Musíme počkat ještě rok ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sharlu
Nováček 8 příspěvků 17.10.18 09:47
Musíme počkat ještě rok ...

Ahoj holky,

není to žádné vážné téma, spíš kolem sebe nemám nikoho, kdo by byl v podobné situaci jako já, tak hledám někoho, kdo je na tom třeba podobně, nebo kdo to už má třeba za sebou :-) Podobná témata jsem už projížděla a všechna už byla hrozně stará.

Jde o to, že už co mi bylo třeba 16, jsem si uměla představit, že bych měla miminko.. Byly chvíle, kdy jsem po tom dokonce dost toužila. Ale nikdy to ve vztazích, co jsem měla, nepřipadalo v úvahu. První miminko jsem ale vždycky chtěla mít nejpozději ve 25 letech.

No a teď mi bude 25 let, mám skvělého chlapa, s kterým jsme spolu dva a půl roku, z toho přes rok manželé. Oba už od začátku, co jsme spolu, mluvíme o dětech. On děti hrozně miluje a těší se, až bude jednou táta. O to víc je moje touha po miminku silná. Jenže.. bydlíme spolu celou dobu u mých rodičů, protože jsme v tuto chvíli začali stavět dům. Plánované dokončení stavby a stěhování připadá tak na konec roku 2019. Řekli jsme si, že to musíme vydržet aspoň ještě do léta 2019 s tím pokoušením se, aby nehrozilo, že bychom byli s miminkem u našich. Je to tam sice super, ale není to prostě úplné soukromí a budovat si tam nějaké extra zázemí je v tuto chvíli už zbytečné. Navíc budeme potřebovat energii na stavbu a řešení věcí kolem. Takže další rok čekání.

Holky, jak jste to vydržely, čekat už jen na samotné pokoušení se o dítě? :D a to nemluvím o tom, že to může pak ještě dobu trvat, žejo.. :roll: já se furt aspoň zabavuju tím, že brouzdám po netu a koukám po dětských, těhotenských věcěch, co si pak koupím, až bude čas.. ale je to hrozně ubíjející. Ach ta příroda.. hrozně to semnou cloumá. :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Eule
Ukecaná baba ;) 1032 příspěvků 17.10.18 09:58

Měla jsem to podobně… O miminku jsem uvažovala tak od 24 let… Jenže: Nejdříve jsem dokončovala VŠ, pak se rekonstruovalo a řešilo bydlení, následně jsem našla super práci a měla přislíbeno, že po 2 letech budu mít smlouvu na neurčito… Takže oddalování pořád. Před půl rokem, ve 27 a půl jsem se i té smlouvy dočkala a od té doby se snažíme (zatím bez výsledku). jak jsem to vydržela, i když ta touha byla velká občas? No jednoduše, bylo moc práce a všeho kolem, takže to hrozně utíkalo vše… A taky jsem si říkala, jaké to má výhody, že mohu chodit kdy a kam chci, nejsem na nic vázaná, že si můžeme jet v klidu an dovolenou atp. :-) Uteče to, neboj ;-) Když bylo „nejhůř“ plánovala jsem si přípravy na miminko, hledala informace, začala brát s předstihem listovku atd. (prý má význam i rok dopředu!)…

Sharlu
Nováček 8 příspěvků 17.10.18 10:07

@Eule Děkuju za příspevěk :-) určitě na to nemyslím nepřetržitě, je jasný, že řešení domečku (a že toho bylo opravdu dost k řešení) zabírá většinu času .. ale pak jsou chvíle kdy mi přijde, že mě z toho klepne. A přesně jak říkáš, koupila jsem si listovku, která má trvanlivost ještě asi 3 roky, brala jsem celou kůru Gynexu, abych měla pocit, že se připravuju. Zjišťuju informace, vybírám kočárky a postýlky.. :D ikdyž to samozřejmě je jen o tom koukání se.. ale i tak mi přijde, jestli nejsem už dost ujetá.. :D

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 17.10.18 10:08

@Sharlu
Tak předně je právě blbost teď koukat po věcech na miminko, akorát to v sobě živíš. Já to vlastně nechápu, proč nekoukáš spíš po věcech do nového domu? Vždyť to je tak krásné plánování! Všechno má svůj čas. Radím přestat myslet směrem dítě, ale začít myslet směrem dům.

Charlie1302
Kecalka 114 příspěvků 17.10.18 10:16

@Sharlu Ahojky, jsem na tom dost podobně, akorát, že mi je už 28..koupili jsme byt (který se nám začíná stavět) a řešíme stejnoou optáku - kdy…bydlíme s partnerem sice sami, ale bojím se právě těch stresů okolo, baych neublížila miminku…na druhou stranu vím, že nejsem nejmladší a nemusí se to podařit hned na poprvé..takže taky nás doma čeká debata…

Sharlu
Nováček 8 příspěvků 17.10.18 10:19

@hehehe Díky za příspevěk. To víš že si uvědomuju, že je to blbost :-) Ale to víš, už to prostě trvá hodně let a teď je konečně ta vize, že to bude v dohlednu. Do domečku věci plánuju, to je jasný, ale jsem celkově hrozně nedočkavá koza. Věci do domečku jsem zase vybírala už když jsme měli pozemek a ještě ani povolení ke stavbě :D mám to tak asi se vším .. ale nedočkavost v kombinaci s dítětem, to je prostě konec. Je jasný, že máš pravdu , ale jak říkám, do domku je v tuhle chvíli téměř všechno předběžně vybráno. Manžel je taky dost plánovač, takže je to mazec.

hehehe
Extra třída :D 11552 příspěvků 17.10.18 10:25

@Sharlu
Aha, takhle, takže jsi taková horlivka a nadšenec… :)
Ach jo, kdyby tak byly zkušenosti přenosné… Já měla dítě ve 23 a kdybych zpětně mohla, tak ještě počkám. Jéé kdybych já tak mohla někam večer prostě jen tak spontánně vyrazit, neřešit hlídání, ale prostě zvednout se a jít… Třeba na večeři, nebo do kina. :) Možná by byla cesta tohle: zkus si teď říct, tak, a odteď mi začne poslední rok mého „svobodného bezdětného“ života. Ještě si užiju NAPLNO poslední chvíle klidu, pěkně se dosyta pověnuji manželovi a budování našeho domova a pak to odstartuju ve sféře DĚTI. :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.18 10:30

My sice bydlime v podnajmu sami (ja,pritel a dite) a na jare se chystame stavet ale i tak jsme tomu nechali volny prubeh a ja jsem ted tehotna..vim ze to bude ze zacatku urcite tezke ale i tak se moc tesime :-) a neboj, rok utece jako nic :-)

K.D.P.
Povídálka 23 příspěvků 17.10.18 10:30

Ja Ti uplne rozumim, taky jsem miminko chtela mit do 25, bohuzel to nevyslo. Nejdriv nebyl idealni partner, ted uz sice 4. rokem mam super muzskeho, ale nejdriv jsem studovala, pak alespon rok pracovat kvuli materske a pak jsme koupili byt a delali uplnou rekonstrukci. Bydlime od unora a v kvetnu, kdyz se vse uklidnilo prisla nahla touha po miminku (v cervenci mi bylo 25), pritel se jeste ale necitil a zrovna vcera mi to nedala a znova se ho zeptala, jak to vidi. Rekl, ze v prosinci zacneme, ale ze ma z toho stale trochu strach, ale prcka chce. Takze ja uz odpocitavam dny, kdy se teda zacneme snazit :D a uz taky nejaky tyden pokukuju po kocarcich a vybavicce pro mimi apod. :D podle me na tom neni zase tak nic hrozneho, ono je tezky nemyslet na neco, po cem clocvek moc touzi, mne pomaha stene, ktere mame :) zamer se na domecek a veci okolo nej a ono to utece, uvidis ;)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 2 inzeráty 17.10.18 10:33

Hm ja jsem taky porad na neco cekala. Az dodelam vs, az bydleni, az svatba, az prace a az ta snaha o dite pak trvala dalsi 4 roky… A bylo to sileny. Ja uz bych sla do ditete i za minimalnich podminek pro nej…

Maui52
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 17.10.18 10:38

Holky po kocarcich nekoukejte, pak vám to pul roku nepůjde a vám z toho jedné. Pokud odpocitavate týdny nebo měsíce (rok je jenž 12 měsíců, to uteče), doporucuju spis si plánovat veci typu: “poslední” hory ve dvou, jak to uděláme na Vánoce, dokud jeste můžeme trajdat po příbuzných, kam pojedeme na poslední dovolenou, ať jeste neco vidíme. Spis než vybírat kočár je lepší si takhle plánovat ty “poslední” aktivity v klidu (které samozřejmě byt poslední nemusí, ale přeju vám, ať to vyjde co nejdřív) a mit tak s chlapem aspoň náplň času, pěstovat zážitky, vídat se s rodinou a to čekání si užívat. Než se užírat pohledem na prázdný kočárek, ve kterém chcete uz děsně mit miminko. Vždyť i na nej s pak čeká tri čtvrtě roku ;)

Maui52
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 17.10.18 10:40

@Pajka89 s tím teda taky souhlasim. Protože ve 25 ma člověk furt dost času a čeká na ideální podmínky “až”, jenže ve třiceti uz muže čekat na to dítě několik let. Takže ja mit sky možnost vratit se zpátky, tak se začnu snažit dřív a nečekám na dobrou pracovni pozici… důležitý je mit k tomu toho správnýho chlapa. A za me teda svatba, ta to v mem případe oddalovala nejvíc.

Sharlu
Nováček 8 příspěvků 17.10.18 10:43

@hehehe Přesně tak, horlivka, to by mohlo být moje druhý jméno :D Chápu tvoje zkušenosti, je jasný, že až budou jednou děti, budu to vidět asi stejně :D ale z tohoto pohledu mě to upřímně ani nenapadlo nad tím přemýšlet. Děkuju, možná na to tímhle způsobem získám jiný pohled, díky ! :-)

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 17.10.18 10:44

@Sharlu Tak pokud by vám výpadek vašeho příjmu (v případě komplikací a nutnosti být doma na rizikovém) neudělal problém s rozpočtem stavby domu, tak bych to neodkládal, nejdřív to bude než se dostaví dům, potom než bude hotová zahrada, potom než… A než se naděje že je vám 30 a dítě nikde. On na děti není nikdy ten správný čas. My taky pořád chtěli odkládat než zrekonstruuje mě byt, nakonec jsme si řekli, že na to kašleme, takže to vyšlo že rekonstrukce se dělala když jsem byla těhotná a z porodnice jsem přijela do bytu kde byla půlka věcí v krabicích a taky se to zvládlo. Jsem moc ráda že jsme „snažení“ neoddalovali, protože to trvalo skoro dva roky.

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 17.10.18 10:48

@hehehe Vidíte, kdybych já mohla vrátit čas tak si děti pořídím o pár let dřív.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >