Multivitamínové přípravky

36
24.8.05 12:22

Multivitamínové přípravky

Zdravím maminky!
Začíná být venku hnusně a já začínám uvažovat, jestli by nebylo od věci malé přidat nějaké vitamínky ve formě tablet. Poradíte, které se vám jeví jako nejlepší?
Mája měla 2 ročky, ovoci a zelenině moc nedá, večer vypije 200ml mlíka od Nestlé BIFIDUS - tam něco je, no a taky vařím čaj Multivitamin od Teekanne, ten ale dost slabý.
Díky za názory!

Tajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

116
24.8.05 12:36

Ahojky,
slyšela jsem o názoru, že američané mají nejdrahší moč na světě.A víš proč?Protože se cpou(kromě hamburgrů a coca coly ) pořád nějakými pilulkami.Tělo stejně větší část vitaminů a minerálů vyloučí močí. Takže jsou to podle mýho názoru vyhozené peníze.Sama jsem celé těhotenství užívala multivit. preparáty pro těhotné, protože mi to doporučoval gynekolog.měla jsem si za ty peníze dopřát více ovoce a zeleniny.Ta je alespoň trochu více přírodní(jak která,že :cry: )Nevím jestli jsem Ti poradila,ale je to můj osobní názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
24.8.05 12:46

Ahoj Tajko,
minulý rok jsem chtěla taky začít dávat dceři nějaké vitamíny (sirup) v zimě, ale jelikož jí byly 2 roky, tak mi to paní lékárnice nedoporučila. Hlavně ani nenašla žádný preparát pro tak malé dítě - měla až od 3 let.

Je opravdu lepší lehké otužování (průběžné, ne nárazové), dostatek pohybu a vitamíny do dětí dostat spíš zeleninou a ovocem. Holky jedí všechno a dobře a tak si myslím, že nedostatkem vitamínů netrpí. Ale zkus malé nabízet různé druhy zeleniny a ovoce a i různě upravené. Holky mají třeba rády i kyselé zelí, které má dost vitamínu C.

Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
24.8.05 13:48

Ahoj,já dávám dceři Multi-tabs,je to pro děti od 1 do 4 let.Kupuju malinovo-jahodovou příchuť a dceři strašně chutnají.Rozdrtím jí tabletku na lžičce,kápnu trochu pitíčka a je to.Nedávám jí je denně,ale dle potřeby.Většinou 1× za 3 dny.Taky není moc ovocno-zeleninovej typ,tak je to lepší než nic.Myslím,že mají i kapičky.Dcera to má místo různých bombonů,to bys koukala,jak se na to vždycky třese:-)Až bude období chřipek,tak jí je začnu dávat denně.Toť vše.Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.8.05 14:39

Ahoj Bubo,
jsou to ty v prvním odkazu? Protože u těch kapiček jsem našla, že by se neměly dávat bez doporučení lékaře a jsou tam jenom vit. A a D…
Pavla

http://www.lekarna.cz/…aci-tablety/

http://www.lekarna.cz/…apky-roztok/

• Nahlásit
  • Citovat
327
24.8.05 14:41

Omlouvám se, nebyla jsem přihlášená… :oops:

Anonymní píše:
Ahoj Bubo,
jsou to ty v prvním odkazu? Protože u těch kapiček jsem našla, že by se neměly dávat bez doporučení lékaře a jsou tam jenom vit. A a D…
Pavla

http://www.lekarna.cz/…aci-tablety/

http://www.lekarna.cz/…apky-roztok/
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.8.05 15:18

Ahoj, já dávám tak 2× do roka vždy po 1 měsíc PIKOVIT multivitamínový sirup. Je pro děti od 1 roku a doporučila mi ho naše doktorka a i v lékárně.

Andy

• Nahlásit
  • Citovat
107
24.8.05 15:52

Ano,to je ono.Mňam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
24.8.05 20:19

Bezva! :D Děkuju za typy.....
P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.8.05 20:22

ja taky male davala Multitabs kapicky potom co jsme prestaly davat predepsany vitamin D. Nedavala jsem denne, ale taky tak 1 x za 3 dny. Pokud mela mala rymu tak jsem davala denne. Ted ji jsou dva a davam ji opet nepravidelne jednou za tri dny multivitamin pro deti od 1 do 4 let s malinovo-jahodovou prichuti. Chutnaji ji, cuca je jako bombon. Ted jak bylo hnusne tak nas na pouti ofouklo - mala dostala rymu a kazdy den multivitaminek a do tri dnu bylo po ryme. Taky mame doma koupeny Pikovit sirup - na:,–(im na podzim, protoze nastoupi do jeslicek.

• Nahlásit
  • Citovat
319
7.9.05 22:59

Ahoj holky,já jsem Martínkovi dávala Multi Sanostol sirup je to multivitaminový přípravek s kalciem a můžou ho děti od 1 roku.Malýmu teda moc nechutnal-je v něm trochu cítit B vit.,ale jinak má takovou pomerančovou chuť a náš mlsný jazýček pomeranče nebaští,takže možná ta nechuť bude způsobená tím.
Pa L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.9.05 18:51

Vitamíny

Ahojky děvčata,
já dávám našíim prckům čistě přírodní preparáty a to vitamín C z tropické třenš aCEROLY, a dále přípravek na posilnění imunity ze žraločích jater, který obsahuje látky, které jsou i v mateřském mléce a mají za účinek podporu imunity. Jsem s něma velmi spokojená. Děti jsou zdrvé- nebylo tomu tak vždy, užívají si života, objevují svět… Pokud byste chtěla některá vědět více, tak piste na mujmejlapostavcentrum.cz, ráda Vám tam napíšu ceny, složení, účinky, dávkování. Můj názor je ten, že je daleko lepší předcházet nemocem, než pak léčit nemoci a dostávat do sebe zbytečnou chemii. Přeji Vám i Vašem dětem hodně zdravíčka. Lucka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.9.05 18:53

Oprava

Omlouvám se za chyby, nějak mě to dneska nejde, a opravuji také můj meilík: mujmejlaposta@centrum.cz. Lucka.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama