Vojtova metoda pasení koníků - kdy uvidím nějakou změnu

11.3.21 14:22

Vojtova metoda peseni koniku kdy uvidim nějakou změnu

Ahoj maminky chci se zeptat cvičíme s malou vojtovu metodu máme jeden cvik pak nějakýho medvídka a nosit v klubíčku za jak dlouho uvidim nějakou změnu? Zatím cvičíme chvíli 5 dnů ale nedrží ještě hlavu prý nepoužívá ruce a má slabý lopatky děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2052
11.3.21 14:54

Vojtovku jsem zacala cvicit se synem ve 3 mesicich, protoze nepasl konicky (hypotonie) a zacal past asi za tyden cviceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1045
11.3.21 14:55

A jak je starý? Já viděla třeba změnu po dvou dnech, ale asi nemá tolik problémů. Tyhle pokroky jsou dost individuální a chce to určitě trpělivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 14:56

@Oriseka vážně? Malá nemá nic takového jen prostě slabší ruce a něco krs lopatky cvičíme 6 dnů zatím nevidím moc změnu Jo víc ty ručičky už používá noo.. tak uvidim zatím jen leží zabořená hlava do deky ale včera se otočila na bříško dvakrát ale ta hlava nic no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 14:57

@Kolicek95 malý jsou 4 měsíce byli včera noo cvičíme 6 dnů trochu pokrok vidím ale ne velký už víc používá ty ručičky no a je pravda ze u cvičení musí brečet ze pokud nebrečí je to špatně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
11.3.21 15:02

@Kristýna1996 ne ne, u cviceni nemusi brecet. My cvicili vojtovku asi 3 mesice a nekdy se smal a vypadal, ze to ma na haku. Nekdy brecel, protoze zrovna se mu nechtelo.

Urcite to, ze nebreci, neznamena, ze to flaka :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 15:03

@Glucklich právě vidím ze dělá to co má u toho ale kouká no občas musím víc přitlačit aby začla hýbat tou lopatkou noo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
11.3.21 15:26
@Kristýna1996 píše:
@Oriseka vážně? Malá nemá nic takového jen prostě slabší ruce a něco krs lopatky cvičíme 6 dnů zatím nevidím moc změnu Jo víc ty ručičky už používá noo.. tak uvidim zatím jen leží zabořená hlava do deky ale včera se otočila na bříško dvakrát ale ta hlava nic no..

A neni ta deka moc mekka? Pak je dobre vozit v kocare na brise a stahnout boudu, aby koukala ven. Brecet urcite nemusi. Dostaveni vysledky je urcite individualni. Pokrok uz je videt :palec:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 15:28

@Oriseka není měkká mám jí na stole tak aby to nebylo moc tvrdé nebo myslíte že tam nemám dávat? Že potřebuje úplně tvrdé? Ona má slabší ruce proto se na nich nezvedne noo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
11.3.21 15:36
@Kristýna1996 píše:
@Oriseka není měkká mám jí na stole tak aby to nebylo moc tvrdé nebo myslíte že tam nemám dávat? Že potřebuje úplně tvrdé? Ona má slabší ruce proto se na nich nezvedne noo

Tak ona je deka a deka. Kazda je jinak tlusta. To paseni na stole jsem taky delala a koukala mu pak do oci, aby zvedal hlavu. Mela jsem tam jen latkovou plinu. Ja myslim, ze cim tvrdsi podklad, tim se lepe opira. Taky je dobry, aby pri tom paseni byla naha i bez pliny. Mimca to obleceni omezuje v pohybu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 16:00

@Oriseka ano to já vím někdy je naha někdy má plenku a ta deka je lehká taková obyčejná ono je to pak tvrdý až moc podle mě když leží hlavou zabořenou dolu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
11.3.21 16:29

To, kdy u dítěte uvidíš první výsledky cvičení, je hrozně individuální. Může to být za pár dnů nebo týdnů. Po šesti dnech je ale obecně brzo čekat úplnou nápravu problému.

U Vojtovky dítě brečet nemusí, ale musí správně reagovat na cvik. Přesnou reakci ti musí ukázat fyzioterapeutka při nácviku. Samotný křik o efektivitě cvičení nevypovídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 17:01

@annali děkuji dělá to co by měla co mi ukázala fyzio takže to dělám asi dobře jasný ze nebude hned pást koníky no ze to bude trvat.. hlavičku se snaží už držet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
11.3.21 17:18
@Kristýna1996 píše:
@Oriseka ano to já vím někdy je naha někdy má plenku a ta deka je lehká taková obyčejná ono je to pak tvrdý až moc podle mě když leží hlavou zabořenou dolu :(

Me rikala tenkrat fyzio, co nejtvrdsi poklad. Ne, ze by to byl zamer, ale jednou takto zvedl hlavu a prastil s ni o ten stul a od te doby uz nic takoveho neudelal. Bude mit 3 roky a zadny nasledek to nemelo. Jen uz pokladal hlavicku na podlozku velmi opatrne a nebo se snazil furt past.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.3.21 17:20

@Oriseka mě nic takovýho nerikala noo ze by to mělo být úplně tvrdý.. ale měkký to taky nemá.. tak uvidim kdy zvedne hlavičku noo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat