Rozvést se, nebo zůstat?

3368
12.3.17 14:05

Rozvést se nebo zůstat?

S manželem jsme spolu 3 roky, z toho necelý rok jsme svoji. Začali jsme spolu bydlet po půl roce chození, je nám oběma 27. Problém je, že nemáme nic společného krom příjmení a adresy. Já miluju společenské tance (podle něj je to hovadina a postižená zábava), jazyky, Itálii (Italové jsou podle něj cigáni) a cestování (které se mnou někdy absolvuje, ale musím to celé vymyslet a zorganizovat a po 2 dnech by chtěl domů, protože doma je prý nejlépe). Když se ho zeptám, co budeme dělat o víkendu, řekne, že odpočívat a sedne si k počítači. Není ochotný se mnou jet ani na 2 hodiny k babičce na kafe, protože se mu nechce a raději hraje. Já jsem společenská a nechci sedět celé dny doma. Manžel kdysi dělal kickbox, chodil běhat, ale dávno skončil a teď nedělá nic jiného, než hraje počítačové hry nebo je v práci. Nemáme stejný smysl pro humor, neshodneme se v trávení dovolené (jede se mnou k moři, ale odmítá se mazat krémem a nechce se spálit, takže celé dny sedí na pokoji a hraje si na počítači), neshodneme se ani v bydlení (já toužím po domku se zahradou, on nechce po práci pracovat ještě doma a chce byt, aby nemusel nic dělat) a nemáme ani žádné společné zájmy, takže pokud si nepustíme film, bavíme se každý po svém. V poslední době uvažuji, že svatba byla unáhlený krok, i když byla z lásky (on chtěl dítě, já ho nechtěla za svobodna, tak mě požádal o ruku) a že si nedokážu představit takhle fungovat dalších 20 let a uvažuju, že rozvod teď, dokud nemáme žádné společné finanční závazky ani děti by byl asi přijatelná varianta než se trápit. Kdybychom si našli každý časem někoho, s kým budeme mít podobné zájmy a vizi do budoucna, byli bychom asi šťastnější.
Měli jste někdo takový vztah a jak jste to vyřešili? Jsem už unavená a nešťastná a říkám si, že kdybych bydlela sama, vyšlo by to na stejno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19146
12.3.17 14:07

@Saidy Popravdě nevím, proč jste se brali a proč spolu vůbec jste, když nemáte nic společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
j-p
11771
12.3.17 14:11

@Saidy to jsi nevěděla předtím, ze nemáte společné zájmy?!Buď se domluvite ze budete dělat spolu některé aktivity a zbytek každý zvlášť nebo nemá cenu být spolu. Vždy se dá domluvit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2061
12.3.17 14:12
@Svistice píše:
@Saidy Popravdě nevím, proč jste se brali a proč spolu vůbec jste, když nemáte nic společného.

Asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17983
12.3.17 14:16

Za dva roky jste nepřišli na to že si nemáte o čem bavit a nic společného :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
727
12.3.17 14:18

Různý zájmy nejsou problém pokud lidi dokážou něco dělat i spolu a pokud jeden neuráží/neznevažuje zájmy druhého. Což u vás není, takže problém máte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11237
12.3.17 14:20

Tak jako společné zájmy vážně nejsou to klíčové, pokud nejste na sebe tak navázaní, že se jeden bez druhého nevyčůrá.

Daleko důležitější je, jestli chcete být spolu, jeslti umíte fungovat jako tým, jestli jste schopní se domlouvat tak, aby se nehromadila nevyřčená očekávání a jestli si vzájemně „kryjete záda“. A to všechno je něco, co nemusí přijít z čista jasna, ale dá se to rozvíjet.

To co popisujete jsou spíš nějaké vnější rozpory, které nejsou zas až tak podstatné, osobně si myslím, že vaše frustrace má kořen někde v něčem hlubším, co jste čekala a nemáte a váš muž nejspíš neví, že jste to čekala a tak ho ani nenapadne že vám to chybí.

Rozhodně bych neházela flintu do žita dřív, než porozumíte tomu kde se ona nespokojenost bere. Lidi se berou v dobré i zlém a patří i do toho ta šedá, nudná úmorná rutina. Když se naučíte toto překonat teď, tak pak to půjde snáz. ona se pak vynoří další a další krize - to je jaksi podstata života, ale každou krizí je šance se dostat na zajímavější levely. Když se teda přežije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4811
12.3.17 14:23
@Svistice píše:
Člověk prostě někdy zblbne.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3368
12.3.17 14:38

Brali jsme se z lásky a asi to bylo brzo, teď už bych do toho nešla. Nicméně stalo se a to, proč jsme se teda brali nijak neřeší, jak z toho ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5784
12.3.17 14:41

Proč jsi se do něj zamilovala? Člověk by měl být s tím, koho miluje takového jaký je a to z tebe necítím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
12.3.17 14:50

Brali jste se z lásky. A kde je ta láska teď? Spadly vám růžové brýle, nebo proč se to ted tak podělalo. On se určitě nezměnil ze dne na den, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1235
12.3.17 14:52

Mam v pribuzenstvu podobny pripad. Dokud oba studovali, bylo vsechno ok, vejska je spojovala. Pak se vzali, a vsechno se „podelalo“. On chtel hory, ona more. On chtel chatku a praci na zahrade jako relax, ona ani nahodou. A tak to bylo se vsim. Rozvedli se v klidu, dnes ma kazdy noveho partnera, deti - a jsou v novych zivotech spokojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.3.17 14:58

Myslím si ale, že pokud by to osobní stížností řešilo víc lidí, tak aspoň nějaká naděje na zmenu pro mnoho rodin neřešitelné situace.

• Nahlásit
  • Citovat
8100
12.3.17 15:02

Nezůstávala bych.
Já nepožaduji, aby partneři dělali vše spolu nebo že se nemůžou v názorech na některé věci rozcházet a hledat kompromisy.
Když si odhlédnu od toho, že vy asi kompromisy nehledáte(oba) ani v tom, v čem by to šlo, tak vy se rozcházíte v naprosto zásadních věcech.
Když to tak čtu, tak si říkám, kdy už lidi pochopí, že láska sama o sobě nestačí ani u celkem slušných lidí.
Kompromis lze udělat u těch tanců. Místo toho, aby ti řekl, že je to postižená zábava, tak by ti mohl říct: hele, mě to fakt nebaví, je mi to nepříjemné, co kdyby sis našla kamarády a s těmi si třeba dvakrát do měsíce šla zatancovat…
Ty jako společenská můžeš chodit často ven, aniž on by k tomu měl blbé kecy a spolu můžete doma hrát nějakou počítačovou hru a on by zase mohl alespoň občas jít na procházku s tebou.
Prostě hledat, jak by to fungovalo.
To jsou věci, kde se kompromis dá najít. Jenže pak je tu bydlení a humor. To bydlení by se třeba dalo pořešit bytem s velkou terasou, bytem se zahrádkou v zahrádkářské kolonii pro tebe.
Vy se prostě rozcházíte v tolika věcech, že ten průsečík prostě nelze najít v dostatečném počtu věcí.
To by byl potřeba respekt a tolerance v takové míře, že by jste si byli časem vlastně cizí.
A u vás není tolerance ani v tom základu, který by měl být samozřejmostí viz. hovadina a pokleslá zábava.
A mít rád navzájem svůj smysl pro humor mi přijde taky jako důležitá věc, v dlouhodobém vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19146
12.3.17 15:02

@Elephantka Taky mám v příbuzenstvu něco podobného. Spolu dlouho, i stejné záliby, představa o rodině atd., čekali na dostudování, že se pak vezmou. Dostudovali a začali řešit běžné problémy (práce, finance, složenky, zařízení bytu, četnost návštěv u maminky) a najednou si ona rozhodně nebyla jistí tím, jestli tenhle člověk je ten pravý na založení rodiny. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama