Myšlenka na kojení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 31.12.16 17:17
Myšlenka na kojení

Ahoj holky, doufám že mě pochopíte ;) Napíšu to na rovinu, jsem 32 TT a svého syna chci a hodlám kojit, ale kolikrát když si představíme, že mi ho po porodu, dají na břicho abych kojila, tak z toho mám skoro husinu. Kojit ho chci ale ta představa je mi nepříjemná, jako by mi to přišlo zvířecí :-D :-D Měl to taky tak někdo a pak ho to přešlo? Kojit budu ale ted mám takový zvláštní pocit z té představy.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 19290 příspěvků 31.12.16 17:21

Nic si nepredstavuj, o to se vetsinou postaraji hormony. Ja nikdy nepremyslela, jestli kojit budu nebo ne, proste bud to pujde nebo nepujde a bylo to uplne prirozene. Ono se taky nekoji vetsinou hned jak dite vyleze.

podzim
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 31.12.16 17:26

Mne se to libilo, kdyz mi malou prinesli a ona si dudala, prohlizela jsem si ji hladila jsem ji po vlaskach, hezky zazitek :srdce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 17:30

To já si zas připadala jako debil, před porodem jsem na kojení vůbec nemyslela a pak mi na porodním sále řekli, ať si seženu kloboučky na kojení, naštěstí teď mi to jde i bez nich.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17442 příspěvků 20 inzerátů 31.12.16 17:34

Jako těhotná jsem si nikdy nepředstavovala, jak to bude, až budu kojit, přebalovat, jestli dítě bude vypadat tak nebo onak. Prostě nějak bude, buď to půjde nebo ne. A bylo.
Dítě šlo nakonec ven neplánovaně císařem, takže mi ho donesli na kojenéí až asi po 7 hodinách, ale kojení miminka je pro mně naprosto přirozená věc, asi jako dýchání a jídlo. Navíc miminkům moc hezky voní hlavička a vypadají u toho sosání tak spokojeně. :andel:

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 31.12.16 17:46

Taky mi to přišlo divný a docela jsem to v těhotenství řešila, jestli to zvládnu. Nakonec jsem nad tím ale vůbec neměla čas uvažovat :mrgreen: Jednak jsem rodila neplánovaně císařem, takže mi malou přinesli na přiložení když jsem byla ještě napůl sjetá narkózou, jednak to pak byl takovej hormonální hukot že jsem jakékoliv racionální myšlenky na asi dva dny zcela opustila, prostě „přivezli dítě“ (potom „brečí dítě“) = kojím. Teď to sice není moje nejoblíbenější činnost, ale zas ona je tak nádherná, jak si tak spokojeně pije, navíc voní… takže kojím, pozoruju dítě, čtu si na tabletu věci do školy a neřeším :-) taky nebudeš :-)

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 31.12.16 17:55

@077lenka nesnáším, když mi chlap ožužlává prsa, takže jsem si kojení radši moc nepředstavovala.. :mrgreen: A vše bylo naprosto OK, své děti jsem celkem dohromady kojila skoro 3,5 roku.. Příroda je mocná čarodějka a kojení je neuvěřitelně báječně a šikovně vymyšleno a zařízeno.. Hlavně si nic nevsugeruj předem :D

Gosi
Kelišová 5697 příspěvků 31.12.16 17:58

Taky mě ta představa něják nelákala… ale pak mi to nepřišlo jako takovej problém… sice nám to ve výsledku nešlo, takže byla malá jen na tři týdny na odsávaným mlíku, ale něják jsme se nehroutily z toho, že to nešlo… a nešlo to z jinejch důvodu, než že jsem si to před porodem neuměla představit…:o)

niki V
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 31.12.16 18:09

Asi si predstavuješ že to je jako by ti ožužlával prsa chlap, ale tak to není. Jakmile se drobátko přisaje, uvidíš že pocítíš pěkné pocity. Já se rozesmála když mi syna dali na kojení a on se přicucnul, bylo to krásné pak jsem se zase rozbrečela(ale štestím protože malý byl nedonošený a až 12tý den po porodu mi ho dali do náruče).Bude to fajn nic si nepředstavuj a těš se na nejhezčí období v životě :kytka:

077lenka
Kecalka 102 příspěvků 31.12.16 19:26

Doufám že to bude v pohodě :) snad nám to půjde..

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 31.12.16 20:01

@Svistice Jooo, ta voňavá hlavička :D Ráda jsem se mazlila i s vláskama, škoda, že mu vypadaly, teď už ho jen očuchávám :mrgreen:

Jitusee
Extra třída :D 10206 příspěvků 31.12.16 20:14

Je to uplne přirozená vec, ze nakojis své miminko, vlastne od toho ty prsa mame, ze :lol:
Nema cenu nad tim dumat, po porodu ten mateřsky pud bude tak silný, ze te to iritovat urcite nebude.
Nejsem žádný fanaticky příznivec laktacni ligy, u druhého syna byl kojení, respektive množství mlicka problém a brzo jsme přešli na uměle. Brala jsem to v klidu, nejsem z tech co mají UM za jed. Ale kolikrát, kdyz ho vezmu do naruci a on se ke me instinktivne otočí a hledá, prijde mi to lito, ze mu tuhle přirozenou potřebu nedokážu naplnit.
Takze si vaz toho, kdyz to půjde, kdyz se,,chytí " a kdyz bude co nabídnout, neni to samozřejmost.
A pokud by to ani pak neslo a bylo ti to nepříjemné, tak proste das lahvicku. Nebudeš ani prvni, ani posledni a neumírá se na to. Spokojena mama =spokojene díte :kytka:

axlpol
Závislačka 2709 příspěvků 85 inzerátů 31.12.16 20:39

Jo, měla jsem a mám pořád ty představy :lol: ovládáme mobily, tablety, internet, techniku, máme vzdělání, vymoženosti a potom vystrčíme prso a krmíme :D taky mi to přijde"zvířecí"­.Díkybohu mi osud přál a vše i kojení vyšlo dle mých představ a v ničem jsem se nemusela přemáhat. Dvojčata po císaři odvezli a viděla jsem je až za 27hod. na Jipce(dětské)v in­kubátorech a mlíko jsem odsávala a nosila jim ho.Do kojení mě nikdo netlačil, protože hlavní bylo, aby děti byly včas obě nakrmené, takže nebyl čas na zkoušení a nebylo žádoucí děti vysilovat. Uměli to z prsa potom oba(když jsem to občas zkusila),ale bylo mi to nepříjemné a odsávání mi nevadilo, vyhovovalo. Děti prsa nehledaly :lol: objímají a mazlí se semnou každou chvilku, jsou zdraví, veselí, žádnou ujmu necítím. Až budeme mít další dítě vidím to podobně, občas kojit, ale odsávat a přes láhev mi bude bližší.

Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 31.12.16 20:42

@077lenka Já měla s kojením problém, byla to pro mě nepříjemná představa, která přetrvala i po porodu. Nicméně jsem se snažila kvůli malému, zkušela jsem se rozkojit i s odsávačkou. Psychika byla ale silnější a po 2 měsících mléko „došlo“. Hodně se mi ulevilo. U dalšího dítěte bych to už asi nehrotila a prostě hned od začátku bych šla do UM.

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.16 22:13

A sex ti třeba zvířecí nepřijde? Mně kojení přijde fajn. Aspoň pro dítě nemusím složitě vymýšlet menu a vařit - ze začátku. Spíš mě napadlo, že je zvláštní, že novorozenec roste jen díky tekuté stravě a taky že jim nevadí skoro ta samá chuť dokola.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Tento poklad je z Česka! Sexy Karolína je první evropskou hokejovou trenérkou

Česká republika se má čím chlubit! Třicetiletá sexbomba Karolína Huvarová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >