Může antikoncepce vyvolávat akné?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
134
3.10.21 15:07

Může antikoncepce vyvolávat akné?

Ahoj všem,
nejdřív na úvod bych chtěla říct, že akné mě trápí řadu let a vyzkoušela jsem spoustu mastiček, kdysi mi skvěle zabral differine, ale pak si plet zvykla a už nefungoval, pak před třemi lety duac gel, zlepšení po prvním týdnu a vymizení akné a tvorba nových po pár měsících a od té doby jsem měla klid, sem tam pupínek, jinak tři roky téměř čistá pleť…jenže teď na začátku léta se mi to vrátilo, přikládala jsem to špatném rozchodu a stresu z něj, jenže trvá to už 3 měsíc, snažila jsem se psychicky srovnat, protože jsem to přikládala i dost tomu, jenže plet se chvíli zlepší a pak zas z ničeho nic vyskáčou..jsem z toho zoufalá, takovou plet jsem mela naposledy před pár lety, zkusila jsem před měsícem vysadit mléko, zatím nijak velký rozdíl nevidím, za měsíc jdu na alergologii, tak jsem zvědavá co mi tam řeknou..do antibiotik typu curacné se mi jít nechce, je to hnus..ale beru to jako poslední záchrannou možnost..no každopadně mě napadlo, zda na to nemůže mít vliv antikoncepce, že mi třeba prostře přestala po 3/4 letech sedět, beru Minerva, vysoce hormonální na akné..myslíte, že by to mohla způsobovat ona? jen chci podotknout, že když jsem ji začala tenkrát brát na akné nemela velký vliv..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20883
3.10.21 15:20
@Teri18 píše:
Ahoj všem,
nejdřív na úvod bych chtěla říct, že akné mě trápí řadu let a vyzkoušela jsem spoustu mastiček, kdysi mi skvěle zabral differine, ale pak si plet zvykla a už nefungoval, pak před třemi lety duac gel, zlepšení po prvním týdnu a vymizení akné a tvorba nových po pár měsících a od té doby jsem měla klid, sem tam pupínek, jinak tři roky téměř čistá pleť…jenže teď na začátku léta se mi to vrátilo, přikládala jsem to špatném rozchodu a stresu z něj, jenže trvá to už 3 měsíc, snažila jsem se psychicky srovnat, protože jsem to přikládala i dost tomu, jenže plet se chvíli zlepší a pak zas z ničeho nic vyskáčou..jsem z toho zoufalá, takovou plet jsem mela naposledy před pár lety, zkusila jsem před měsícem vysadit mléko, zatím nijak velký rozdíl nevidím, za měsíc jdu na alergologii, tak jsem zvědavá co mi tam řeknou..do antibiotik typu curacné se mi jít nechce, je to hnus..ale beru to jako poslední záchrannou možnost..no každopadně mě napadlo, zda na to nemůže mít vliv antikoncepce, že mi třeba prostře přestala po 3/4 letech sedět, beru Minerva, vysoce hormonální na akné..myslíte, že by to mohla způsobovat ona? jen chci podotknout, že když jsem ji začala tenkrát brát na akné nemela velký vliv..

No, kdyby antikoncepce působila jen na akné, tak by to byl ještě fajn prášek. :zed: A jasně, je možné, že ti nesedí. I když se po ní většinou akné zlepší. A jinak fkat chceš na pupínky jíst atb,, Není lepší řešit příčinu?? Dát detox nebo tak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.10.21 15:41

@P4ja těmi antibiotiky myslis co? curacne brát nechci..navíc jako nejsem zrovna typ, co věří, ze detox by pomohl..já se stravuji zdrave, piju vodu a neslazené nápoje, sním množství zeleniny a ovoce denne+ hodne semínek a ořechu, jim doplňky stravky(zinek apod), mléko jsme vyřadila, snažim se omezit lepek..hodne se hýbu, nekourim, nepiju alkohol, chodím brzo spat, brzy vstavam, ziju aktivní zivot a nepatlám na sebe žádný x produktu an oblicej apod.. chapu, ze je to vnitrni problem, ale za těch x let co mě to trapi, jsem neprisla na jasnou příčinu, tak mě napadlo, zda by nebyla možnost ze mi přestala sedět antikoncepce, protože pupinky se mi dělají hlavně na bradě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
3.10.21 15:56
@Teri18 píše:
@P4ja těmi antibiotiky myslis co? curacne brát nechci..navíc jako nejsem zrovna typ, co věří, ze detox by pomohl..já se stravuji zdrave, piju vodu a neslazené nápoje, sním množství zeleniny a ovoce denne+ hodne semínek a ořechu, jim doplňky stravky(zinek apod), mléko jsme vyřadila, snažim se omezit lepek..hodne se hýbu, nekourim, nepiju alkohol, chodím brzo spat, brzy vstavam, ziju aktivní zivot a nepatlám na sebe žádný x produktu an oblicej apod.. chapu, ze je to vnitrni problem, ale za těch x let co mě to trapi, jsem neprisla na jasnou příčinu, tak mě napadlo, zda by nebyla možnost ze mi přestala sedět antikoncepce, protože pupinky se mi dělají hlavně na bradě…

Tak to asi zjistíš jen tím, když to vysadíš. U HA je problém, že má bambilion možných účinků, které si přečteš v příbalovém letáku a na netu. A jasně, co jiného je vysazení HA než detox. Je sice super, že žiješ super zdravý život. Ale cpeš do sebe tohle hormonální svinstvo. Tím bych začala a uvidíš. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
3.10.21 16:00

@P4ja já spis uvažovala o výměně za jiný “druh”..vysazovat ji urcite nechci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
3.10.21 16:13
@Teri18 píše:
@P4ja já spis uvažovala o výměně za jiný “druh”..vysazovat ji urcite nechci :)

To těžko říct. Někdy nám tím možná tělo říká, že je čas přestat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1396
3.10.21 16:14
@Teri18 píše:
@P4ja já spis uvažovala o výměně za jiný “druh”..vysazovat ji urcite nechci :)

Poraď se u gynekologa, zda ti doporučí jiný typ antikoncepce. Nejlepší by samozřejmě bylo ji vysadit, je to strašná sra.ka pro tělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
4.10.21 22:44

Mně pomohl dietolog, nejvíc mi pomohlo vyřadit rajčata a sladké limonády. Každopádně bych to spíš řešila s kožním než na gynekologii. Antikoncepce ti může akné zhoršit, když ti nesedne. Být tebou bych ji změnila na nějakou nízkohormonální a potom vysadila úplně. Taky jsem kdysi brala vysokohormonální přímo určenou na akné a sice na akné zabrala perfektně, ale po vysazení jsem to měla ještě tak 3× horší než před nasazením HA. Potom jsem brala nějakou nízkohormonální a po jejím vysazení se to tak dramaticky nezhoršilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
134
5.10.21 09:02

@whitemirror to je strašně individuální vec, ty potraviny, každopádně nevim zda jsem to psala, stravuji se zdrave, žádné sladké nápoje nepiju, cukr se snažim omezovat, hodne zeleniny a ovoce, žádný alkohol a cigarety a denne travim se psema 3-4hodiny v přírodě, každopádně akné resim s kožařem radu let, vždy mi predepisoval mastičku, před 3 lety jsem měla duac, zabral za par měsíců a od te doby jsem měla klid a 3 roky doteď cistou plet, sem tam pupinek, ale jinak žádné bolaky nic..jenže teď prave na zacatku leta, po rozchodu a stresu jsem se začala osypávat, tak jsme si myslela, ze je to dočasně, ze se stresuji a tak, ale přetrvává to doteď….nemuzu zjistit proč..jinak o ty antikoncepci, začala jsem brát Diane v 15 kvůli pleti, cekala jsem na účinek rok a nic, tak jsem ji vysadila a za rok začala brát tu stejnou akorat s jinym názvem, svete div se, na akné mi nezabrala ani jedna, a ani po vysazeni neproběhlo vůbec nic.. ale jinak prave s tou antikoncepci nemam žádný problem, žádné pribíraní, migrény apod, prave proto asi chci přejít na tu nizkohormonální, domnívám se, ze nemam hormonální akné, děla se mi nahodile nezávisle na cyklu…ale co je vlastně zvláštní je to, ze jsem měla nejhezci plet jedna v zime letošního roku, ale také v době kdy jsem byla zamilovaná a spokojena..a to jsem jedla sladkosti, zmrzliny, mléčný výrobky, pizzy a s pleti to neudělalo nic..tak proste nevim :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
5.10.21 11:14

Jj souhlasím poraď se svým gynekologem a uvidíš..třeba Ti dá náplasti a to třeba nebude dělat stejný problém :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20883
5.10.21 13:04
@Teri18 píše:
@whitemirror to je strašně individuální vec, ty potraviny, každopádně nevim zda jsem to psala, stravuji se zdrave, žádné sladké nápoje nepiju, cukr se snažim omezovat, hodne zeleniny a ovoce, žádný alkohol a cigarety a denne travim se psema 3-4hodiny v přírodě, každopádně akné resim s kožařem radu let, vždy mi predepisoval mastičku, před 3 lety jsem měla duac, zabral za par měsíců a od te doby jsem měla klid a 3 roky doteď cistou plet, sem tam pupinek, ale jinak žádné bolaky nic..jenže teď prave na zacatku leta, po rozchodu a stresu jsem se začala osypávat, tak jsme si myslela, ze je to dočasně, ze se stresuji a tak, ale přetrvává to doteď….nemuzu zjistit proč..jinak o ty antikoncepci, začala jsem brát Diane v 15 kvůli pleti, cekala jsem na účinek rok a nic, tak jsem ji vysadila a za rok začala brát tu stejnou akorat s jinym názvem, svete div se, na akné mi nezabrala ani jedna, a ani po vysazeni neproběhlo vůbec nic.. ale jinak prave s tou antikoncepci nemam žádný problem, žádné pribíraní, migrény apod, prave proto asi chci přejít na tu nizkohormonální, domnívám se, ze nemam hormonální akné, děla se mi nahodile nezávisle na cyklu…ale co je vlastně zvláštní je to, ze jsem měla nejhezci plet jedna v zime letošního roku, ale také v době kdy jsem byla zamilovaná a spokojena..a to jsem jedla sladkosti, zmrzliny, mléčný výrobky, pizzy a s pleti to neudělalo nic..tak proste nevim :,(

Pokud bereš ha, tak žádný cyklus nemáš, proto ani nemůžeš porovnávat, kdy se ti akné dělá. Max možná v té chvíli po vysazení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat