Jak napsat o snížení rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tynnka18
Povídálka 44 příspěvků 15.02.17 13:24
Jak napsat o snížení rodičáku

Neví někdo co vše musím napsat v dopise aby mi snížili rodičák? Na úřad se bohužel teď nedostanu :(

Reakce:

Deninina
Závislačka 3920 příspěvků 15.02.17 13:27

Na úřadě jsem vyplňovala nějaký jejich formulář, tak těžko říct, jestli bude stačit napsat dopis. Asi bych zavolala, jestli se dá stáhnout, nebo jaký je k tomu potřeba :nevim:

hofka
Extra třída :D 14993 příspěvků 15.02.17 13:35

Na úřad se dá i dovolat:-) Je na to formulář, myslím že Volba výše RP? Ke stažení je, stačí Googlovat.

Popokatepetla
Závislačka 3147 příspěvků 15.02.17 14:33

https://formulare.mpsv.cz/…orm/edit.jsp?…
podle mě s tím pak stejně na ten uřad ale budeš muset dojít :think:

creatif3
Stálice 85 příspěvků 15.02.17 14:38

Vplnit formular co pise @Popokatepetla a zaslat doporucene. Bylo mi receno ze to tak jde.. :palec:

Petussska
Kecalka 217 příspěvků 15.02.17 14:41

A proč snížit? Není lepší to vybrat co nejdřív a poslední částku si rozložit? Nebo snad nemůžu být na rodičovský dovolený zadarmo, když to nahlásím na zdr. pojišťovnu?

Uživatel je onlinemicta
Generální žvanilka 23952 příspěvků 15.02.17 14:51

@Tynnka18 Já to řešila v lednu. Vypočítala jsem si částku, vyplnila do žádosti a do dopisu připsala, že od toho a toho žádám o snížení měsíční částky rodičáku. Taky jsem to poslala poštou. Dneska mi to přišlo potvrzený, že od února mi to sníží.

helka84
Stálice 75 příspěvků 15.02.17 14:54

Vyplnit formulář, který zde holky přikládaly a zaslat na příslušný úřad práce. Zrovna teď to samé řeším, ale já chci naopak navýšit.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63400 příspěvků 3 inzeráty 15.02.17 15:45
@Petussska píše:
A proč snížit? Není lepší to vybrat co nejdřív a poslední částku si rozložit? Nebo snad nemůžu být na rodičovský dovolený zadarmo, když to nahlásím na zdr. pojišťovnu?

Tak rozdíl je třeba v tom, že při pobírání rodičáku může dítě bez omezení chodit do školky, při nahlášení na ZP max. 4 hodiny denně, při rodičáku jsi OSVČ vedlejší…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Skromnost a pozitivní mysl elixírem mládí? Maciuchová vypadá skvěle!

Hana Maciuchová (72) si pečlivě vybírá akce, kam se vypraví. Křest vánočních... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

VIDEO: Hadašová a Průšová v plavkách se odvázaly na přehlídkovém mole

Léto je sice v nedohlednu, ale to neznamená, že bychom museli nechat plavky... číst dále >