Na pokraji sil

Anonymní
3.5.21 13:54

Na pokraji sil

Omlouvám se za anonym, ale je to pro mě citlivé.
Jsem zoufalá z naší situace doma. Máme chlapecka necelé 2 roky a další dítě na cestě. Syna jsem vždy uspávala já, jsem s ním 24/7, tak mi přijde logické, že je na mně nějakým způsobem závislý. Chtěli jsme zkusit, že ho po obědě uspí manžel. Za nějakou dobu mám jet pryč na celý den a pak samozřejmě porod. Já naprosto chápu, že když je dítě na něco zvyklé, nejde vše změnit z minuty na minutu. Uspáváni manželem katastrofa. Malý plakal asi hodinu v kuse, manžel to nevydržel a začal jecet na něj a na mě. Že je to rozmazlený spratek, maminka jenom maminka. Ať nepočítám, že mi bude pomáhat s druhým dítětem, že je to vše moje chyba, moje špatná výchova atd. Ani nevím, co vše rval, úplně jsem se sesypala. Nejhorší bylo, že když už malý skoro spal, vyrval mi ho z náručí, že když nechce spát s ním, nebude spát vůbec. Jsem úplně na pokraji nervového kolapsu. Celá se trepu. Nechce mě k němu pustit.
Něco se ve mně úplně preplo, momentálně myslím jen na to, jak se synem utéct co nejdále. Muž je docela cholerik, ale tohle už je moc. Jeho výbuchy sem tam jsem snášela tak jakože ok, ale tohle už bylo na mě moc. Přes syna mě úplně trápil a tim i malého.
Máte někdo doma podobného chvilkoveho magora? Teď už vážně přemýšlím nad tim, že mi bude samotné s dětmi lépe. Omlouvám se za výčet svých problémů, nemám se komu svěřit. Je mi z toho všeho trapne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6849
3.5.21 13:57

Tohle je docela síla. Navrhni mu společnou terapii a pokud nebude souhlasit pak se raději smiř s tím, že budeš samozivotelka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15521
3.5.21 14:01

Chceš říct, že ve dvou letech nebyl nikdy bez matky na celý den? Nikdo ho nehlídal? Babička, tetička, strýček, TATÍNEK? Ani neuspával?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1254
3.5.21 14:05

Já bych měla obavy, až s ním bude manžel sám, syn bude ustavičně plakat, aby mu neublížil. Syn už skoro spal a on ti ho vzal z rukou, že když nechce spát s ním, tak nebude spát vůbec. Svou zlost si vybíjí na synovi. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26187
3.5.21 14:06
@zoidberg píše:
Chceš říct, že ve dvou letech nebyl nikdy bez matky na celý den? Nikdo ho nehlídal? Babička, tetička, strýček, TATÍNEK? Ani neuspával?

Hele na tom třeba není nic divného, mam1,5 a nikdy s nikým nebyl, tatínek samozřejmě funguje, ale uspí ho jen v kočárku. Prsa nemá :mrgreen: příbuzný daleko

Jinak tvůj muž evidentně nezvládá stres a situace kdy mu něco nejde. Což je s dětma často. Doufám, že až se uklidní, tam se ti aspon omluví, tohle by říkat nikdy neměl

Příspěvek upraven 03.05.21 v 14:13

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 14:06

@zoidberg ano hlídal, manžel hlídá, když je třeba, babička taky, ale malý jlneni moc společenský. Je zvyklý na mě. Vše se to táhne od první vlny covidu, kdy jsme nevěděli, co to je a měli strach, tak jsme se s nikým moc nestýkali. Takže jsem byla s malým doma nebo venku. Žádné návštěvy a tak. Myslím, že tím je to způsobeno, že je na mě tak fixovaný. Donedávna jsem ještě kojila. Uspávala jsem u prsa, takže nikdo jiný ho neuspaval. Vím, chyba, ale tím se člověk učí.

• Citovat
  • Nahlásit
5189
3.5.21 14:08

Docela cholerik? Takže tohle není jeho první podobnej výstup? Za mě, ať je člověk povaha jaká chce, jsou věci, které by si jeden k druhému dovolit nikdy neměl. To co popisuješ, je jedna z nich. Jeho reakce byla hysterická, zlá a naprosto nepřiměřená.

Na mě to působí tak, že má nějakej velkej problém v sobě o kterým s tebou nemluví, a sám ho nijak aktivně neřeší, jen přišla příležitost si na tobě pořádně vylít zlost, tak ji využil, jak jen umí a pustil zvíře z řetězu. Měla bys mu dát rázně najevo, že překročil všechny meze a že takové chování mu tolerovat nebudeš.

Příspěvek upraven 03.05.21 v 14:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 14:09

@pikola přesně tak to vidím i já. Má teď stressy i z práce, takže se to misí vše dohromady. Neuzná svou chybu, nikdy se mi snad neomluvil, když pokazil. Takže to tká asi je, když něco nejde, neumí to zvládat.

• Citovat
  • Nahlásit
3934
3.5.21 14:11

No, ono hodinu poslouchat dětský pláč, to rozložilo nervy i nejednoho necholerika. Tím ho neomlouvám, ale dětský pláč je silný stresor a většina chlapů ze všeho nejvíc nesnáší bezmoc a to, že danou věc neumí vyřešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5189
3.5.21 14:12
@Anonymní píše:
@pikola přesně tak to vidím i já. Má teď stressy i z práce, takže se to misí vše dohromady. Neuzná svou chybu, nikdy se mi snad neomluvil, když pokazil. Takže to tká asi je, když něco nejde, neumí to zvládat.

Pak by s tím měl ale něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99238
3.5.21 14:15
@Anonymní píše:
@zoidberg ano hlídal, manžel hlídá, když je třeba, babička taky, ale malý jlneni moc společenský. Je zvyklý na mě. Vše se to táhne od první vlny covidu, kdy jsme nevěděli, co to je a měli strach, tak jsme se s nikým moc nestýkali. Takže jsem byla s malým doma nebo venku. Žádné návštěvy a tak. Myslím, že tím je to způsobeno, že je na mě tak fixovaný. Donedávna jsem ještě kojila. Uspávala jsem u prsa, takže nikdo jiný ho neuspaval. Vím, chyba, ale tím se člověk učí.

Však se nedoporučovalo navštěvovat lidi, byl zákaz, takže to si nemůžeš vyčítat, za covidovou dobu nemůžeš. A že jsou malé děti fixované na matku je taky normální. Co není normální je cholerické chování tvého muže, je to dospělý člověk a kvůli svému naštvání trápit dítě je fakt přes čáru. A docela bych se bála že mu ublíží až zase něco nepůjde podle jeho představ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26187
3.5.21 14:16
@Anonymní píše:

To je ale dost problém, když se pak neumí ani omluvit :nevim: to bych mu rychle vysvětlilapak on to bere jako kdyby to chyba nebyla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.5.21 14:19

Souhlasím, zkus manželskou poradnu. Pokud nebude souhlasit, tak ti bude asi s dětmi lépe samotné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16619
3.5.21 14:19
@akavi píše:
No, ono hodinu poslouchat dětský pláč, to rozložilo nervy i nejednoho necholerika. Tím ho neomlouvám, ale dětský pláč je silný stresor a většina chlapů ze všeho nejvíc nesnáší bezmoc a to, že danou věc neumí vyřešit.

Přesně tak.
Ale jeho výstup je teda těžce za hranicí pochopitelného. Blbé je, že žádná varianta teď nebude dobrá pro tebe a děti - buď zůstaneš a budeš jeho výlevy snášet (a ony se budou s dalším dítětem hoooodně stupňovat, jelikož se bude stupňovat zátěž a tvoje vyčerpání), nebo odejdeš a budeš se třást každou minutou, kdy je bude mít v péči on :nevim: Nepřistoupil by třeba na nějakou terapii, klidně rodinnou? Uvědomil si, že přestřelil a omluvil se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5189
3.5.21 14:21
@akavi píše:

Pak ho neměl nechat hodinu řvát a dát ho mámě. Celá ta situace vygradovala naprosto zbytečně a jen jeho vlastním přičiněním. To, že vyrval matce usinající batole z náruče, to už je jen taková třešinka na dortu. Naprosto neovládající se hovado.

Jednou se vytočí tak, že někoho zapíchne ne? Ten je zralej na nějakou meditaci, s někým by to měl probrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat