Myslím, že málo jí

Anonymní
6.1.21 14:08

Myslím, že málo jí

Ahoj, prosím o zkušenosti, jako prvorodička jich moc nemám ještě. Mam syna, 10 měsíců. Je poměrně živel. Ale. Připadá mi, ze prostě málo ji a kdysi jedl víc. Rano kolem 5-6 h vypije 210um, pak celou dobu nic nechce, oak az treba v 10 hod sni jogurt, l ci namixovanej banan, budiž to by ještě šlo. Ale přijde na řadu příkrm, oběd, a z te skleničky například 190g sní jen půlku, rikam si, dobry nema az tak hlad..dam mu to později, stejně nechce. Kdysi kolikrát snědl i celou sklenicku nebo nechal dvě lžičky max ale ted naprosto odmítá. Ke svačině pak vypije zase 210um, k večeři ma kasi, te sni hodně, večer před spaním zase um. Ale proc tak bojkotuje ty obedy..vzdy jedl a ted.. vaha mu stoji uz asi 14 dni. Ma 9,1kg. To same s cajem..vypije max 100ml a nekdy ani to ne…stridame caje..vodu..od sunarku ten napoj..nedonutim ho :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6146
6.1.21 14:10

Ano nedonutis ho. A nápoj od sunarku :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13544
6.1.21 14:22

Proti kupovanému příkrmu nic nemám, ale zkoušela si domácí jidlo? Me treba dcera kupovaný jedla a mohla jsem střídat, ale syn to vubec nejedl. V 10m neměl zuby ale odmítal i mixovane jidlo. Chtel jist sam. Neexistovalo abych ho krmila lžičkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18582
6.1.21 14:32

Děti mají období, kdy jí víc a míň, a proč mu cpeš vodu a sunárek? žijete v tropech, je dehydratovaný? když by měl žízeň, tak by se napil dobrovolně, vždyť pije UM a to mu stačí
a váha 9,1 kg v 10 měsících je dost, netřeba ho nutit víc jíst, pokud je jinak spokojený a prospívá
zkus místo mixovaných srajdiček dát mu do ruky křupku, bramboru - třeba ho to zaujme víc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20308
6.1.21 14:34

Zkus domaci jidlo, v 10 měsících uz muze ledacos s vama a jist spolecne, kdyz uvidi, ze jite taky, mozna bude jist spis. Na sunarek se vykašli, to je preslazeny humus. Holt nema takovy hlad, muzou rust zuby, to deti moc jist nechteji. Jestli je jinak spokojeny, tak ho nech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
290
6.1.21 14:46

Váhu má na svůj věk krásnou, nevím ale zase kolik měří :nevim: Do jídla bych ho nenutila, ať mu to zbytečně nezošklivíš. Žádný zdravý dítě ještě dobrovolně hlady neumřelo. To že mu váha stagnuje nic neznamená. Děti mají různá období, kdy více nebo méně jedí. Teď už tak rychle jak v předchozích měsících nepřibere. Více se hýbe atd. Za 2 měsíce z něho už bude batolátko. Vykašlala bych se pomalu na kupovaný skleničky a začala dávat normál stravu. Když to bude mít pestřejší, třeba se mu i chuť k jídlu vrátí. Stravu bych už nemixovala. Malému jsem mixovala příkrmy tak měsíc, dva nejvíc. Pak už dostal zeleninu jen pomačkanou vidličkou. To moc nechtěl, lepší bylo kus brambory do ruky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4771
6.1.21 15:29

Proč sunárky hnusné sladké. Dej jen vodu, nebo nějaký dětský čaj. Kaši bych třeba večer nedávala, raději zeleninové polévky, zeleninové placky… určitě výživnější než kaše. A oběd mu i vaříš? Nebo jen skleničky? Zkus navařit víceméně cokoliv, rozmačkat vidličkou, mixnout. A uber mu toho UM. V tom věku stačí ráno třeba 150ml, pak ten banán, kaše, ovoce, jogurt… třeba kolem 9hodin (jak bude mín UM bude mít hlad), pak ve 12 oběd, na svačinu bych dala třeba jogurt, zeleninu, ovoce kolem 14-15hodin. Potom kolem 17-18 dát tu večeři polévku, placky. A na večer před spaním UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 15:51

Ve srovnání s dcerou je to žrout. Dcera do roka nedala na posezení více než 50g příkrmu. Vařeného, kupovaného… bylo to jedno. Ještě v 18 měsících byly dny, kdy jsem do ní dostala jen UM. Nic jiného. Do 15 měsíců jsem do ni nedostala více než 20 ml vody. Podle tabulek už měla být dávno asi mrtvá. Díky Bohu už je tohle období za mnou a mám doma normální zdravou štíhlou školačku, která jí skoro všechno. A nevlastní desetileté stačí k obědu 150g!

• Citovat
  • Nahlásit
9449
6.1.21 16:02

Děti nejsou husy na výkrm, miminka přibývají rychle a pak se to logicky zpomaluje. Nepřibrat 14 dní je úplně normální. Při nemoci jde váha třeba i dolů.
Je to primárně kojenec a než bude mít všechny zuby, tak to pořád bude kojenec. Pořádně jíst začne až v tom roce a půl. (jasně, spousta dětí už v roce sní hodně, ale není to nic, co by nutně musely dělat všechny děti)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29495
6.1.21 16:03

Už tu bylo hodně řečeno. Měl by začít jíst sám, kousky, ne skleničky. Na snídani pevnou stravu-kousky třeba toustáku s žervé, šunkou, k tomu mlíčko. Posad´ho do stoličky a začni mu dávat na talíř, at´si sám bere a žmoulá. Svačina jogurt S mixovaným banánem, klidně mu tam i rozmoč piškot. Nebo jogurt obohat´ výživou, zahusti piškotem. Oběd spíš vařený, tady na miminu si najdeš tolik receptů až to hezké není. Svačina klidně něco na žmoulání, nebo mléko, večeři bych dala nějakou polévku a až potom kaši. Má stále samé mléko, v jeho věku stačí 0,5 l denně dávka. Dohromady. Asi mu i rostou zuby, takže tomu moc nedá, je třeba zvýšit kalorickou hodnotu jídla. Mlíka se nenají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 16:17

Prave ze po mleku vydrží dlouho bez jidla, jinak nemuze kousat, nema jeste ani jeden zub..davam mu na zmoulani rohlik, piskoty, to si vse vezme ale jak jde o obed tak ten bojkotuje, samozřejmě ze jsem zkousela i jidla varit ale je to stejne. Stridam to, jednou sklenicka koupena kednou se uvari jidlo. Nemuzu mu dat chleba s maslem kdyz nema zuby. Jinak zamenim teda uz to odpoledni um za nejakou svacinku, kase ma rad, tech sni vždy dost tak mu je neberu..nevim proc plno lidi hejtuje ze ty napoje jsou hnusy, ja mu delam slabsi nez uváděj a pije to..malo ale pije.. vodu caje taky, jen do nej nedostanu vic tekutin..

• Citovat
  • Nahlásit
9449
6.1.21 16:52
@Anonymní píše:
Prave ze po mleku vydrží dlouho bez jidla, jinak nemuze kousat, nema jeste ani jeden zub..davam mu na zmoulani rohlik, piskoty, to si vse vezme ale jak jde o obed tak ten bojkotuje, samozřejmě ze jsem zkousela i jidla varit ale je to stejne. Stridam to, jednou sklenicka koupena kednou se uvari jidlo. Nemuzu mu dat chleba s maslem kdyz nema zuby. Jinak zamenim teda uz to odpoledni um za nejakou svacinku, kase ma rad, tech sni vždy dost tak mu je neberu..nevim proc plno lidi hejtuje ze ty napoje jsou hnusy, ja mu delam slabsi nez uváděj a pije to..malo ale pije.. vodu caje taky, jen do nej nedostanu vic tekutin..

Ty kupované nápoje jsou špatné v tom, že je to sladký jak cecek. V kombinaci se sladkým UM nic moc.
Nedávej to, k ničemu to není.
A jestli nemá ještě žádné zuby, tak prostě logicky jen ochutnává a je hlavně na mlíku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1612
6.1.21 16:53

Nechápu proč banán mixuješ, to jsem nikdy nedělala max trochu rozmačkala vidličkou. Má 10 měsíců, opravdu už nemusí jen mixované věci na kaši i když nemá zuby. Třeba ten chleba s máslem na kostičky, s tím by si určitě poradil i bez zubů. Na oběd mu přestaň dávat skleničky a zkus mu normálně uvařit co vaříš vám jen to min dochuť a fakt do něj nenecpeš víc vody když ti vypije skoro půl litru mléka přes den. Není to krmná hus :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
6.1.21 18:09

Mě zhruba takhle ji desetimesicni dcera a přijde mi, ze ji úplně normálně, jen ji teda nedávám žádné sladké piti a občas nakojim. Prospívá, hlady není, nevim co řešit:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13544
6.1.21 18:53

Znovu napíšu ze syn nemel zuby a jedl normálně testoviny, uvařený kvetak na male ruzicky, dokonce i krůtí na paprice. Těstoviny, maso, omáčka…chleba s pomazánkou taky na kostičky nakrajeny a nebyl problem. Pomoci dasni to deti zmoulaji. Banan bych neresila vubec.
O sladkem piti uz bylo napsano dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat