Muž a žena

216
13.3.17 02:37

Muž a žena

Ahojky dámy,

určitě jste každá z vás byla minimálně jednou zamilovaná :srdce:. Je to krásný pocit, pokud je zamilovanost opětovaná :*. Já jsem za svůj život měla více vážných vztahů, které nikterak nedopadly. První láska byla v 16 letech, kdy jsme byli ještě blbounci, ale vzpomínám na to jen v pěkném. Druhý vážný vztah byl více vážný pro partnera, který semnou celkem dost manipuloval a jen ze mě těžil. Bydlela jsem jen s maminkou ve velkém domě a přítel se ke mě nastěhoval ani nevím jak (aby nemusel nikde nic platit). Doma mi nepomáhal, jako kuchař chodil pozdě z práce a opilej. Nebylo mu trapné se ode mě nechat „vydržovat“. No ale jsem ráda, že i tato etapa skončila, určitě mi to dalo velkou zkušenost. Jak se říká do třetice všeho dobrého…tak to se u mě nekonalo :lol: A i další vztah skončil, protože sem si našla staršího „pána“ o 15 let…to by tak nevadilo ani ty 2 děti mě nikterak nevadily a dokonce jsem s nima měla super vztah, ale ta manželka v domě, ta se mi nelíbila :cert:…jen bych chtěla říct, že nejsem rozvracečka rodin, tato jmenovaná pání měla už dávno jiný vztah, jen si ji její partner nechtěl nastěhovat k sobě domů, protože je jednodušší když jí živí někdo jiný..No i tento vztah vzal konce…Člověk by se měl ze svých chyb poučit a tak jsem přemýšlela, kde se vyskytovala chyba a jaká byla příčina ukončení těchto různorodých poměrů. Dospěla jsem k výsledku, že jsem vlastně od každého chlapa něco očekávala, že se změní, že mě bude mít radši, že všechno bude růžové a já budu šťastná. Chyba! Obrovská chyba!! Možná to teď bude znít jak z Teorie velkého třesku, kdy Sheldon napsal smlouvu spoluchodících, aby ho ve vztahu s jeho partnerkou nic nemohlo zaskočit. Něco na tom bude a já jsem na vztahy už vyzrála. Můj poslední a doufám, že opravdu poslední vztah je z lásky, ale s partnerem jsme si už na začátku řekli co od toho našeho vztahu očekáváme. Jsme „obyčejný“ pár, který nikterak nevybočuje ani do prava ani do leva. Nejsme ani krásní ani škaredí…ani chudí ani bohatí… Já se starám o domácnost, partner se stará o ty mužské záležitosti a klape nám to. Občas se stane, že dojde k výměně názorů, ale to je přirozené. Nebo by snad dokonalý vztah měl být bez hádek?? Důležité je to se smířit s chybkama toho druhého a neočekávat, že si po sobě bude uklízet špinavé ponožky nebo že bude nosit květiny každý den..použila bych otřepanou frázi :" Nikdo není dokonalý" a ani já nejsem tou nejlepší partnerkou a i já mám určité vady a přítel je s tím smířený..Život je krásný, ale krutý…a tato krutost se dá zmírnit, protože jenom my si svůj život řídíme a i přes nástrahy, které všude číhají, záleží jen na nás jak se s tím vypořádáme. Jestli jste tento článek někdo přečetl až do zdárného konce, moc vám děkuji za pozornost a budu ráda, když se zde objeví i váš pohled na vztah mezi mužem a ženou. Děkuji :potlesk: :potlesk: :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1778
13.3.17 04:36

Také jsem měla důvod bilancovat. Hledat své chyby životního ztroskostání.

Byla jsem zneužita v mé vysoké míře tolerance a v mé obětavosti.

Proč jsem se neuměla odpoutat hned na začátku a zabředla jsem do bahna, které se stalo mým životním peklem?

Analyzovala jsem sebe, své rodiče, svého manžela, jeho rodinu, celý svůj život, celý náš dlouhý životní vztah, mám to na romány.

Pochopila jsem, všem a všechno jsem odpustila, láskou jsem to obejmula a vyrostla jsem z toho. Poděkovala jsem za nový život.

:kytka:

Dospěla jsem k tomu, že aby to ve vztazích opravdu hezky fungovalo, musí být oba mentálně zralí, tedy mentálně dospěle dospělí. A že je vlastně velmi obtížné, být dospěle dospělý a že to lidem moc nejde, aby to uměli.

:srdce: Že je to o lásce. A že lidé v podstatě vůbec neví, co láska je, že neznají a tedy nedosahují všech vlastností, kterými se láska dá definovat. Většinou chtějí brát, nějak lidem uniká, že LÁSKA JE DÁVAT.
:srdce: A dále, když je člověk dospěle dospělý, tak má samozřejmou zodpovědnost za sebe i za partnera, i za je oba dohromady.
:srdce: A dále, že zná práva a povinnosti své a dobrovolně a rád povinnosti své plní a práv svých se nezříká.
:srdce: Ženy neumí být ženami a Muži neumí být muži.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3223
13.3.17 06:06

@Matildapg Hezky napsané :-), každý má určitě negativní zkušenost v lásce. Podle mě je zásadní nechtít (a nemuset chtít) toho druhého změnit a nemuset měnit sám sebe, prostě si najít partnera, který zásadní věci cítí stejně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
13.3.17 07:43
@poučená píše:

Proč jsem se neuměla odpoutat hned na začátku a zabředla jsem do bahna, které se stalo mým životním peklem?

Analyzovala jsem sebe, své rodiče, svého manžela, jeho rodinu, celý svůj život, celý náš dlouhý životní vztah, mám to na romány.

Pochopila jsem, všem a všechno jsem odpustila, láskou jsem to obejmula a vyrostla jsem z toho. Poděkovala jsem za nový život.

Dospěla jsem k tomu, že aby to ve vztazích opravdu hezky fungovalo, musí být oba mentálně zralí, tedy mentálně dospěle dospělí. A že je vlastně velmi obtížné, být dospěle dospělý a že to lidem moc nejde, aby to uměli.

:srdce: Že je to o lásce. A že lidé v podstatě vůbec neví, co láska je, že neznají a tedy nedosahují všech vlastností, kterými se láska dá definovat. Většinou chtějí brát, nějak lidem uniká, že LÁSKA JE DÁVAT. :srdce: A dále, když je člověk dospěle dospělý, tak má samozřejmou zodpovědnost za sebe i za partnera, i za je oba dohromady. :srdce: A dále, že zná práva a povinnosti své a dobrovolně a rád povinnosti své plní a práv svých se nezříká. :srdce: Ženy neumí být ženami a Muži neumí být muži.

Takže tys byla ta nejhodnější a všichni ostatní byli ti zlí…nic není černobílé a ve vztazích už tuplem, tak mi ta tvoje „příčina“ přijde taková nevěrohodná.
Nicméně souhlasím s tím, že ženy přestávají být ženami a platí to i u mužů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
13.3.17 08:08

Holky, tuhle vetu slysim taky snad furt, jenze co si pod tim predstavit :think:
Zensky nezeny a muzi nemuzi :think:

Mi rovnopravnost nevadi, ale treba kdyz vidim ridicku autobusu, tak me to celkem i udivi :think:

Ono totiz to muze byt ze i zeny jsou vice schopne a muzi taky a tim padem se jen prepisuje prace na polich a na gruntech, jak tomu bylo driv a zeny u plotny :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5169
13.3.17 08:13
@poučená píše:

:srdce: Že je to o lásce. A že lidé v podstatě vůbec neví, co láska je, že neznají a tedy nedosahují všech vlastností, kterými se láska dá definovat. Většinou chtějí brát, nějak lidem uniká, že LÁSKA JE DÁVAT. :srdce: A dále, když je člověk dospěle dospělý, tak má samozřejmou zodpovědnost za sebe i za partnera, i za je oba dohromady. :srdce: A dále, že zná práva a povinnosti své a dobrovolně a rád povinnosti své plní a práv svých se nezříká. :srdce: Ženy neumí být ženami a Muži neumí být muži.

Zaujala mě poslední věta. Jo, mám pocit, že ženy z velké přemíry emancipace vlastně už nejsou ženami, ale chlapy v sukních. Že pořád ženy s muži spolu bojují, než aby se doplňovali. Neříkám, že má být žena muži podřízená, ale neměla by přestat být ženou. A na druhé straně zase zšenštilí chlapi, to je taky něco.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
13.3.17 09:24

A já bych řekla, že každý by ve vztahu měl dělat to, co mu jde líp, bez ohledu, jakého je pohlaví. Příroda je mocná a ví, jak to nakombinovat, pokud ji posloucháme. Ale to je spíš o té skutečné zralosti, kdy už zvládáme být nad věcí a brát život takový, jaký je ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
13.3.17 09:51

:potlesk: :potlesk: Všem co se připojili do této skupiny děkuji, že si ten můj dlouhý článek přečetli…Trpím nespavostí a proto se z toho snažím vypsat. Je možné, že večer zde bude zase nové téma…Každopádně jsme rozdílní ve svých názorech a to je přirozené, proto si musíme najít ten protějšek, který to cítí stejně jak už tady psala @BaMaK . Ono je jedno kdo ve vztahu co děla, důležité je jak si to spolu ti dva zařídí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1778
13.3.17 10:12
@Zabatko píše:
Zaujala mě poslední věta. Jo, mám pocit, že ženy z velké přemíry emancipace vlastně už nejsou ženami, ale chlapy v sukních. Že pořád ženy s muži spolu bojují, než aby se doplňovali. Neříkám, že má být žena muži podřízená, ale neměla by přestat být ženou. A na druhé straně zase zšenštilí chlapi, to je taky něco.

DISKUZI UŽ TADY NECHÁM JEN NA VÁS. Je to krásná diskuze :srdce: Krásné je, dobrat se k principům lásky láskou.

Já už sem nepatřím. Láska mě vynesla vysoko nad světy. S láskou se usmívám na celý svět. Přeji si, aby zmizely všechny zdi, které lidi stále oddělují.

LÁSKA UMÍ HORY PŘENÁŠET. LÁSKA UMÍ, ABY MALÉ HOŘČIČNÉ ZRNKO AŽ DO NEBE VYROSTLO. LÁSKA UMÍ VŠECHNO ZLÉ V DOBRÉ OBRÁTIT.

„Srdce mé, proč máš tak pevný úder, jen se hneš a já ve všech údech, cítím strach, že obrátí se v prach, co na mističkách vah, mi osud vážil na karáty“, to jsem si s Radůzou zpívala, když mě mé srdce smutkem bolelo. A mé srdce se tak pozvolna hudbou naplňovalo. Mé srdce nyní hudbou zní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50188
13.3.17 11:42
@Zabatko píše:
Zaujala mě poslední věta. Jo, mám pocit, že ženy z velké přemíry emancipace vlastně už nejsou ženami, ale chlapy v sukních. Že pořád ženy s muži spolu bojují, než aby se doplňovali. Neříkám, že má být žena muži podřízená, ale neměla by přestat být ženou. A na druhé straně zase zšenštilí chlapi, to je taky něco.

co pro tebe znamená..přestat být ženou.. v čem to spočívá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama