Nádor mléčné žlázy u kočky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
172
10.8.16 18:34

Nádor mléčné žlázy u kočky

Zdravím, má někdo zkušenost s nádorovým onemocněním mléčné žlázy u koček? Naše ho měla loni, nechali jsme odtranit a celý rok byla dobrá, ale teď se jí udělal další :(.Jsme objednaný na odtstranění na úterý, ale veterinářka na mě působila, že by ji možná ani nedala operovat, že je to na nás je jí 11let. Kdyby se trápila tak ji nechám uspat, ale lítá po bytě je hravá, žere normálně, tak nemám to srdce jí uspat.Tak jestli někdo byl s kočkou taky třeba dvakrát a pak už měl klid, nebo alespoň pár let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ellusa
10.8.16 19:07

Nemám zkušenost u kočky, ale u jiných zvířat - nechala bych udělat rtg, jestli někde nejsou metastázy, a případně i zkontrolovat krev. A pokud bude vše v pořádku, zvolila bych další operativní odstranění (a pokud není kastrovaná, tak i kastraci). Jak dlouho by tu pak byla, ti nikdo nepoví, ale pokud se netrápí, je v pohodě a ty výsledky vyšetření by dopadly dobře, tak bych jí tu šanci tu být ještě dala. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
172
10.8.16 19:15

Byla jsem s ni a chtela rtg a rikala mi, ze by ho nedelala, ze ma dychani ciste, ze si je skoro jista, ze metastazy na nich nema. v loni jsme ho prave delali kdyz ho mela velky a byl cisty.Ja chtela prave hlavne jestli nema jeste nejaky dalsi nadory a to rikala, ze videt nebude.Ale s tema meta, ze mysli ze je to zbytecny, jak ji to ted casto kontroluju, tak i vim ze ji vyrostl behem ted 14 dni, hmatala jsem pred dovcou a nic tam nemela a kdyz jsme se vratli tak uz se ji zacla delat boulicka a roste teda rychle, proto jdem hned.Ale spis se bojim ze se ji to hned vrati.Mam strach abych ji chudaka nenechala rozrezat a za mesic ji nemusela nechat uspat.Tak prave se ptam jestli ma nekdo i dobre zkusenosti s tim ze byl vic nez jednou na odtstraneni a dobre to nakonec dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.16 20:06

A co nechat odstranit celou mléčnou lištu (prostě celou půlku mléčné žlázy)? Je to náročnejší operace, ale pokud má v pořádku krev i srdce, tak se není čeho bát. 11 let je na kočku v pohodě věk, určitě jí dej šanci :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
10.8.16 20:46

To jsem ji rikala, ale pry to je u kocek obtizny ze u psu to jde krasne, ale oni to maji hodne prirostle, ze to zkusit muzou co nejvic odstranit, ale nevi kolik toho pujde. Hlavne rikaka ze se to u nich casto vraci treba do dvou mesicu :,( jinymu bych mozna poradila at ji necha dozit, ale sama to asi nedokazu. kdyby clovek videl ze trpi tak je rozhodnuti jednodussi, ale ona je v pohode, lita po byte, klidne spi, zere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
10.8.16 21:29

Co zkusit pro názor i jinou veterinu?

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
172
10.8.16 21:46

Uz jsem na jinou koukala a zit–ra tam cinknu. Nevim zda operuji taky.ma psany jen male zakroky. Ale jinak jak mame domluvenou tu operaci tak jsme tam byli vzdy spokojeny. Dobre to dopadlo pokazdy, mily ochotny. No jsem z toho cela ubulena, nekdo si rekne jenom kocka a i kdyz z nich obcas silim tak jestli to proste clen rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6340
10.8.16 21:56

Měli jsme to samé. Naší kočičí lady bude 12 let, před 5 lety se jí udělal nádor a bylo to taky strašně rychlé, během pár týdnů, nechali jsme odstranit a přitom se dělala i pozdní kastrace a od té doby je klid, je pravda že ho měla jakoby z boku bradavky, velikost tak 1,5 cm tvar zploštělý, spíš taková placatá fazole, ale bylo to lehce pohyblivé. Nechala bych jí to znova odstranit, pokud tedy snáší dobře narkozu, pokud by se objevilo znova, pak už ne. :( Naší roste něco na oušku, je to špičaté, ale roste to velmi pomalu, už to odstraňovat nenechám, naše nesnáší veterinu, je pak velmi útočná a ve stresu a pak má na ní narkoza fatální vliv, nemůže usnout a když konečně padne, tak to probouzení je moc zlé… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
11.8.16 00:26

Ten co ted ma je novej. S tim starym to nema nic spolecneho ze by tobyla treba metastaza.po roce je na to dlouha doba, takze znova se objevil, ale ne v navaznosti na predchozi, sice asi pricina stejna. A to tableta proti mrouskani :zed: ale ty byli od jineho veterinare, nevim jestli to byl blb nebo se to jeste nevedelo, ze to zpusobuji. vecer jsem mluvila s kamaradkou a volala segre je to veterinarka, skoda ze na druhy strane republiky :-) ale pry by do toho sla.ze kolikrat operovala dvakrat, ale pak uz byl klid.jako ze samo se to muze udelat brzy zas, ale vubec nemusi. Jinak aliseR to je pekny ze pred 5 lety a stale je ok:-) na uchu bude asi benigni jestli roste pomalicku. kazdopadne vsem dekuju. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
16.8.16 17:04

:mavam: zdravím, tak máme dnes po operaci a možná to nebyl ani nádor, že když ji otevřeli tak jim to přišlo spíš jako zduřelá žláza ale jako nádor ne, pak měla ještě jednu pidi bouličku tu vytáhli. Ránu má pořádnou tak 12cm(vytáhli kus žlázy),ale snad bude ok. Děkuji všem za podporu, jsem ráda, že jsme ještě šli :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat