Co může jíst roční dítě?

Anonymní
12.3.21 12:27

Může v roce jíst ...

Ahoj,
rok za námi a hurá jíst s námi. Ovšem neshodnu se s tchýní. A tak se zeptám tady.
Může jíst zapečené těstoviny, sekanou, nudle s mákem, kachnu?
A k večeři krupičnou kaši, aby spal celou noc? Mně se to moc nezdá… aby ho nebolelo bříško…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7630
12.3.21 12:33

Může jíst téměř vše, ale s rozumným množstvím soli a cukru. Záleží taky kolik má zubů a jestli jídlo dokáže sníst. Krupicna kaše nezajistí, že ti bude dítě v noci spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5118
12.3.21 12:35
@Anonymní píše:
Ahoj,
rok za námi a hurá jíst s námi. Ovšem neshodnu se s tchýní. A tak se zeptám tady.
A k večeři krupičnou kaši, aby spal celou noc? Mně se to moc nezdá… aby ho nebolelo bříško…

zapečené těstoviny záleží co si pod tím máme představit… já dělám s brokolici a vajíčkem…tak klidně. Sekanou malinko solenou, mleté hovězí maso, dávam ovesné vločky, vajíčko… nic špatného, nudle s mákem bych nedala zbytečně cukr. Ono od roku můžu „vše“ ale třeba dceři jsem vařila stále vzlášt, solit jsem ji nesolila ani poroce… až kolem 18m a to je malinko. Ale ono se i do roku dá udělat baby guláš…
A krupicovou kaši nedávám ani pětileté.. zbytečné mouka nic jiného. Dělala jsem pro mladší domáci kaše ovesná, rýžová, jáhlová a dcera to snídala. A doslazené jen ovocem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1220
12.3.21 12:35

Já bych krupicovou kaši na noc nedala. Ale já ji nedávám ani teď, dětem je 4 a 2, oni by to z toho zvracení celou noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4107
12.3.21 12:36

V roce muze vsechno, jen bez koření a soli. Jako nudle s mákem bych teda nedala, sekanou asi těžko uděláš bez soli, takže to ne, ale omacky se prostě pak jen dochuti, polévky tak samo. V roce mel malý nejradši maso, stouchany brambor a presnidavku. A miluji to oba mi kluci dodnes. Chce to jen trošku používat rozum a všeho s mirou. S tchyni bych o tom nedebatovala, když budeš chtít vařit další rok kasickosraci*cky, tak si je dělej :wink: jo a krupicku můžeš zkusit, ale záruka spánku to fakt není. Varila jsem klasickou z mleka ( čerstvé žádný krabičak) ale nechávala jsem si tu krupici pár hodin odmocit :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
12.3.21 12:42

Syn od roka už jedl vše s námi. Ale zase nevím, jak jste zvyklí se stravovat. Já jsem zastáncem racionální stravy. Pokud hodně solíte, kořeníte, používáte zásmažky a instantní produkty, tak bych dítěti raději vařila zvlášť nebo odebrala porci před dochucením. Krupičnou kaši bych na noc nedávala. To ho opravdu může bolet bříško a navíc je to pěkně sacharidové jídlo, které spíš tělo nabudí. Kaši beru jako jídlo na dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
12.3.21 12:45
@Anonymní píše:
Ahoj,

Tak řekla bych, že je to z velké části na zvyklostech a stravování rodiny. Některé děti jedí všechno už třeba fakt od půl roku až roku. Mé neteře jedly toho času třeba párek, šunku, salám, občas pily colu. Ano vážně pily colu :roll: Jiné jako třeba ty mé spoustu jídla nejedly ani třeba ještě v sedmi letech a když tak v hodně omezeném množství. Řídila bych se zdravým selským rozumem ne rozumem tchýně. Dříve se jedlo trochu jinak. Krupička na noc byla jasná volba. Dnes se od ní ustupuje. Může nadělat více škody než užitku, třeba takové bolení břicha. Závěrem chci říct, že takové ty běžné suroviny už jsem od roka dávala. Tím myslím zeleninu, ovoce, rýži, obiloviny, vejce, maso, mléčné výrobky jako jogurty, mozarelu, máslo. Nebudu tu vše vypisovat je toho na netu samozřejmě spoustu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2420
12.3.21 12:46

Já to od toho cca roku dělala tak, že jsme i s manželem přešli na „batolecí“ stravu. :mrgreen: Různé formy zelenina + maso + příloha. Solili jsme až na talíři. Takze u nás batole jedlo to samé co jsme jedli my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
12.3.21 12:46

Zapečené těstoviny (pokud tam nebude tuna soli nebo uzeninyúuzenéhi), proč ne. Totéž nudles mákem.
Kousek kachny s knedlíkem taky nevidím problém. Asi ji nejíte každý týden.
Krupičku může, ale jsou mnohem výživnější druhy kaší, než zrovna krupicová a rozhodně bych si od toho neslibovala spaní celou noc.

Děti s námi jedly v roce všechno, ale mi neholdujme uzeninám, bůčku ani smaženému/minutkovému, solíme spíš symbolicky.

Příspěvek upraven 12.03.21 v 12:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
12.3.21 12:48

@Jahru Jo, taky jsme jeli batolecí stravu pro celou rodinu. Jen návštěvy se malinko ofrňovaly. Ale ony si u nás i za běžného režimu dost dosolují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
12.3.21 12:49

Jak píšou holky, může vše, ale dost záleží, v jakém podání. Moje druhé dítě například jedlo už úplně normální stravu s námi ještě před rokem, ale bylo to proto, že jsem se naučila vařit zdravěji a bez zbytečné soli, dochucovadel a polotovarů.
Nudle s mákem nebo krupička třeba dětem nedají skoro nic, sladká hlavní jídla jsem omezovala asi do 3 let. Ne ale, že by dítě nemohlo ochutnat, když jsme u babičky na návštěvě. Totéž kousek kachny nebo pár soust sekané. A k tomu bych mu raději ohřála trochu zeleninového příkrmu, než do něj cpát zelí, knedlík nebo přesolené brambory s omastkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
12.3.21 13:04

Názory budou určitě různé - jsou děti, co v roce jedí fakt vše, jiné vůbec. Osobně bych zapečené těstoviny pokud jsou s nějakým uzeným nedala, jen se zelininou a třeba kousky drůbežího proč ne, sekanou - domácí, kde vím, kolik je soli a že tam nejsou nějaké jiné srágory tak ano, Nudle s mákem ne (protože cukr, ten jsem takhle malinkým dětem nedávala), kachnu - maso ano ale ne s knedlikem a omastkem, krupičnou kaši ne (to dítěti nic nedá, raději bych mu uvařila domácí rýžovou, jáhelnou třeba s ovocem apod.) - jo a ne na noc, ale raději ráno k snídani.

Příspěvek upraven 12.03.21 v 13:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17741
12.3.21 13:07

Tak u nas urcite ne. Kazde ditko zacalo s prikrmem az v tom ukoncenem sestem, a pridavalo se velmi postupne, takze v tom roce jeste vsechno rozhodne nejedly. A to nemluvim o koreni, cukru a soli, na kterou se dava pozor jeste dyl. Proste to zalezi na diteti i na rodine a jejich zvycich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1896
12.3.21 13:22

Ani dvouletému bych ještě nevařila 100% jako pro dospělé, nedávám třeba většinu uzenin skrz sůl a aditiva (to bude v těch zapečených těstovinách), z nějaké mastné kachny bych dala jenom maso bez omastku, krupičná kaše záleží kolik v ní je cukru/másla. Spíš já vařím pro všechny tak aby to mohlo dítě, než že bych dítě vzala např. do restaurace na polední menu a ono to mohlo zbouchat tak jak to tam podávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
12.3.21 13:25

@Silver_Lining Já snad do 3 let brala vždycky i skleničku/talířek s dětským příkrmem, pokud jsme chtěli jíst v restauraci a neměla jsem jistotu, že tam zrovna bude něco „nezávadného“ typu rizoto, kuře s kaší nebo alespoň vývar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat