Náměsíčnost? Po čtyřech leze v postýlce...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 19.04.10 09:58
Náměsíčnost??

Prosím o pomoc se svým synem (9m), usíná celkem v pohodě, ale poslední dny se zhoršuje jeho spánek otočí se a po čtyřech chodí po postýlce a pobrekává, a tak to dělal dnes skoro celou noc. Vzala jsem si ho do postele ať se nebouchá do postýlky, dělal to taky..... Stačilo ho otočit a spal dál. Napadlo mne jestli třebas nehledá prso?? Děkuji všem za reakce.

Reakce:
Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 19.04.10 11:50

myslím, že nepůjde přímo o náměsíčnost. Lukáš to jednu dobu dělal taky dost často, u toho ještě spustil šílený řev, jako by se najednou vzbudil a lekl se, jakto, že neleží. Ale úplně vzhůru nebyl. Stačilo položit na záda nebo bok, dát dudlíka (někdy ani to ne), pohladit a spalo se. A na posteli mi to dělal taky. Vždycky jsem ho srolovala zády k sobě, položila přes něj ruku a spalo se dál. Občas to udělá i teď, ale to už ho většinou nacházím v postýlce stojícího a nedokáže usnout hned nebo se do půl hodiny zase vzbudí. Čím přesně to je, nevím. Odpověď jsem nenašla, jen že už to pomalu odeznívá.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 19.04.10 12:04

To není žádná náměsíčnost - tohle dělají skoro všechny děti, v noci cestují, pláčou, něco se jim nejspíš zdá…

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 19.04.10 12:59

Díky, takže naprosto normální stav ve vývoji :-D

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 19.04.10 19:57

aktuálně řešíme to samé
dobrá rada nad zlato (tady by se měl ozta nějaký „nezávislý“ odborník z firmy)

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 19.04.10 20:01

TO jo, brouzdala jsem na netu a prý je nemáme budit..... Když ho z toho nevzbudím je schopen se zavřenýma očima řvát i hodinu, zlom nastává když se začne dusit. Vezmu ho, lehce s ním zatřesu, otevře oči, zavře a spí dál...........

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 19.04.10 20:13
LeníkDOMO píše:
TO jo, brouzdala jsem na netu a prý je nemáme budit..... Když ho z toho nevzbudím je schopen se zavřenýma očima řvát i hodinu, zlom nastává když se začne dusit. Vezmu ho, lehce s ním zatřesu, otevře oči, zavře a spí dál...........

jojo, tento stav míváme naštěsí jen jednou za noc kolem deváté-jedenáícté. musí se rozsvítit, jinak to nejde.

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 19.04.10 20:52

A necháš ho řvát nebo to hned řešíš?? četla jsem o vyřvávácích metodách ale nikde není napsany časový strop, kdy se na to už má člověk vyprdnout, at mi nikdo netvrdí že to dítěti nemůže uškodit…

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 19.04.10 21:37
LeníkDOMO píše:
A necháš ho řvát nebo to hned řešíš?? četla jsem o vyřvávácích metodách ale nikde není napsany časový strop, kdy se na to už má člověk vyprdnout, at mi nikdo netvrdí že to dítěti nemůže uškodit…

Nechala bych ho řvát asi jen, kdyby to byl vztekací řev, ale tohle mi vždycky přišlo spíš takové vyděšené plakání. Někde jsem četla, že se nemá jít k postýlce okamžitě, že je možnost, že se dítku znova povede usnout. Takže vždycky chviličku počkám, jestli zase nezalehne a pak jdu a „pomáhám“. A fakt už se to zlepšuje. Byli časy, kdy jsem takhle vstávala 4× do hodiny a teď už se budí v pravidelných intervalech (po dvou a více hodinách), takže pohoda :lol:

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 19.04.10 21:48

Mi to přijde jako:" něco se mi zdá, přetočím se, snad to odejde, neodchází, odejdu já, pořád to tu je, cukám sebou, bubák je tu, jdi pryč bubáku a řev......."
Taky ho nechám „pofňukat“, někdy to zaspí.

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 19.04.10 21:54
LeníkDOMO píše:
Mi to přijde jako:" něco se mi zdá, přetočím se, snad to odejde, neodchází, odejdu já, pořád to tu je, cukám sebou, bubák je tu, jdi pryč bubáku a řev......."
Taky ho nechám „pofňukat“, někdy to zaspí.

no vidíš, a ty by jsi ho s tím bubákem dokázala nechat? Řekla bych, že i vyřvávací metoda se dá použít jen v určitých situacích a hlavně používat jí s citem a rozumem.
Proto jsem do ní nakonec nešla. Lukášek je závisláček a já mu nechci podkopávat jeho jedinou jistotu---že jsem tu pro něj a neuteču mu.

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 19.04.10 21:58

Právě, že ne, já ho vezmu pomazlím a je klid, jen to usínání je pak těžké,zvlášť když už je trochu vyspaný, to je to co mi na tom vadí, že už sám neusne…

Kakika
Neúnavná pisatelka 15021 příspěvků 19.04.10 22:06
LeníkDOMO píše:
Právě, že ne, já ho vezmu pomazlím a je klid, jen to usínání je pak těžké,zvlášť když už je trochu vyspaný, to je to co mi na tom vadí, že už sám neusne…

A je potřeba ho brát z postýlky? Nezkoušela jsi jen ho položit zpět na záda, strčit do postýlky ruku a zkusit ho utěšit v postýlce? Mě před okamžitým taháním z postýlky varovali právě, že bych ho mohla úplně probudit, ale občas to jinak nejde. Pak je ale opravdu větší problém ho uspat. Když mi tedy opravdu nechce usnout, tak beru k sobě do postele, ale to není moc výchovné :mrgreen: , to si zadělávám na jiné problémy :mrgreen: :lol:

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 19.04.10 22:17

Záleží v jaké fázi je, jestli jen fňuká tak stačí přetočit, pokud už řve, tak ho musím vzít, to jsem zkusila jednou ho vzít, nakojit, položit a nechat, jen ho hladit a po hodině a půl jsem to vzdala a slíbila prckovi, že už to víckrát neudělám.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34294 příspěvků 20.04.10 06:30

rafánek se někdy fakt vyndat musí - mám dojem, že to je spíš zlý sen, protože se fakt musí půrobudit a otevřít víka-daleko častěji naopak potřebuje jen otočit a dudla, aby odpadl

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejdrsnější kritika Sparty: Rosický na to nemá, Křetínský je analfabet, říká Luhový

Dlouho bylo ticho, teď ale z úst Milana Luhového (55) zazněla jedna z... číst dále >

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >