Reklama

Na co mam nárok? Rozchod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 10:09
Na co mam narok? Rozchod

Ahoj maminky. Potřebuji radu od zkušených. Mam 2leteho syna a s pritelem jsme se rozešli. Dohodli jsme se na tom. No ubehl týden a on nasi situaci rozebiral s kamarady a dnes prisel s tim, ze na me nema zadnou vyzivovaci povinnost, ikdyz jsem na materske a ze mi na maleho nic platit nebude, kdyz chceme stridavou peci, nacez se o maleho bude starat jeho matka!!!protoze on orece musi chodit do prace.
Je zivnostnik, vse priznava, vydelava 23tis a vys. Taha na me pravniky. Vyhrozuje.

Ja mam 1otis materskou. Kdyz zaplatim byt zbyde mi necele 2tis. Budu mit narok na prispevek na bydleni a neco dalsiho?

Prosim o rady zkusenych. Dekuji

Přečtěte si článek: Sociální dávky 2018: Na co máte nárok?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tarjei
Závislačka 3796 příspěvků 20.02.17 10:14

Pri stridavce se porovnavaj prijmy obou rodicu a soudce urci dorovnani strane s mensim prijmem. Takze platit Ti bude. Pnb urcite ano.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 94 inzerátů 20.02.17 10:19

Když budete mít střídavou péči, tak si můžeš najít nějakou brigádu ne? Ale zašla bych na OSPOD, a zeptala se jak upravit střídavou péči abys to měla vše potvrzené úředně plus na sociálku, určitě bys měla mít nárok na příspěvek na bydlení a možná i zažádat o alimenty na dítě, myslím, že i při střídavé péči bys na ně měla mít nárok, pokud on vydělává více

zoidberg
Extra třída :D 11470 příspěvků 20.02.17 10:42

I při střídavé péči se určují alimenty, ale budeš platit i ty jemu. A rozdíl bude dělat možná pár stokorun, takže se moc neopeříš. Vyživovací povinnost k tobě opravdu nemá. Ale pokud budete mít stejné pracovní podmínky a ty navíc mateřskou, budeš na tom vlastně finančně lépe, možná se výživné ani nestanoví.

Lendeš
Kelišová 5157 příspěvků 20.02.17 10:43

Na příspěvek na bydlení budeš mít nárok, pokud máš nájemní smlouvu a trvalé bydliště v bytě..pak budou rozhodovat tvoje příjmy, do kterých se budou počítat i alimenty.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 10:48
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Potřebuji radu od zkušených. Mam 2leteho syna a s pritelem jsme se rozešli. Dohodli jsme se na tom. No ubehl týden a on nasi situaci rozebiral s kamarady a dnes prisel s tim, ze na me nema zadnou vyzivovaci povinnost, ikdyz jsem na materske a ze mi na maleho nic platit nebude, kdyz chceme stridavou peci, nacez se o maleho bude starat jeho matka!!!protoze on orece musi chodit do prace.
Je zivnostnik, vse priznava, vydelava 23tis a vys. Taha na me pravniky. Vyhrozuje.

Ja mam 1otis materskou. Kdyz zaplatim byt zbyde mi necele 2tis. Budu mit narok na prispevek na bydleni a neco dalsiho?

Prosim o rady zkusenych. Dekuji

jako první jsou hlavně alimenty na dítě - kde vzal kravinu, že platit nemusí, to netušim. Dohodli jste se na střídavce? pokud máte extra rozdílné platy, tak budou alíky aji tak. na příspěvek na bydlení a spol - ano, pokud máš 10 tis, tak je to málo - musíš mít nájemní smlouvu na své jméno, platby taky, pak můžeš zažádat.

catherine100
Vesmírná mluvilka 30549 příspěvků 20.02.17 10:51

Jak je psáno, i při stridave péči se určují alimenty, ale pokud není propastny rozdíl v příjmech moc to nebude. Ale tak když bude střídačky, tak snad budeš pracovat, jak bude dítko u táty :think:
A ze hlídá babička, no a co, spousta ženských co pracují a nemají dítko ve školce využívají babičku…

Peczka
Extra třída :D 13171 příspěvků 20.02.17 11:01

S alimenty atd., neporadím, ale našla bych si brigádu a když bude malý u táty můžeš ty dny chodit. Já třeba chodím uklízet 3 vchody tady v okolí a za měsíc mám navíc 2.500,– a uklid mi zabere cca hodinu.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 11:05
@zoidberg píše:
I při střídavé péči se určují alimenty, ale budeš platit i ty jemu. A rozdíl bude dělat možná pár stokorun, takže se moc neopeříš. Vyživovací povinnost k tobě opravdu nemá. Ale pokud budete mít stejné pracovní podmínky a ty navíc mateřskou, budeš na tom vlastně finančně lépe, možná se výživné ani nestanoví.

pokud je rozdíl výdělku dvojnásobný, nebude rozdíl v alimentech pár korun :think:

arinecka
Závislačka 4600 příspěvků 20.02.17 11:05

Vyhrožuje ti čím? Na co právníky? Pokud chce střídavou péči tak bych mu to umožnila. Budeš mít čas i na sebe :think: To že by se starala i babička, no proč ne, určitě to nebude po celou dobu kdy tam dítě bude ale jen na dobu co bude otec v práci. Bydlíte ve stejném městě?

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 20.02.17 11:06

Zvazila bych návrat do práce. Mas-li 10k rodicak, mas nějakou krátkou verzi RD, dvouletou a fous, takže stejně do práce pujdes. To by mohlo řešit chybějící finance na nájem atd.

zoidberg
Extra třída :D 11470 příspěvků 20.02.17 11:14
@martina.se píše:
pokud je rozdíl výdělku dvojnásobný, nebude rozdíl v alimentech pár korun :think:

No ale taky to nebude pár tisíc, nijak extra se na tom nezahojí. Pro příklad, on zaplatí 13% z 23 tisíc, tedy cca 3 000,– a ona zaplatí 13% z 10 tisíc, tedy 1 300,–
Rozdíl bude cca 1 700,– takže nic moc. Ale soudkyně se tím samozřejmě nemusí řídit.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 20.02.17 11:16
@zoidberg píše:
No ale taky to nebude pár tisíc, nijak extra se na tom nezahojí. Pro příklad, on zaplatí 13% z 23 tisíc, tedy cca 3 000,– a ona zaplatí 13% z 10 tisíc, tedy 1 300,–
Rozdíl bude cca 1 700,– takže nic moc. Ale soudkyně se tím samozřejmě nemusí řídit.

jasné, ale 1700 je celkem podstatná částka, to není pár stovek :think:

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 20.02.17 11:18

Na tebe opravdu platit nemusí, protože nejste manželé, jinak bys mohla žádat i na tebe, takhle máš po druhých narozeninách dítěte smůlu.
Ale i kdyby jste měli střídavku, tak si alimenty budete platit navzájem.
A rozdíl rozhodně nebude pár stokorun.
Na druhou stranu, já bych střídavku odkývala až za rok, na co je střídavá péče, když dítě není s druhým rodičem?
Já nejsem proti péči babiček, ale toto je přes čáru.

Sany80s
Kelišová 6294 příspěvků 20.02.17 11:20
@martina.se píše:
jasné, ale 1700 je celkem podstatná částka, to není pár stovek :think:

Asi jak pro koho. :nevim: :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama