Může přijít exekutor?

Anonymní
6.2.20 06:11

Může přijít exekutor ?

Ahoj mám exekuci na plat, z výplaty mi strhávají peníze, ale přišel ke mě exekutor s tím ze on zvlášť chce posílat ještě 1500 měsíčně, dva krát jsem mu to poslala aniž bych si vůbec ověřila zda musím, no pak jsem si řekla že je to přeci blbost kdyz mi to strhávají z výplaty, takže jsem mu další splátku neposlala. Včera jsme šla do schránky a tam byla obálka bez razítka, že pokud do tří dnů neuhradim peníze tak prijde se zamecnikem. Dopis byl odeslany 16.1., včera bylo 5.2. Do schránky chodím každý den a dopis tam nebyl, moc to nechápu. Ptám se, je možné že takhle může přijít? Nemá být dopis nějak doporučeně, může to být jen takhle v obálce ve schránce? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1525
6.2.20 06:39

Exekutor může přijít i když vám strhavaji z platu. Splátky navíc povinná platit nejste. To je vaše dobrá vůle jelikož už tak vám zůstává minimum. Někdy to exe zkouší. Jen mě napadá jedna se opravdu o toho samého exekutora? Přijde mi to spíše jako nějaká vymahacska společnost. Je dost možné že těch dluhu je víc a když vidí že už je to vymahano exekuci, tak by další exekuce byla pouze v pořadí a zkouší to vymáhat takto nátlakem. Doporučuji zaplatit co nejdřív… Měla bych hrůzu že přijdu domů a nedostanu se tam, Bo bude vyměněny zámek…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16353
6.2.20 07:38

@Ufinka87 proč by měl být vyměněny zámek? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23411
6.2.20 08:00

@Ufinka87 zámek ji nikdo měnit nebude, jen se dostanou dovnitř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.20 08:48

Ne je to dluh u te společnosti u které dluzim a u které se mi strhává z výplaty. Navíc ten dluh je i priteluv ale ten uz to má v inslovenci takže ho splacime oba a teď prijde dopis že přijdou vezmou nám věci a ty budou následně prodány na dražbě. Jde o dluh u české spořitelny.

• Nahlásit
  • Citovat
1525
6.2.20 10:37

@jahuhudka protože pokud nebude nikdo doma zámečník otevře odemkne dveře tím pádem je zámek poškozen a byt je třeba zajistit před odchodem exekutora… :roll: jenže zámečník nemá klíče že… Tak se v 99% mění zámek aby mohl být byt zabezpečen před vykradenim. Na dveře se pak dává výzva že nový klíč je buď na policii nebo i exekutora. Stačí si o tom něco zjistit :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.2.20 10:42
@Anonymní píše:
Ne je to dluh u te společnosti u které dluzim a u které se mi strhává z výplaty. Navíc ten dluh je i priteluv ale ten uz to má v inslovenci takže ho splacime oba a teď prijde dopis že přijdou vezmou nám věci a ty budou následně prodány na dražbě. Jde o dluh u české spořitelny.

ano může přijít, může použít všech možností vymožení peněz a to i přesto, že budeš zasílat těch 1500kč…stejně tak pokud ti dá splátkový kalendář a ty budeš platit může dorazit… pokud to byl dopis bez razítka jen ve schránce a je opravdu od něho znamená to, že u tebe byli jeho vykonavatelé a nezastihli tě doma…

• Nahlásit
  • Citovat
1179
6.2.20 17:14
@Anonymní píše: …no pak jsem si řekla že je to přeci blbost kdyz mi to strhávají z výplaty, takže jsem mu další splátku neposlala.

Není to blbost! Exekuce není půjčka, která se splácí. Je to poslední možnost, kterou se věřitel domáhá splnění závazku, když všechny mírnější způsoby už selhaly. Oddlužení je v podstatě legální krádež, takže není možné se divit tomu, že exekutor přešel k razantnějšímu způsobu vymáhání. Nediskutujte o tom, co může nebo nemůže exekutor, plaťte maximum co můžete a buďte rádi, že vám nezabaví majetek. Spíš se snažte všechno prodat sami, protože prodej v dražbě je nevýhodný pro obě strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 15:33
@JTom píše:
Není to blbost! Exekuce není půjčka, která se splácí. Je to poslední možnost, kterou se věřitel domáhá splnění závazku, když všechny mírnější způsoby už selhaly. Oddlužení je v podstatě legální krádež, takže není možné se divit tomu, že exekutor přešel k razantnějšímu způsobu vymáhání. Nediskutujte o tom, co může nebo nemůže exekutor, plaťte maximum co můžete a buďte rádi, že vám nezabaví majetek. Spíš se snažte všechno prodat sami, protože prodej v dražbě je nevýhodný pro obě strany.

Jo prodáme rovnou cely byt :mrgreen: děkuji za radu :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
2015
15.2.20 15:42
@Anonymní píše:
Jo prodáme rovnou cely byt :mrgreen: děkuji za radu :roll: :roll: :roll:

nevím, jaké máš právní vzdělání a vědomí
ALE POKUD JE DLUH SPLÁCEN VE SCHVÁLENÉM ODDLUŽENÍ SPLÁTKOVÝM KALENDÁŘEM (insolvencí), není možno ho vymáhat exekučně,
tak hovoří insolvenční zákon č. 182/2006 Sb.

Problém je v tom, že zakladatelka motá jedno s druhým..
DLUH přítele, který je v insolvenci, exekučně vymáhat NELZE- viz. výše

Její dluh - ona není v insolvenci (pokud dobře chápu), exekučně vymáhat lze
a to jak exekucí na plat, tak je možná i mobilární exekuce (v místě bydliště na věci dlužníka)

ohledně obálek a doručování - ano, některé úřední obálky (zelené a příslušně označené) se považují za doručené vhozením do schránky, je to ale na nich přímo uvedeno v poučení (je to kvůli tomu, že se lidé často doručení brání)..

Zakladatelko, základní chyba byla, že ses nespojila s exekutorem v době, kdy ses rozhodla přestat splácet to, co jsi přislíbila… mrkni na exekuční řád, jsou tam možnosti, jak se dluh exekučně vymáhá… měla sis trvat na tom, že je dluh srážen exekučně z platu, a tím to hasne.. Navíc NEMOHOU být souběžně vymáhány dvě exekuce..
nemám k dispozici příslušné písemnosti, abych ti řekla víc. Pořádně si to přečti a případně běž do dluhové poradny (jsou téměř v každém okresním městě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 16:41
@Lucy75 píše:
nevím, jaké máš právní vzdělání a vědomí
ALE POKUD JE DLUH SPLÁCEN VE SCHVÁLENÉM ODDLUŽENÍ SPLÁTKOVÝM KALENDÁŘEM (insolvencí), není možno ho vymáhat exekučně,
tak hovoří insolvenční zákon č. 182/2006 Sb.

Problém je v tom, že zakladatelka motá jedno s druhým..
DLUH přítele, který je v insolvenci, exekučně vymáhat NELZE- viz. výše

Její dluh - ona není v insolvenci (pokud dobře chápu), exekučně vymáhat lze
a to jak exekucí na plat, tak je možná i mobilární exekuce (v místě bydliště na věci dlužníka)

ohledně obálek a doručování - ano, některé úřední obálky (zelené a příslušně označené) se považují za doručené vhozením do schránky, je to ale na nich přímo uvedeno v poučení (je to kvůli tomu, že se lidé často doručení brání)..

Zakladatelko, základní chyba byla, že ses nespojila s exekutorem v době, kdy ses rozhodla přestat splácet to, co jsi přislíbila… mrkni na exekuční řád, jsou tam možnosti, jak se dluh exekučně vymáhá… měla sis trvat na tom, že je dluh srážen exekučně z platu, a tím to hasne.. Navíc NEMOHOU být souběžně vymáhány dvě exekuce..
nemám k dispozici příslušné písemnosti, abych ti řekla víc. Pořádně si to přečti a případně běž do dluhové poradny (jsou téměř v každém okresním městě).

Děkuji moc :) každopádně si tam zajdu, už to řeším tak snad to bude v pořádku. Ještě jednou děkuji za vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
10
18.2.20 13:57

Exekutoři si hodně dovolují. Strhávání z výplaty jim někdy nestačí a proto jdou do bytu polepovat vybaveni i kdyz to ma zanedbatelnou hodnotu. Jen chteji udelat natlak na lidi, aby sito pujcili nejak od rodiny nebo tak nejak:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama