Reklama

Zoloft celé těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 17:10
Zoloft celé těhotenství

Ahoj holky, brala jste některá Zoloft po celé těhotenství? A bylo vše v pořádku? Díky za případné reakce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hazentla
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 31.03.18 17:19

Háčkuju se, jsem na úplném začátku těhotenství a asi ho celé prožiji na Sertralinu (stejná účinná látka jako u Zoloftu). Bez něj mám panické záchvaty s bušením srdce, dušností, nespím atd. Psychoterapie nepomohly, mám to hodně fyzické, prostě málo serotoninu, často nemám ani žádnou konkrétní obavu, ale prostě přijde záchvat. Mám teda nízké dávky, 75mg, možná stáhneme na 50. Psychiatr mi ho nasazoval už s ohledem na plánované těhotenství a i gynekolog říkal, že v pohodě, tak snad to tak bude… Zvažovala jsem vysazení, ale zase ty záchvaty asi taky pro miminko nebudou žádná hitparáda, to mi ostatně říkali i doktoři, tak snad bude vše v pořádku :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 18:06

Já nyní těhotná už jsem. Jsem ve třetím trimestru. Ze začátku jsem brala 25mg denně a postupně snižovala. Moje gynekoložka mi řekla, že jsou tyhle doporučovány v těhotenství. Já nad tím vlastně po celou dobu vůbec nepřemýšlela, až dnes mě to nějak napadlo. Na začátku těhotenství jsem si říkala, že raději chci být v klidu než to přenášet na mimčo. Nechtěla jsem vysadit a kdyby náhodou zase potom nasazovat. Takže tak..

Hazentla
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 31.03.18 18:18

Jinak dost maminek to tady už řešilo, namátkou:

https://www.emimino.cz/…nstvi-69698/
https://www.emimino.cz/…ntra-123847/
https://www.emimino.cz/…stvi-310134/

Relevantní jsou pro Tebe Zoloft, Asentra, Sertralin a všechny další, co mají účinnou látku sertralinum, jsou to generika (tj. to samé v bleděmodrým pod jinou značkou :mrgreen: )

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 18:26

Tak jen tak letmo čtu a docela jsem se uklidnila. Nemělo by nijak škodit… Nechtěla jsem aby se mi vrátilo právě to bušení srdce a stavy kdy jsem se každé ráno budila s tím, jak mi bude. :/

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 18:28

Co znamená generika prosím?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 18:33

Ahoj, já brala Zoloft po celé těhotenství a děti jsou zdravé, víceméně. Jen jedno je ekzematik a má poruchu pozornosti, obojí nejspíš dědičně po otci a s užíváním AD nesouvisí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 18:42
@Anonymní píše:
Ahoj, já brala Zoloft po celé těhotenství a děti jsou zdravé, víceméně. Jen jedno je ekzematik a má poruchu pozornosti, obojí nejspíš dědičně po otci a s užíváním AD nesouvisí.

Děkuju moc za odpověď :kytka:

Boudová
Kelišová 6019 příspěvků 31.03.18 19:04

Já trpím uzkostma teď sem teda v pohodě. Ale říkal psychiatr že kdyby se mi to vrátilo tak nemusím mít v tehotenstvi vůbec strach. Ze se tyhle léky považuji za naprosto bezpečné. Akorát je škoda že se s nima nesmí kojit no. Kůli tomu jsem první dceru kojila jen dva měsíce a u druhého se uvidí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 19:48
@Boudová píše:
Já trpím uzkostma teď sem teda v pohodě. Ale říkal psychiatr že kdyby se mi to vrátilo tak nemusím mít v tehotenstvi vůbec strach. Ze se tyhle léky považuji za naprosto bezpečné. Akorát je škoda že se s nima nesmí kojit no. Kůli tomu jsem první dceru kojila jen dva měsíce a u druhého se uvidí.

Nesmí se s nima kojit? Ani když teď beru 1×50mg za týden. Opravdu jsem snížila na úplně nejnižší dávku. Rozpůlím si jeden prášek a zobnu ho 2× týdně a zatím dobrý. Beru jo takhle celý třetí trimestr.

Boudová
Kelišová 6019 příspěvků 31.03.18 19:52
@Anonymní píše:
Nesmí se s nima kojit? Ani když teď beru 1×50mg za týden. Opravdu jsem snížila na úplně nejnižší dávku. Rozpůlím si jeden prášek a zobnu ho 2× týdně a zatím dobrý. Beru jo takhle celý třetí trimestr.

To nevím. Mě odmítl psychiatr cokoli napsat pokud bych trvala na kojení. To samé sestře. Ta zůstala radši s uskostma, hrotila kojeni a radsi denne bulela trdlo. Ale co sem tu teď koukla tak s nima někdo koji.

Hazentla
Zasloužilá kecalka 840 příspěvků 31.03.18 20:05
@Anonymní píše:
Co znamená generika prosím?

Doslovně platí, že Generika (generické léky, generické lékové ekvivalenty) jsou ekvivalenty originálních léčivých přípravků, které mohou přijít na trh po vypršení jejich patentové ochrany. V podstatě jde o to, že se vymyslí lék s účinnou látkou třeba Ibuprofenum a jmenuje se Ibuprofen. No a až vyprší patentová ochrana, jiné firmy udělají léky se stejnou účinnou látkou - Ibuprofenum, ale budou se jinak jmenovat (Brufen, Ibalgin) a lišit se třeba v přídatné látce (to co drží pohromadě tabletu, dělá její barvu, prostě „vata“), nebo ve formě - prášky/kapsle/si­rup.
Tj. generika by měly být vzájemně zástupné, protože účinná látka je stejná. Využívají se třeba při alerii na některou látku přídatnou, nebo prostě protože business :roll:
No a sertralinum je účinná látka a ty různé Asenty, Zolofty, Sertralin Actavis, Sertralin Apotex atd. atd. jsou generika. Něco z toho je možná „origiánál“, ale netuším co. Prostě je ve všem účiná látka ten sertralin. Snad jsem to napsala srozumitelně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 20:11

@Hazentla Úplně super popis. Děkuju :-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 20:21

@Boudová Já doufám, že s tak minimálníma dávkama snad budu moct kojit. Zeptám se potom na gyndě :think: ale taky jsem se dočetla, že s nima holky kojily.

wobludka
Extra třída :D 11701 příspěvků 31.03.18 21:41

Mám 20mg setralinu denně cca 15 let, přes všechna IVF, těhotenství i kojení ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama