Jak napsat o snížení rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tynnka18
Povídálka 44 příspěvků 15.02.17 13:24
Jak napsat o snížení rodičáku

Neví někdo co vše musím napsat v dopise aby mi snížili rodičák? Na úřad se bohužel teď nedostanu :(

Reakce:
Deninina
Závislačka 3951 příspěvků 15.02.17 13:27

Na úřadě jsem vyplňovala nějaký jejich formulář, tak těžko říct, jestli bude stačit napsat dopis. Asi bych zavolala, jestli se dá stáhnout, nebo jaký je k tomu potřeba :nevim:

hofka
Neúnavná pisatelka 15044 příspěvků 15.02.17 13:35

Na úřad se dá i dovolat:-) Je na to formulář, myslím že Volba výše RP? Ke stažení je, stačí Googlovat.

Popokatepetla
Závislačka 3256 příspěvků 15.02.17 14:33

https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…
podle mě s tím pak stejně na ten uřad ale budeš muset dojít :think:

creatif3
Stálice 94 příspěvků 15.02.17 14:38

Vplnit formular co pise @Popokatepetla a zaslat doporucene. Bylo mi receno ze to tak jde.. :palec:

Petussska
Kecalka 217 příspěvků 15.02.17 14:41

A proč snížit? Není lepší to vybrat co nejdřív a poslední částku si rozložit? Nebo snad nemůžu být na rodičovský dovolený zadarmo, když to nahlásím na zdr. pojišťovnu?

micta
Generální žvanilka 24999 příspěvků 15.02.17 14:51

@Tynnka18 Já to řešila v lednu. Vypočítala jsem si částku, vyplnila do žádosti a do dopisu připsala, že od toho a toho žádám o snížení měsíční částky rodičáku. Taky jsem to poslala poštou. Dneska mi to přišlo potvrzený, že od února mi to sníží.

helka84
Stálice 75 příspěvků 2 inzeráty 15.02.17 14:54

Vyplnit formulář, který zde holky přikládaly a zaslat na příslušný úřad práce. Zrovna teď to samé řeším, ale já chci naopak navýšit.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 65038 příspěvků 15.02.17 15:45
@Petussska píše:
A proč snížit? Není lepší to vybrat co nejdřív a poslední částku si rozložit? Nebo snad nemůžu být na rodičovský dovolený zadarmo, když to nahlásím na zdr. pojišťovnu?

Tak rozdíl je třeba v tom, že při pobírání rodičáku může dítě bez omezení chodit do školky, při nahlášení na ZP max. 4 hodiny denně, při rodičáku jsi OSVČ vedlejší…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováček s Gelemovou řádí v Egyptě, Patrasová vyhlíží jaro a trpí v Česku

Aprílové počasí s sebou sice může přinést příjemné jarní teploty, na velkou... číst dále >

Chtěla Vondráčková zůstat v Kanadě natrvalo? Plánovala setrvat, řekla advokátka Plekance

“Moje ideální představa by byla a od začátku byla, aby tady kluci ochodili... číst dále >