Mzda v bance

Anonymní
9.12.20 16:30

Mzda v bance

Ahoj holky,
mám možnost pracovat v bance, kolik tak máte mzdu? + Nějaké benefity? Průměrná mzda v odvětví se neshoduje s tím co nabízejí! Díky za pomoc v rozhodování, jestli se nepohlédnout jinde. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20580
9.12.20 16:34

Tak asi zalezi na pozici :nevim: jine podmínky bude mit ředitel banky, jine baba za prepazkou, jine uklizecka :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 16:38

Je to administrativní pozice, neco jako za přepážkou.

• Citovat
  • Nahlásit
6409
9.12.20 16:39

Taky dost rozhoduje lokalita. A jaké mají požadavky na vzdělání, znalosti apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 16:42
@Anonymní píše:
Je to administrativní pozice, neco jako za přepážkou.

Kamarád pracuje v bance, která má údajně nejnižší mzdy na bankovním trhu, dělá něco podobného co píšeš a má 42000,– plus 5 týdnů dovolené, cafeterii, občerstvení na pracovišti apod. plus roční odměny, které jsou mírně nad jedním měsíčním platem. Je tam 2 roky.

• Citovat
  • Nahlásit
7200
9.12.20 16:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
mám možnost pracovat v bance, kolik tak máte mzdu? + Nějaké benefity? Průměrná mzda v odvětví se neshoduje s tím co nabízejí! Díky za pomoc v rozhodování, jestli se nepohlédnout jinde. :nevim:

Průměrná mzda v odvětví se obvykle neshoduje se mzdou nástupní, navíc předpokládám může být do značné míry její výše ovlivněna výsledky (prodejem finančních produktů). Průměr je obrovsky zavádějící veličina. Když budou mít 4 pracovníci na přepážce mzdu 30 tisíc a ředitel pobočky 120, průměrná mzda je 48 tisíc…
Jinak co vím, základní mzdy začínajících pracovníků na přepážce mohou být právě někde v rozmezí 25-35 tisíc dle zkušeností a např. zkoušek u ČNB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2915
9.12.20 17:02

Kromě samotné pozice je fakt rozhodující faktor region. Co mám zkušenost (ale je to cca 5 let), tak ČS část přesunula z Prahy do východních čech a na pozici, kde horko těžko sháněla v Praze lidi za 35, tak tam si za 25 mohla vybírat.

Platy v bankovnictví moc nerostly, je covid, asi bych počítal 25 - 35 v regionech, o 30-40 v Praze. + nadprůměrné benefity (u velkých bank) v hodnotě cca 2000 měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4065
9.12.20 18:00

V RB jsem začínala před 10 lety za nástupní plat 19500 v Praze na pobočce. Končila jsem jako seniorni poradce pro premiovou klientelu před 3 lety s 58 tis hrubého + provize cca 30 tis. Takže on je to opravdu široký pojem a roli hraje praxe, zkušenosti, typ pozice…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 18:14

Pracovala jsem ve velké bance, krajské město. Mám VŠ, byla to administrativní pozice. Končila jsem v létě s 28 tis hrubého, po 14 letech. 5 týdnů dovolené, bonusy v hodnotě cca 1 platu za rok. Stravenky, služební telefon, cafeterie 700 kč/měs, příspěvky na životko, penzijko, pracovní doba šla dost upravit, možnost občas být na homeoffice. Když třeba marodily děti. K tomu také za rok stovky hodin přesčasů zdarma. Dostupnost pro klienty i na dovolené, neschopence byl standard. Jinde mám více.

• Citovat
  • Nahlásit
6130
9.12.20 18:18

Aktuálně není moc dobrá pozice na nějaké extra vyjednávání o platu, protože opravdu reálně mají přebytek uchazečů. Tedy- jestli to vypadá, že by mohli dát 38.000 a nabídnou 27.000, tak těžko něco moc řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3911
9.12.20 18:23

Záleží kde žiješ. Určitě bude rozdíl mzdy v Praze a Ústeckém kraji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 18:57

Budu tam pres deset let, nastupak byl myslim 25000 a odchazela jsem s jen neco malo vic. Nejsem závislá na prodeji. Už mi to příjde po těch letech jako vydírání a mrzí mě to, jinak jsem byla spokojena.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 18:58

Nejedná se o Prahu, ale v době homme office je to asi jedno ne?

• Citovat
  • Nahlásit
378
9.12.20 19:26

Já nastupovala v RB v Praze na Vinohradech pred 11 roky ( @Verurizeckova ) napul pokladna, napul „recepce“ za 17500,– hrubeho. Mohli jsme si vydelat na provizich, ale nase pobocka neplnila plan, takze nic. V ostatnich mestech tenkrat protestovali, ze nemame srovnane mzdy, tak to pak nejak dorovnavali. K tomu prispevek na dopravu asi 18tis rocne a myslim 12tis na pul roku na obleceni v poukazech (HM, CA, apod.), stravenky, 5 tydnu dovolene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.20 19:35

Pracuji ve velké bance na administrativní pozici ale nic neprodávám, certifikát nemám. Mám maturitu a mzda je 24 000 kč hrubého, Brno. Celkem hrůza, kdyby mě ta práce fakt nebavila, asi už tam nejsem.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat