Reklama

Může dobrý křesťan podvádět?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Malaga
Generální žvanilka 24547 příspěvků 23.12.17 12:43
Může dobrý křesťan podvádět?

Zdravím!
Zaujal mě tento článek o Prof.??? Halíkovi…

http://www.euportal.cz/…-podvod.aspx?…

Autor v něm popisuje, jak Halík přišel ke svým akademickým titulům…V závěru píše:
V důsledku všech uvedených machinací s akademickými tituly se Mons. Halíkovi podařilo podvodně získat čtyři akademické hodnosti a to 1) licenciáta teologie v Římě, 2) docenta sociologie v Praze, 3) docenta praktické teologie ve Wroclawi a nakonec i Hamplovou nostrifikací 4) doktora teologie Th. D. - a to na základě pouhé jediné práce, obhájené v Římě v roce 1992, která je navíc již dle svého názvu charakteru spíše žurnalistického. Co do akademických podvodů je to výkon jistě hodný obdivu. Zůstává smutným faktem, že Karlova univerzita na má předchozí upozornění prorektorovi pro kvalifikace i Etické komisi nebrala zřetel a tím Halíkovy podvody z nepochopitelných důvodů kryla.

Tak mi to evokuje - káže vodu a pije víno a desatero se ho možná nejspíš netýká, protože je jen pro druhé…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 13:05

V ČR je mnoho podvodníků a lhářů, kteří bez problému své podvádění a lhaní eticky zdůvodní bez ohledu na náboženství. Politici, lékaři, „ochránci“ práv, ziskovky… Jestli je Halík podvodník, tak to stejně v zemi podvodů nikoho nezajímá. :dance:

Pesimistaa
Závislačka 2679 příspěvků 23.12.17 13:17
@Malaga píše: Tak mi to evokuje - káže vodu a pije víno a desatero se ho možná nejspíš netýká, protože je jen pro druhé…

a proc by katolici (nikoli krestane) nemohli lhat, podvadet,
co jest dovoleno panu, neni dovoleno kmanu,
je zcela jedno, zda tituly rozdava trojlistek akademickych funkcionaru a profesoru na Plzenskych pravech nebo na Karlove universite,
kseft je kseft, tak jim do toho nekecejte, lidi, oni vsichni tihle vzdelani, cestni, dustojni zmetci vi velmi dobre co a proc delaji
:pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Lenka_Hal
Závislačka 4787 příspěvků 23.12.17 13:18

Nechce se mi to otevrit a ani nevim, nakolik je europortal duveryhodny, nemuze tam proste jen napsat prakticky kazdy?…ale „Zůstává smutným faktem, že Karlova univerzita na má předchozí upozornění prorektorovi pro kvalifikace i Etické komisi nebrala zřetel a tím Halíkovy podvody z nepochopitelných důvodů kryla.“…Eticka komise je nezavisla skupina, pokud naznala, ze neni duvod se tim dal zabyvat, tak asi neni co resit :nevim: Pokud nebudeme duverovat ani kontrolnim mechanismum, nemuzeme verit opravdu nicemu a kdokoliv muze mit podvodne ziskany titul…

Borrealis
Ukecaná baba ;) 2081 příspěvků 23.12.17 13:27

@Malaga

Může dobrý nekřesťan šířit pomluvy?

A no tak může, otázkou je proč to má potřebu dělat? A ausgerechnet v předvánočním čase. :nevim:

cituji Vás, Malago :

„Tak mi to evokuje - káže vodu a pije víno a desatero se ho možná nejspíš netýká, protože je jen pro druhé…“

víte, šíření pomluv je taky porušením desatera

takže než ukazovat prstem a veřejně ANONYMNĚ pomlouvat, zkuste nejprve Desatero aplikovat na sobě…nejprve na sobě…

no fakt

hned bude na světě vo chlup lépe

Paola21
Závislačka 3478 příspěvků 23.12.17 13:28

Tak u kněžích nic nového, že kážou vodu a pijou víno. Proto nemám ráda církve, nevěřím jim.

Ronniszka
Stálice 56 příspěvků 23.12.17 13:30

Portál, který článek uveřejnil, patří k „tradičním“ dezinformačním kanálům, což přispívá k míře důvěry, s jakou budu věřit obsahu publikovanému zde. K obsahu článku se vyjadřovat nebudu a zdržím se jakéhokoli jeho hodnocení.

Malaga
Generální žvanilka 24547 příspěvků 23.12.17 13:34

@Lenka_Hal tak píše to doc. O. Jelínek, který byl v ten samý den habilitován spolu s V. Klausem a Š. Svačinou…takže přímý účastník…proč by si to vymýšlel?
Já jsem vůči osobě p. Halíka předpojatá, nesedí mi způsob ani obsah jeho blahosklonného vyjadřování a i jeho postoje a na tímto se mi navíc zase potvrzuje, že minulost se koupit nedá (stejně jako u p. Horáčka)…vždy se dá najít nějaký svědek…

Ono by to chtělo přečíst článek, protože je to tam vysvětleno podrobněji včetně toho, že bylo i vedení fakulty informováno o tom, že stále dokolečka předkládá jednu a tutéž práci k získání různých titulů…ale to je fuk…
jen mě prostě udivilo, že měl na to žaludek :think:

Malaga
Generální žvanilka 24547 příspěvků 23.12.17 13:36

@Borrealis
Proč by měl být důvěryhodnější pan Halík než pan Jelínek?

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 23.12.17 13:50
@Pesimistaa píše:
a proc by katolici (nikoli krestane) nemohli lhat, podvadet,
co jest dovoleno panu, neni dovoleno kmanu,
je zcela jedno, zda tituly rozdava trojlistek akademickych funkcionaru a profesoru na Plzenskych pravech nebo na Karlove universite,
kseft je kseft, tak jim do toho nekecejte, lidi, oni vsichni tihle vzdelani, cestni, dustojni zmetci vi velmi dobre co a proc delaji :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Neni to primo k tematu, ale casto se mi stava, ze katolik a krestan je shodneho vyznamu, nebo stejne chapano.

Jaky je rozdil? existuje nejaka priucka? a muze katolik rict, ze neni krestan? a krestan teeba, ze neni katolik? :nevim:

:kytka:

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 23.12.17 13:55

Stokrát zopakovaná lež se nestává pravdou.

Doporučuji se místo o to, co by měl/neměl, mohl/nemohl dělat dobrý křesťan starat raději o to, abys ty sama nešířila pomluvy o jiných lidech.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 23.12.17 13:57
@Kralikcek píše:
Neni to primo k tematu, ale casto se mi stava, ze katolik a krestan je shodneho vyznamu, nebo stejne chapano.

Jaky je rozdil? existuje nejaka priucka? a muze katolik rict, ze neni krestan? a krestan teeba, ze neni katolik? :nevim:

:kytka:

Každý katolík je křesťan, ale každý křesťan nemusí být katolíkem. Římskokatolická církev je jedna z mnoha církví křesťanského náboženství.

Malaga
Generální žvanilka 24547 příspěvků 23.12.17 14:01

Ráda si nechám vysvětlit, že to bylo jinak…

Halamka
Závislačka 3560 příspěvků 1 inzerát 23.12.17 14:01

Tak si koupi par odpustku a bude cisty jak lilie :mrgreen:

eumedon
Extra třída :D 13503 příspěvků 23.12.17 14:02
@Malaga píše:
@Borrealis
Proč by měl být důvěryhodnější pan Halík než pan Jelínek?
Špatná otázka. Správná je : Proč bys měla být důvěryhodnější, než pan Halík, když na něj sbíráš drby z desinformačního serveru?
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >