Reklama

Prosím jak prestat kojit..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonim2
Nováček 2 příspěvky 31.12.16 12:53
Prosím jak prestat kojit..

Prosim poradi mi nekdo jak prestat kojit…male je 1.5 a stale chce prso…je to jorsi a horsi kazi se ji i vrchni zoubky..ale takove ty rady nechat vybrecet a nedat u nas nejde. Ja ji proste pkakat nenecham. Přes den to jde..ale v noci je na prsu porad. Uz mi je to nepříjemné a boli to. Dekuji za kazdou radu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1984 příspěvků 31.12.16 12:59

Odjet na vikend pryc, at hlida tatinek a prso nedat. Za par dnu to prejde

Maiiia
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 31.12.16 13:00

Co zkusit nechávat uspávat a v noci uklidňovat tatínka?

Fonty
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 31.12.16 13:00

K těm zoubkum..To myslíte proč že je z kojení? Není to spíš genetika nebo špatná ústní hygiena? Jinak mam doma stejně starého chlapečka..taky se koji a zoubky ok. Obávám se že bez pláče to nepůjde…prostě nedáte a pár nocí bude pláč.

Fonty
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 31.12.16 13:01

Já bych naopak v takové situaci neodjizdela ale to záleží na každé z nás.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2011 příspěvků 31.12.16 13:02

Měla jsem taky pěknou závislačku a ze začátku byly pekelný scény, pomohlo až ukázat zalepená prsa s tím, že mlíčko už neteče, mamka má au au. Pochopila překvapivě rychle. Ale dodneška se s „nimi“ občas přijde pomazlit, jsou jí dva a čtvrt roku :roll: :mrgreen:

nonina
Závislačka 4027 příspěvků 31.12.16 13:04

Pokud dcerka chápe že něco může bolet - jako že už třeba měla např. rozbité kolínko, nebo něco zalepeno náplastí, tak bych si zalepila náplastí bradavky a ukazovala bych jí už i během dne, ža máš bolínko a že prso bolí. V noci taky. Navíc ny noc si nachystej pití - vodu, nebo čaj buď do lahve, nebo do čehokoliv z čeho ji normálně dáváš pít. A místo prsa přiložit pití. S vybrečením, počítej že plakat bude, už asi pochopila, že plakat ji nenecháš, že prostě vyměkneš.
Uvědom si, že tím, že ji odstavíš tak jí neubližuješ, 15 měsíců je krásná doba na kojení a udělala jsi pro ni maximum.
Pokud bude problém s tím, že se ozývá hlavně ve Tvé přítomnosti, tak se zkus domluvit s tatínkem, zda by několik nocí (víkend) nestrávil noci s nía Ty bys zůstala mimo - pokud by byl problém být doma, tak se domluv třeba s rodiči.
Osobně moje zkušenost byla ve 22 měsících kojení, kdy jsem už byla natolik vyčerpaná, že manžel řekl A DOST. Dcera už nedostala večerní kojení a nakonec už žádné další - nakonec to nesla lépe, než já.
Držím palce.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 851 příspěvků 48 inzerátů 31.12.16 13:06

Ja odjela na vikend pryc a pak uz prso nedala. Samozrejme, ze trochu brecela ale nic hroznyho. Od te doby uz se v noci prakticky nebudi.

ajvl
Zasloužilá kecalka 676 příspěvků 31.12.16 13:11

Zpravidla se kojení odbourává postupně, vynechat nejprve to kojení, které jde nejjednodušeji nahradit jiným jídlem - oběd, svačinky, snídaně, večeře. V noci bych zkusila nabídnout jinou tekutinu (UM, vodu, čaj - ne slazené!) a pouze se pomazlit, dítě přitulit (někdy není potřeba ani jiné tekutiny a stačí osobní blízkost), s takto starým dítkem už je celkem i rozumná domluva, tak bych zkusila vysvětlit, proč už mlíčko nebude (někdo řekne, že už prostě není a domluví se na jiné alternativě výživy, někomu třeba pomůže říct, že to bolí nebo, že už je to velká holka a mlíčko je jen pro miminka, kazí se z toho zoubky nebo dokonce jsem slyšela i variantu, že maminky bradavky zalepí a řeknou, že je tam „bebí“). Tak at se brzo zadaří ;-)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 31.12.16 13:18
@Anonim2 píše:
Prosim poradi mi nekdo jak prestat kojit…male je 1.5 a stale chce prso…je to jorsi a horsi kazi se ji i vrchni zoubky..ale takove ty rady nechat vybrecet a nedat u nas nejde. Ja ji proste pkakat nenecham. Přes den to jde..ale v noci je na prsu porad. Uz mi je to nepříjemné a boli to. Dekuji za kazdou radu.

Mno, já řešila před rokem se skoro tříletou. Prostě vzít a nedat. Osobně jsem omezovala až do ztráty, ale u tak malé…to bude těžší, té se to nevysvětlí :zed: Asi jedině opravdu vzít a nedat, dát jí pohlídat babičkám či tatínkovi, na pár dnů… :kytka:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22823 příspěvků 31.12.16 13:22

@Anonim2 z kojení zuby určitě zkažený nemá. Jinak se to ukončuje většinou postupně. Vynecháš například ranní, potom třeba poobědový a pak třeba večerní nebo jak to máte nastavený a mezi tím nedávat.

terinka4444
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 31.12.16 13:24

Jinak než vzít to nejde, nechat rok a půl staré dítě celou noc na prsu, až má zkažené zuby je jako dobré? Nechci být zlá, ale mlíko v noci už dávno nepotřebuje, zdravé jedničky minimálně kvůli mluvě bude ještě nějaký ten rok potřebovat. Je potřeba si trochu utřídit priority. Dítě bude vyvádět pár dnů, když neustoupíš, přestane.

terinka4444
Hvězda diskuse 66533 příspěvků 31.12.16 13:26

@lleennttiillkkaa a víš, že má? Někdo má zuby odolnější, jiný ne, děti s méně odolnějšíma zubama mají z kojení ( tedy jinak, z nečištění zubů po kojení) ty zuby chycené. Chápu, že to není populární, chápu, že drtivá většina dětí to přežije bez úhony, chápu, že se mámám nechce v noci ještě myslet na zuby, ale ty méně odolné zoubky to odnesou. Jako kterékoliv jiné zuby, které bude bez čištění neustále vystaveny nasládlé vodě.

ještěřice
Kecalka 188 příspěvků 81 inzerátů 31.12.16 13:56
@terinka4444 píše:
@lleennttiillkkaa a víš, že má? Někdo má zuby odolnější, jiný ne, děti s méně odolnějšíma zubama mají z kojení ( tedy jinak, z nečištění zubů po kojení) ty zuby chycené. Chápu, že to není populární, chápu, že drtivá většina dětí to přežije bez úhony, chápu, že se mámám nechce v noci ještě myslet na zuby, ale ty méně odolné zoubky to odnesou. Jako kterékoliv jiné zuby, které bude bez čištění neustále vystaveny nasládlé vodě.

To mi přijde u 18 měsíčního dítětě jako fest volovina. Sama kojim již 5 dítě. A problém se zoubky nemá a nemělo žádné z nich. Dceři je 20měsíců. Kojit chci také přestat. Již mne to v noci obtěžuje. Všechny zdejší rady jsou neúčinné. I jsem nechala na víkend holku u mámy a tam spala celou noc, doma se kojí po dvou hodinách celou noc. Zalepit prsa, také nepomůže. U nás na bebíčka foukáme a bebíčko potom uteče někam daleko. U dětí to funguje suprově, hned přestanou plakat. A proto v tomto případě u nás k neprospěchu. Nedat jí cucnout celou noc? To je těžké, spíme v jednom pokoji Já muž a dvě batolata. Není možnost použít jinou místnost…takže by byli vzhůru asi všichni.
A zpět k těm zoubkům. Moje švagrová také tvrdila, že má neteř zoubky zkažené od kojení…Kojila do 3 let, ale já když u nás neteř bývá na prázdniny zjistila, že holka si absolutně nečistí chrup, nikdo jí k tomu nevede. V mužově rodině tvrděj, že mají všichni zuby špatné, že to je dědičné…to je hovadina na ENtou. Je to tím, že o sebe nejsou naučeni vůbec pečovat, navíc jedí hodně sladkostí a to i před spaním.
To si holt musí každý sáhnout do svého svědomí. Já se snažim, když jsou děti marodné jim nedávat ani medicínu ve formě sirupů…nebo pokud to nejde jinak, tak čistit zoubky o to pečlivěji. A zuby mají i prkové i ty dospělé děti jak perličky-bílé a zdravé. Je to o důslednosti.
A pokud bude nějaká rada, jak mou 20 měsíční dceru odstavit, budu jen ráda :kytka:

Alleka
Nováček 3 příspěvky 31.12.16 14:01

U nás to bylo postupné cca ve 14 měsících. Dostali jsme se k tomu, že už pil jenom v noci. Dostával vodu na noc a často stačilo se napít jenom té vody. Jednou si prostě sám neřekl, že bych chtěl, tak jsem toho využila a druhý den už nedostal před spaním a bylo to uplně bez pláče. A to jsem měla nejdřív strach, že budeme kojit kdo ví do kolika :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama