácnost a přestanu to řešit. S manželem jsme na toto téma mluvili mnohokrát - prý to prostě nepotřebuje (před svatbou to potřeboval i 3× denně) :D No a další věc je, že mám už delší dobu nutkavou myšlenku na pořízení druhého dítěte. Kdysi jsme plánovali dětí víc, ale pak manžel nechtěl, já to nechala plavat. Nicméně roky letí, třicítka dávno pryč, kamarádky rodí jako o život, dcera pořád mluví o tom, kdy budeme mít taky miminko…no zkrátka klidně bych do toho šla. Manžel je ale velice striktně proti, nechce o tom ani slyšet. Už prý kvůli tomu, že bychom museli dělat ty „směšné pohyby“ :-D A vůbec - je prý rád, že je holka už velká a rozumná a o uřvaném miminu nechce ani slyšet. Je fakt, že když byla dcera malinká, tak se o ni staral velmi nerad, byla jsem na vše sama a bylo to opravdu náročné období…
Tak nějak nevím, co teď chci. Rozbíjet rodinu nechci, ani si nedovedu představit, že bych si našla někoho jiného a ještě s ním stihla mít rodinu. Navíc mám co se týče intimních věcí a svého vzhledu dost pošramocené sebevědomí. Svého manžela mám i docela ráda…On je prý spokojen. Dcera je sice hodně sama, ale je taky docela v pohodě, hodně se jí věnuju. Jediný, kdo teda není spokojen, jsem já. A teď - co s tím? Nevím si rady, možná mě jen pálí dobré bydlo, co myslíte? Máte to někdo podobně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4186
29.3.17 09:56

Normální to není a dřív nebo později stejně od něj odejdeš, protože tohle zdravá ženská nemůže zvládnout do konce života. Zkus s ním promluvit znovu, že jsi nespokojená s jeho přístupem k sexu a ať to začne řešit, jinak odejdeš. Jestli tě má rád, tak to řešit bude, jestli ne a nevadí mu, že tobě to takhle nevyhovuje, tak to nemá cenu a takhle se milující partner nechová

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8100
29.3.17 10:04

Nepřijde mi to normální vzhledem k tomu, že předtím ho sexuální život těšil.
Asexuálové existují, ale to by ho sex netěšil nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
29.3.17 10:06

@Paola21 no to je zase rada tvl, fakt! Prosímtě zakladatelko nikam neodcházej… to je úplně normální že všední věci časem ve vztahu převálcují sex a romantiku, u nás to taky jednu dobu bylo na prd, ale pokud je s tvým manželem řeč, tak se domluvtě například na sexu alepsoň jednou za 14 dní, udělejte si prostě na sebe čas, vyprdněte se na všechno, mladou šupněte k babičce, oteřete si vínko, dejte si spolu sprchu, msaáž navzájem celého těla a uděljte si prostě den pro sebe aspoň 2× za měsíc, hlavně nic neřešte, ani domácnost, nic, věnujte se jen jeden druhému, to ža manžel druhé dítě nechce je proto že vidí jak to bylo ze začátku asi náročné a znovu se mu do toho nechce, třeba změní názor, hlavně se hned nerozvádějte atd, tady co ty baby radí je na facku, stylem „odejdi on jiný nebude a bla bla bla“ ty sama víš co máš doma, co jste spolu prožili, dokázali atd…nenech se zvyklat nějakýma zamindrákovanýma trubkama, co chlapa někdy samy poslaly k šípku kvůli nějakým radám a teď jsou akorát na nervy…

• Citovat
  • Upravit
4186
29.3.17 10:10
@Attila8 píše:
@Paola21 no to je zase rada tvl, fakt! Prosímtě zakladatelko nikam neodcházej… to je úplně normální že všední věci časem ve vztahu převálcují sex a romantiku, u nás to taky jednu dobu bylo na prd, ale pokud je s tvým manželem řeč, tak se domluvtě například na sexu alepsoň jednou za 14 dní, udělejte si prostě na sebe čas, vyprdněte se na všechno, mladou šupněte k babičce, oteřete si vínko, dejte si spolu sprchu, msaáž navzájem celého těla a uděljte si prostě den pro sebe aspoň 2× za měsíc, hlavně nic neřešte, ani domácnost, nic, věnujte se jen jeden druhému, to ža manžel druhé dítě nechce je proto že vidí jak to bylo ze začátku asi náročné a znovu se mu do toho nechce, třeba změní názor, hlavně se hned nerozvádějte atd, tady co ty baby radí je na facku, stylem „odejdi on jiný nebude a bla bla bla“ ty sama víš co máš doma, co jste spolu prožili, dokázali atd…nenech se zvyklat nějakýma zamindrákovanýma trubkama, co chlapa někdy samy poslaly k šípku kvůli nějakým radám a teď jsou akorát na nervy…

tak s manželem moc řeč není a ten stav trvá několik let…já taky neradím hned odcházet, ale zkusit se domluvit, když to nikam nepovede, tak zdravá ženská tohle do konce života prostě nemůže vydržet

Jestli je pro mě i to dole s tou zamindrákovanou trubkou, tak dík, ale asi si můj příspěvek nepochopila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
29.3.17 10:17

@Paola21 ty zamindrákované trubky byly všeobecně, ne jmenovitě…

• Citovat
  • Upravit
4186
29.3.17 10:19
@Attila8 píše:

Aspoň tak, nebyla jsem si jistá, když na začátku byl můj nick

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
29.3.17 10:21

Zakladatelko, váš vztah jste do slepé uličky dostali jen vy dva, nebyla jsi to ty ani tvůj manžel, ale vy dva společně jste přestali os vé manželství pečovat, musíte ho spolu zase sami napravit. já taky jednu dobu byla zoufalá, ale měla jsem něco jako ty, prostě manžel je jinak super, penízen super, barák super, všechno super, ale odešlo intimo a romantika, byla jsem na nervy, ale jednou jsem manželovi řekla, upřímně že začínám být velmi nešťastná a že se začínám dívat po jiných chlapech, že mi chybí to naše mazlení atd, bylo to jako mávnutí proutku, okamžitě se o mě začal opět zajímat, nosil mi kytky, zahrnoval mě péčí, láskou, milováním a je to tak pořád, prostě někdy si člověk neuvědomí že spadl do nějakého bludného kruhu, hlavně všechno řešte spolu, v klidu. pěkně o sebe dbej a tvůj chlap si všimne že se něco děje a klidně mu řekni, co tě trápí, ipřímně tak jak to cítíš, pokud tě miluje začne se něco dít, ale musíte se navzájem podporovat.

• Citovat
  • Upravit
57477
29.3.17 10:21
@Attila8 píše:
@Paola21 no to je zase rada tvl, fakt! Prosímtě zakladatelko nikam neodcházej… to je úplně normální že všední věci časem ve vztahu převálcují sex a romantiku, u nás to taky jednu dobu bylo na prd, ale pokud je s tvým manželem řeč, tak se domluvtě například na sexu alepsoň jednou za 14 dní, udělejte si prostě na sebe čas, vyprdněte se na všechno, mladou šupněte k babičce, oteřete si vínko, dejte si spolu sprchu, msaáž navzájem celého těla a uděljte si prostě den pro sebe aspoň 2× za měsíc, hlavně nic neřešte, ani domácnost, nic, věnujte se jen jeden druhému, to ža manžel druhé dítě nechce je proto že vidí jak to bylo ze začátku asi náročné a znovu se mu do toho nechce, třeba změní názor, hlavně se hned nerozvádějte atd, tady co ty baby radí je na facku, stylem „odejdi on jiný nebude a bla bla bla“ ty sama víš co máš doma, co jste spolu prožili, dokázali atd…nenech se zvyklat nějakýma zamindrákovanýma trubkama, co chlapa někdy samy poslaly k šípku kvůli nějakým radám a teď jsou akorát na nervy…

jako sorry, ale co je zase za radu od tebe? máš s tím osobní zkušenost ( leta nefungující sex a pak jsi to dala dohromady a fungovalo to? )? máš fakt pocit, že když s ní spát nechce, leta nespí, tak najednou pomůže odložit dítě k babičce a uspořádat mega romantický večer při svíčkách a masáží?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57477
29.3.17 10:23
@Attila8 píše:

a proč ty vůbec máš potřebu útočit zamidrákovanejma trubkama?
:think:
samo všeobecně. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4646
29.3.17 10:24

Tedy nevím, já bych s bráchou do sprchy nešla… a ten vztah je podobný.. Podle mě by se manžel za stávající situace tomu návrhu vysmál.. :nevim: Tedy v tomhle věku spolu několik let nespat, to je hustý… 8o Já bych pátrala po příčině, jestli někde není nějaká paní, která se stará místo mě ;) A pokud ne, tak si promluvit o své vizi do budoucna, jelikož já si nehodlám v 31 letech říct: „Tak jsem dosouložila“ :? Ty ano, drahý? 8o..a podle toho, jak by se k tomu postavil, bych se rozhodla dál. Jinak jsem přesvědčena o tom, že v tomhle věku určitě je velká šance najít dalšího a dalšího a dalšího případného otce pro druhorozence. :palec: držím palce :kytka:

Příspěvek upraven 29.03.17 v 10:26

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
29.3.17 10:24

Zakladatelko, nedovedu si to představit, jako fakt žádný sex cca 6 let? To přece není možné, jste mladí… Za tím musí být něco více. Pokud by byl asexual, tak s tebou na začátku vztahu nespí 3× za den…to nehraje… :nevim: Já bych si s ním sedla a vysvětlila mu, že prostě sex ve vztahu potřebuji… Navrhla bych sexuologa a manželskou poradnu…klidně začni chodit sama, pomůže ti to si ujasnit, co vlastně chceš a co ne…zkus na vztahu zapracovat, taky zapracuj na sobě, na svém sebevědomí a sebevnimaní, jsi stejně důležitá jako tvůj muž… Je třeba najít kompromis…a nezlob se, že se ptám, ale nemůže v tom být něco jiného? Jiná žena/muž :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57477
29.3.17 10:28
@Attila8 píše:
Zakladatelko, váš vztah jste do slepé uličky dostali jen vy dva, nebyla jsi to ty ani tvůj manžel, ale vy dva společně jste přestali os vé manželství pečovat, musíte ho spolu zase sami napravit. já taky jednu dobu byla zoufalá, ale měla jsem něco jako ty, prostě manžel je jinak super, penízen super, barák super, všechno super, ale odešlo intimo a romantika, byla jsem na nervy, ale jednou jsem manželovi řekla, upřímně že začínám být velmi nešťastná a že se začínám dívat po jiných chlapech, že mi chybí to naše mazlení atd, bylo to jako mávnutí proutku, okamžitě se o mě začal opět zajímat, nosil mi kytky, zahrnoval mě péčí, láskou, milováním a je to tak pořád, prostě někdy si člověk neuvědomí že spadl do nějakého bludného kruhu, hlavně všechno řešte spolu, v klidu. pěkně o sebe dbej a tvůj chlap si všimne že se něco děje a klidně mu řekni, co tě trápí, ipřímně tak jak to cítíš, pokud tě miluje začne se něco dít, ale musíte se navzájem podporovat.

jo, to je sice hezký, ale todle může zafungovat, když ty problémy jsou na počátku, na počátku toho odcizoování. Představa, že todle zabere, když žijou bez intimností 6 let? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
29.3.17 10:30
@Lama Lama píše:
jo, to je sice hezký, ale todle může zafungovat, když ty problémy jsou na počátku, na počátku toho odcizoování. Představa, že todle zabere, když žijou bez intimností 6 let? :nevim:

a to to jako ani nemůžou zkusit?

• Citovat
  • Upravit
29.3.17 10:33

Tohle si moc nedovedu představit, že takovou dobu prostě nic :D to snad ani není možný. Jste mladí
Co takhle si zkusit sednout a promluvit si? Zkusit na vztahu zapracovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama