Myši v bytě v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Natrixi
Nováček 2 příspěvky 01.04.18 12:08
Myši v bytě v těhotenství

Ahoj,
chtěla bych Vás poprosit o radu ohledně možné nákazy od myší. Na podzim v době, když jsem otěhotněla, se nám do bytu nastěhovaly myši. Po čase se nám je podařilo odchytat. Jedna tam ale přes pastičky zůstala a my o ní 2 nebo 3 měsíce neměli tušení. Bylo to trochu hektické období, takže až na běžný úklid jsem nic moc dalšího neřešila. Pak jsme na ní přišli, odchytili jí a já zjistila, že za hrnci, za trvanlivými potravinami ve skříni, za nábytkem, prostě všude skrytě jsou hovínka a moč od myší. V prvním návalu jsem se na to vrhla a vygruntovala jen v rukavicích. Pak jsem si o tom něco přečetla a zjistila jsem, že některé viry se přenášejí i vdechnutím (např. arenaviry). Včera se mi navíc ještě podařilo při zametání za botníkem vdechnout trochu prachu a našla jsem tam pak myší bobky. Ptala jsem se na to v jedné infekční poradně, mávli nad tím rukou. I v různých fórech jsou spíš lakonické odpovědi lékařů na dotazy podobně stresujících nastávajících maminek. Nechci moc plašit, ale chtěla bych se spíš zeptat na Vaše zkušenosti: 1) jestli jste někdy v těhotenství řešily podobný problém, neměly jste podezření na hantavirovou infekci, coxsckie, lymfocytární choriomeningitidu (je asi celkem běžná a normálně ne zrovna nebezpečná, pokud člověk není zrovna oslabený nebo těhotný…), nechaly jste se na to testovat a jak (myslím tu choriomeningitidu, ostatní jde asi snadno z krve)? Jak to všechno dopadlo?, 2) jestli s myšmi třeba sdílíte byť nedobrovolně domácnost a těhotenství jste prodělaly v pořádku. Říkám si, že kdyby lidstvo mělo dojet na toto, asi by se tak už stalo. Ale mám z toho docela obavy a nechci nic zanedbat. Myši přenášejí kde co, a řada věcí může probíhat jen skrytě, tak bych si to pro jistotu nechala zjistit. Radši se jako samoplátce nechám otestovat a budu mít klid, než nad tím pořád přemýšlet. Chtěla bych Vás poprosit o konkrétní zkušenosti od Vás nebo někoho známého. Většinou se doporučuje neplašit, což se snažím, ale když už člověk udělá tu chybu, že si o tom něco přečte, moc klidu mu to nedodá :-)
Díky moc! :-)

Reklama

Reakce:

Rive
Ukecaná baba ;) 1006 příspěvků 01.04.18 12:18

My měli doma rejsky a myši když jsem byla těhotná.
Ani mě nenapadlo hledat si, co všechno můžou myši přenášet a byla jsem v klidu a dítě je naprosto v pořádku.

Ivana 85
Závislačka 2919 příspěvků 01.04.18 13:26

@Natrixi kazdej podzim mame v baraku mysi, ja uz to uplne nanevidim. Jednou jsme ji dokonce meli asi 2 mesice v obyvaku a kuchyni a nedarilo se nam ji chytit. Tehotenstvi jsem ja i dcera prezily v poradku.Fakt bych se tim vubec nestresovala.

Amys
Generální žvanilka 20648 příspěvků 01.04.18 13:41

Myši tu vždycky byly, jsou a budou. Bude to v pořádku, neboj :srdce:

Natrixi
Nováček 2 příspěvky 02.04.18 18:07

Děkuju, holky. Snad to bude v pořádku. Hezké Velikonoce! :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

O záchranu fotbalistů se snaží čeští hasiči. Jaký plán Thajcům navrhli?

Situace dvanácti mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra začíná být... číst dále >

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama