Reklama

Nábytek pro čtyletou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

krrrenka
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 21.01.17 15:59
Nábytek pro čtyřletou

Ahoj. Nějak jsem se při dnešním úklidu kriticky zadívala na dětský pokojík a chtělo by to změnu… Postel má malá pěknou, z masivu. Ale to ostatní je každý pes jina ves. Komoda ze smrku a příliš vysoká, otlučená skříň ikea zděděná po sousedech, stoleček umělohmotný… Ráda bych koupila nábytek, který by si sama obsluhovala, ukládala věci i hračky. Líbí se mi ikea stuva, ale hodně maminek ji kupuje už pro miminka. Tak moje otázky zní - je stuva pro čtyřletou metrovou holku, užije jí ještě? Má cenu kupovat nábytek pro čtyřletou - nebo to dva roky vydržet, třeba jen přikoupit komodu - a pak koupit pěknou dětskou sestavu pro školačku? Jak byste to řešily…
Děkuju za názory.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 371 inzerátů 21.01.17 16:06

Nábytek bych nekupovala po částech, ale rovnou všechno- pokud chcete nějaký odstín, přece jen výrobci vyrábí určitou sérii omezený čas a pak nahradí jiným. Pokud myslíte postýlku středí tak tu odhaduji že vydrží minimálně do 9 let dítka. Nedávno v ní ležela má 7 letá dcera a měla tam ještě místo.

Icestar
Závislačka 4166 příspěvků 1 inzerát 21.01.17 16:16

@krrrenka Švagrová má Stuvu pro čtyřletého, my pro dvouletého. Vydržet jim oběma bude muset nejmíň do patnácti :mrgreen: Je to normální nábytek, proč by ji neměla užít… Je super, že se dá přizpůsobit přesně tak, jak si přeješ.

Kauree
Závislačka 4563 příspěvků 21.01.17 16:18

Máme stuvu skříň - vlastně 4 ty skříně vedle sebe na jedné zdi - máme od miminek, větší plocha bílá, jen spodek bříza nebo co to má být. ozdobila jsem to velkými samolepkami od fisher price, obě děti to ještě dnes (4 a 5 let) milujou, ale už se smířily, že přijde změna - samolepky půjdou dolů, nalepím jim tam samolepící zrcadla (jen malý), dětskou mapu světa (ještě musíme vyzkoušet, jestli to bude vypadat dobře) a nejspíš využiju nějakou plochu i na bílou tabulovou folii). mimo to vydyndaly na tatínkovi velké samolepky ledového království, tak se obávám, že mapa bude muset ustoupit Anně a Else :mrgreen: - bude to zas pestré a přitom už pro větší děti. náklady kolem tisícovky a až je to omrzí, tak to můžeme zas změnit. doufám, že jim ta skříň s těmihle změnami vydrží minimálně do puberty 8)
naopak mě by se líbilo přikoupit později i ty vyvýšené postele stuva, ale to až časem, zatím mají ty kratší postýlky a ty jim ještě na nějaký rok vystačí. kromě té skříně mají ještě malm komody, ty bych ráda vyměnila taky za stuvu, ale není to finančně zrovna priorita :)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.01.17 16:21
@krrrenka píše:
Ahoj. Nějak jsem se při dnešním úklidu kriticky zadívala na dětský pokojík a chtělo by to změnu… Postel má malá pěknou, z masivu. Ale to ostatní je každý pes jina ves. Komoda ze smrku a příliš vysoká, otlučená skříň ikea zděděná po sousedech, stoleček umělohmotný… Ráda bych koupila nábytek, který by si sama obsluhovala, ukládala věci i hračky. Líbí se mi ikea stuva, ale hodně maminek ji kupuje už pro miminka. Tak moje otázky zní - je stuva pro čtyřletou metrovou holku, užije jí ještě? Má cenu kupovat nábytek pro čtyřletou - nebo to dva roky vydržet, třeba jen přikoupit komodu - a pak koupit pěknou dětskou sestavu pro školačku? Jak byste to řešily…
Děkuju za názory.

Já dětem zařizovala pokojík na postele-postylky.cz, vše v masivu, dá se tam koupit jak celý pokoj, tak jednotlivé části, mají vše natřené eko lakem vhodným pro děti atd…, materiál silný, žádný slabý, a ceny jsou skvělý.

ugluk
Hvězda diskuse 42166 příspěvků 21.01.17 16:23

My kupovali Stuva pro 1,5letou, ted ji bude 5 a minimalne dalsich 10 let v tom bydlet bude :mrgreen: Plus pak pridame psaci stul a tak (ted ma maly Ikea stolek s zidlickou). Maximalne vymenim jinou barvu dveri, kdyby o to pozdeji stala, ale je to jednoduche, neskutecne variabilni a pomer cena/vykon/kvalita je bezkonkurencni. Komodu jsme k tomu teda brali takovou tu klasickou Malm, ty Stuva supliky mi prisly dost malinke.

krrrenka
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 21.01.17 16:28

Nejvíc se mi na stuva líbí to, že je opravdu ve výšce dítěte a malá si chce samoszřejmě vybárat trička a sukýnky a některé má vysoko, to stejné s hračkama, dáváme je do krabic ke stěně, takto by je dávala do šuplíků a poliček. Jen prostě nechci teď investovat sedm osm tisíc a za dva roky nanovo.

Tamtama
Extra třída :D 11691 příspěvků 21.01.17 18:22
@holkaZ píše:
Já dětem zařizovala pokojík na postele-postylky.cz, vše v masivu, dá se tam koupit jak celý pokoj, tak jednotlivé části, mají vše natřené eko lakem vhodným pro děti atd…, materiál silný, žádný slabý, a ceny jsou skvělý.

ceny fakt super, v létě budu předělávat.. ale smontovat si to asi musím sama, že? :think:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.01.17 18:36
@Tamtama píše:
ceny fakt super, v létě budu předělávat.. ale smontovat si to asi musím sama, že? :think:

Smontovat je to jednoduchý, my měli vše předpřipravené, takže jen přiložit k sobě a sešroubovat. Nebo někoho poprosíte, ať vám s tím pomůže, někdo se snad najde :mrgreen: Smontování bylo rychlé a dle návodu to zvládne i děcko, spíš je lepší mít ruce navíc na přidržení a tak… Ale to je asi u většiny nábytku. :nevim:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.01.17 18:39
@Tamtama píše:
ceny fakt super, v létě budu předělávat.. ale smontovat si to asi musím sama, že? :think:

Akorát jsem to napsala špatně, je to postylky-postele.cz, ale na to jste už asi přišla :mrgreen:

Tamtama
Extra třída :D 11691 příspěvků 21.01.17 21:09

@holkaZ jako komodu, skříň… to dám v pohodě, ale u patrovky bych měla hodně velký strach to montovat sama..

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.01.17 22:20
@Tamtama píše:
@holkaZ jako komodu, skříň… to dám v pohodě, ale u patrovky bych měla hodně velký strach to montovat sama..

Tak to je jasná, já bych to taky skládala měsíc :mrgreen:

Tamtama
Extra třída :D 11691 příspěvků 21.01.17 22:26

@holkaZ já se spíš bojím toho, že to smontuju blbě a rozpadne se to :lol: (dobře, zas tolik to k smíchu není)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.01.17 22:46
@Tamtama píše:
@holkaZ já se spíš bojím toho, že to smontuju blbě a rozpadne se to :lol: (dobře, zas tolik to k smíchu není)

Tak pokud to nezraní dítě, k smíchu to je :mrgreen: Bude u toho návod, krok za krokem. Pokud to nesestavíte a nezbyde Vám v ruce hrst šroubů, tak si myslím že by jste to mohla zvládnout :mrgreen: A Vy nemáte na takové věci žádného dobráka co by pomohl?

Tamtama
Extra třída :D 11691 příspěvků 21.01.17 23:28

@holkaZ mám, maminku :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama