5letý syn na mě křičí

8
28.11.19 16:36

Můj 5 let syn na mě křičí

Ahoj holky, nikdy jsem si nemyslela, že sem napíšu. Zaregistrovala jsem se sem po prvé. Můj 5 let syn je andílek. Miluju ho moc! Vždycky se těším na den s ním, ale jakmile si pro něho přijdu do školky, je nejdřív hodný a pak na mě začne křičet. Příklad; neslyším, co mi říká a tak se zeptám jak to myslí a on začne křičet; “vždyť jsem ti to snad už řikal, né!” Jsem pak chvíli ticho. Nevím co s tím dělat a tak čekám až to přejde. Je ode mě zvyklý na dost pozornosti. S tátou máme problémy. Moc nás nevídá. Sama se cítím moc bezbraná. A chlapec mi začíná přerůstat přes hlavu. Neposlouchá mě. Zkouší mě. Jak kdyby to dělal schválně…? Jak kdyby sledoval co vydržim. Ale mě to tak stresuje, že už toho moc nevydržim. Žijeme v Praze sami. Nemám tu babičky, rodinu. Cítím se sama. Kamarádky mi přijdou lepší mamky než já. Ze stresu občas kouřím cigarety (když malý usne) mám teploty. Nonstop. Na což normálně netrpím. Už nevím co mám dělat. Miluju svého syna, ale bojím se s ním být. Když se blíží chvíle kdy pro něho mám jet do školky dělá se mi špatně. Navíc je můj syn Sova. Chodí spát tak v jedenáct večer, snažím se ho naučit jít dřív spát, což se neobejde bez řvaní (které matkám trhá srdce) a bez “boje”. Pomůžete mi prosím? Ráda si čtu vaše příspěvky. Jsou tu fajn lidi. Třeba máte některá podobné zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
408
28.11.19 16:39

Pokud Ti přerůstá přes hlavu v 5 letech co bude dělat za pár let?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
28.11.19 16:41

Prostě sis syna rozmazlila :nevim: děti potřebují hranice. Když na tebe začne křičet, tak mu dej najevo, kdo je tu rodič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
110
28.11.19 16:42

Ja sice děti ještě nemám, ale co vyhledat odbornou pomoc? Dětský psycholog? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
543
28.11.19 16:44

Očividne ho moc rozmazluješ. Ved ked sa ho teraz bojíš a nevieš mu rázne zaveliť, tak čo bude z neho keď bude staší??? ako sa bude vtedy chovať. Pokiaľ prísne nestanovíš hranice, bude si dovolovať čím ďalej tým viac. Je to všetko výchovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2889
28.11.19 16:49

@Charisma Jak se chova ve skolce k detem a ucitelkam? Syn se taky vztekal, kdyz jsem ho uplne nevnimala a pak po nem chtela zopakovat vetu. Naucila jsem se to rikat trochu jinak „ted tomu moc nerozumim, muzes mi to prosim rict jeste jednou?“. Pripadne mu reknu, ze mu to zopakuju, zda jsem to pochopila spravne. On me taky nekdy nevnima, tak mu v tu chvili pripomenu, ze je to normalni a proto se nerozcilujeme na druhe. Chvili to trvalo, ale uz ho to nevytaci ;)

Co si s nim domluvit vecerni rezim? Potrebujes take chvilku klidu, tak ze byste si spolu pohrali, pak by se vykoupal, precetla bys pohadku a pote by uz musel byt ve sve posteli, kde si muze chvili hrat/prohlizet knizky, poslouchat pohadky na CD,… a v urcity cas se zhasne. Spi ve skolce po obede?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
28.11.19 16:50

Vic rezat a pokud nerezes, zacni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12965
28.11.19 16:53

To je ta chvile, kdy musis zacit byt tvrda. Chapu jak se citis, ale on nesmi citit, ze jsi takhle snadno zranitelna. Ja svou dceru take miluju, ale kdyz zacnou naznaky takoveho chovani (standardne, kdyz dojde od babicek apod ) okamzite davam najevo, ze takto ne. A ona se samozrejme do druheho dne sklidni. Ty jsi mama, ty jsi ta hranice - to se s laskou prece nevylucuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16332
28.11.19 16:53

1, potřebuješ najít klid a jistotu v sobě samotné. To se snadněji řekne, než udělá. Nejjednodušší cestou je vstoupit do psychoterapie a naučit se to.

Bez toho se ti nepodaří umět nastavit synovy hranice, které opravdu potřebuje, jinak se sám ztratí v tom, že se mu rozpadá rodina a on je na to sám, protože ty mu uhneš a jseš sama nejistá.

2. se synem začni probírat jak svůj nesouhlas a negativní emoce vyjadřovat jinak - pomůžou třeba https://www.scio.cz/emusaci/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
28.11.19 16:56

Sjela bych ho na dvě doby, že takhle se mnou mluvit nebude a odmítám se s ním tímhle tonem bavit. Jestli neco chce, tak ho budu poslouchat až se mi omluvi a bude slušný. Případně přidala jak se to říká slušně. Mami neslyšel jsem tě, co jsi říkala? Ticho bych pak byla taky a čekala dokud nepřijde sám, ale nejdřív mu řekla to výše aby věděl co je na tom spatne. Je mu pět a ví, že to neni normálni, ale zkouší tě. Mě dítě taky testuje, ale už v roce a půl je vycepovany, že mlátit mě nesmí byť to zkoušel, když na něco řeknu au, tak se omluví a pohladí. Akorát jsem začala teda hodně brzy. Samozřejmě je to částečně i osobností dítěte, ale drzostí netrpim ani dospělýmu natož dítěti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1841
28.11.19 17:04

Mám 5 letou dceru a přesně tohle zkouší teď taky. Ne na mě, ale na manžela. Musíš teď být ta, která bude mít na vrch. Já vždy řeknu, že neexistuje aby na rodiče zvyšovala hlas a okamžitě jí posíláme do pokoje. Tam si zadube, zanadává a pak přijde a omluví se. Nesmíš to nechat jinak ti opravdu přeroste přes hlavu a nesmíš mít ze syna strach. A otevřeně přiznávám, že udělat to na veřejnosti dostane jednu na zadek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
28.11.19 17:09

Mám pětiletou dceru a taky na mě občas zkusila zvýšit hlas. Otočila jsem se s dostala takovou po papuli, že i zapomněla, že křičet umí. Jsem máma, ne kamarádka z hřiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
28.11.19 17:38

No to ale nemuzes mlcet, kdyz je syn na tebe sprosty. NIKDY!!! Jsi zvykla zvysovat hlas? Jestli ne, tak by se to chtelo naucit. Samozrejme, ze to lze bez biti. Ja mam tez dite, co lecos zkousi, to musis radikalne dal najevo, ze takto ani nahodou ne, zvysit hlas, ztrata vyhod ( napr.meli jste jit po skolce koupit marcipan? No tak nepujdete), pikud to nezabere - zacinam zabavovat hracky, neni tv, tablet. Ted uz vi, ze proste budu neoblomna, takze se to dal nez ke zvyseni hlasu nedostava. Jinak maly deti jsou naladovy a neumeji se sami od sebe moc ovladat, takze urcita tolerance je na miste, kazdopadne je ale nutny vzdy rict, takto se nechovej a pokud neprestane, tak tresty. Me treba dcera obcas ve vzteku i placne, tak ji placnu zpet stejnou silou a do stejneho mista a to vzdy pochopi, ze takto ne. U nas to je tak, ze kdyz dojde k nejakemu konfliktu, tak proste ukazu, ze takto ne a pak se odmlcim, vetsinou nepokracuje a je naprdla. Pak se cca do 3 minut uklidni a prijde a omluvi se sama od sebe. Ja se ji teda taky omlouvam, kdyz jsem neprijemna a s muzem se take pred ni sobe omlouvame, kdyz neco prezeneme, takze to asi kopiruje. Mas to tezsi, ze syn nevidi, jak s nekym kazdodenne komunikujes a co je spravne a co ne. Ale i tak se to da zvladnout.-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
28.11.19 17:40

Ahoj

@luci.no píše:
@Charisma Jak se chova ve skolce k detem a ucitelkam? Syn se taky vztekal, kdyz jsem ho uplne nevnimala a pak po nem chtela zopakovat vetu. Naucila jsem se to rikat trochu jinak „ted tomu moc nerozumim, muzes mi to prosim rict jeste jednou?“. Pripadne mu reknu, ze mu to zopakuju, zda jsem to pochopila spravne. On me taky nekdy nevnima, tak mu v tu chvili pripomenu, ze je to normalni a proto se nerozcilujeme na druhe. Chvili to trvalo, ale uz ho to nevytaci ;)Co si s nim domluvit vecerni rezim? Potrebujes take chvilku klidu, tak ze byste si spolu pohrali, pak by se vykoupal, precetla bys pohadku a pote by uz musel byt ve sve posteli, kde si muze chvili hrat/prohlizet knizky, poslouchat pohadky na CD,… a v urcity cas se zhasne. Spi ve skolce po obede?

Ahoj, moc děkuju za radu! No oni mají takovou školku, že se tam nespí. Takže je nonstop vlastně unavený. Já jsem zkoušela různé psychologické metody. V klidu a tak. Ale zjistila jsem, že nic nepomáhá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
28.11.19 17:46
@white_snow píše:
Mám pětiletou dceru a taky na mě občas zkusila zvýšit hlas. Otočila jsem se s dostala takovou po papuli, že i zapomněla, že křičet umí. Jsem máma, ne kamarádka z hřiště.

No, když jsem mu dala na zadek, řekl: ani to nebolelo a usmíval se jak to vyhrál

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat