Naposledy ohledně RP

1723
15.2.06 10:03

Naposledy ohledně RP

Kopie: Metelčin deníček
Matky, pozor, možná obrali i Vás!!!
metelka nám odeslal následující článek: "Vážené maminky, pokusím se být stručná. Jistě mnohé z Vás jiš slyšely, že každá matka, která porodí dítě, má nárok na porodné, ale je tady ještě jedna dávka, na kterou mají maminky nárok, o které nevědí a o kterou valná většina z nás přišla díky prekluzivní lhůtě, tj. nepožádáme-li o ni do tří měsíců, nárok na dávku automaticky zaniká.

Ovšem fakt je, že mnohé z nás se o dávku pokoušely žádat, nicméně jim bylo úřednicí na pracovišti SSP vysvětleno /někdy dost nepříjemným způsobem/, že nic takového se nevyplácí a neexistuje. Já mám za sebou také takovou zkušenost.
Tato peněžní dávka se jmenuje RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK a má na něj nárok každá maminka/ a to sice od 1.1.2004!!!/ mimo těch, kterým se narodilo miminko přímo prvního, je to asi 3700 Kč.
Proč - píšu odkaz na diskuzi na toto téma, již nemám čas se tímto zabývat podrobněji:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Z mnoha důvodů se nám s manželem nechtělo nechat tuto skutečnost bez povšimnutí. Hlavní důvodem jsou samozřejmě peníze - nejen ty naše (vlastně ne naše, když jsme je nedostali, že :-)), ale ty všechny, které se ušetřily na maminkách s dětmi od 1.1.2004 a které propadají státu každý další den. Proto jsme se rozhodli obrátit na pana Juraje Ranince, což je bývalý asistent zdejšího senátora Tejnory, nyní legislativní poradce hejtmana Libereckého kraje. (Teď kandiduje do parlamentu za ODS.)

Pan Raninec prosí všechny maminky z celé republiky, kterým byl tento příspěvek odepřen, nevyplacen či zatajen, či s ním mají nějaké jiné zkušenosti, ať se ozvou na emailovou adresu

juraj@raninec.cz

Chceme, aby se o tomto nároku dozvědělo co největší množství maminek. Prosím, seznamte i své maminky v okolí.

Zdraví

Metelka"

Tak a co pro to udělat, abyste tuto dávku mohly získat?????(platí pro všechny od 1.1.2004)- zkuste žádat zpětně!!!!! 1/ podat žádost na příslušném OSSZ (pokud jste už o klasický RP žádaly tak nejsou potřeba žádné jiné doklady od zaměstnavatele, jinak pokud jste již žádaly o porodné tak též ne vše už by měli na úřadu mít)
2/ žádost je to zelený tiskopis pro RP do kterého uvedete od(datum narození dítěte) a za to- není tam k tomu kolonka napíšete do(konečné datum v tom měsíci) např. já rodila 24.9. takže od 24.9.2005 do 30.9.2005
3/žádost vložíte na OSSZ- nechte si potvrdit, že jste tuto žádsot podaly)
4/ do 30-ti dnů vám pošlou vyjádření( u mamin, které žádají za včasu tudíž do 3 měsíců od narození dítěte to bude zřejmě info hned)
5/ nejspíš nám všem příjde s příslušné OSSZ zamítnutí, ale to nevadí
6/ napíšeme odvolání(nebojte pak se na tom domluvíme)
7/ napište panu R. své poznatky ohledně žádosti jednorázového RP- ať má podklady, bude nám s tím pomáhat

Toť vše, nezakládám tento deníček z důvodu toho, aby se tu diskutovalo proč a co, prostě je to tak dáno(sic nejspíš nějakou kličkou v zákonu) a nárok mají skutečně maminky od 1.1.2004, kdo tomu věří ať postupuje dle výše uvedených bodů, nevěřící prosím nereagujte.

Co k tomu napsal pan Raninec:
Po prostudování zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře ve znění pozdějších předpisů, jsem došel k závěru, že podle § 30 odst. 2 a 6, mají rodiče jednoznačně nárok na výplatu rodičovského příspěvku v prvním měsíci, kdy se dítě narodilo. Jedinou výjimkou je případ, když se dítě narodilo v první den měsíce. Jsem přesvědčený o tom, že stát na rodinách s dětmi tímto způsobem ušetřil několik set milionů korun. V současné době hledám zákonný způsob, jak by měli rodiče postupovat, aby stát doplatil, co jim náleží. O dalším postupu v dané věci Vás budu informovat na serveru emimino.cz[barva=#444444][/barva]

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1723
15.2.06 10:44

mrkněte:-)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
15.2.06 10:46

RP

Ahojky,

rodila jsem 23.9.2004 a jdu do toho!!!!!!

Mám vyplněnou žádost o RP a dle instrukcí pracovnice na naší sociálce k tomu přikládám průvodní dopis, ve kterém žádám o prominutí té tříměsíční lhůty a vyplacení RP zpětně.

Na odbor sociální péče to ponesu v pátek a jakmile budu něco vědět, ozvu na emimino.

Holky, nebojte se, pojďme do toho všechny a jsem zvědavá, jak dopadneme na různých sociální odborech.

Počítám se zamítnutím a budu moc ráda, kdy se budeme odvolávat společně.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
15.2.06 10:50

tak jo dám to jako deníček:-)

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
15.2.06 10:51

cokoladkova

jsi šikulka-snad už to maminkám dojde a pokusí se o to!, myslím že vydávat to znovu jako deniček není nutné-již ho pčece máme od Metelky.
musíme diskusi častěji připomínat, pokud bude zájem maminek trvat.

jsi šikulka ! :lol: :lol:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
15.2.06 10:51

Taky to zkusim a uvidíme, nechat jim tři klacky se mi teda nechce.
Díky holky.

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
15.2.06 11:10

Pezy - díky :-) písla jsem to na žádosti jako deníček, ale klasicky zkopčila Metelčin příspěvek a pod to můj dodatek, aby v tom nebyl galimatiáš:-(

Snad už bude pochopeno:-)

Pa HL

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
475
15.2.06 11:26

Taky jdu do toho.
Bolero, mohla bys sem, prosím hodit, jak asi má vypadat ten průvodní dopis?
Díky Kuře

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
15.2.06 11:30

Kuřátko

Kuřátko:
Jak má ten průvodní dopis vypadat, to opravdu nevím.

Ten můj je vlastnoručně vyploděná žádost o vyplacení příspěvku a odpuštění tříměsíční lhůty.

Sociální pracovnice mi nic neporadila, nechala to na mojí fantazii :roll:

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
15.2.06 11:36

Jen bych doplnila že včera jsem mluvila telefonicky s ředitelkou SSP v Ostravě a bylo mi řečeno že nevyplňovat žádost do zeleného formulář(týká se nás co již RP pobíráme)jelikož by došlo k DUPLIKACI a to by jim jejich systém ihned zamítl.

Má se napsat žádost ve formě dopisu s vlastnoručním podpisem.

Dneska to budu podávat na podatelnu a jsem zvědavá.

Gabka

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
15.2.06 11:38

Ahoj všem, Čokoládková (krásný nick!! :P ), k tvému vyčerpávajícímu příspěvku mám jen jednu technickou - nevyplácí to OSSZ, jak píšeš, ale odbory státní socitální podpory na úřadech práce (v Praze na úřadech jednotlivých městských částí). V těch všech sociálkách je mezi lidma trošku (asi dost :roll: ) chaos. Tak jen, abyste neběžely někam jinam. :wink:

http://bd.lilypie.com/vCWhp1/.png

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
15.2.06 12:04

Helli -díky za info, v deníčku jsem udělala opravu:-) Nick mám podle své oblíbené čokolády.-))

Gabule , prosím tě a všechny ostatní, když existuje formulář pro žádost o RP tak se musí vyplnit, to že něco napíšeš na papír není směrodatné a že se jim to tam udělá duplicitně ano- však jsem byla na úřadu ,ale neboj problém v tom nemají jen trošku víc práce(ale to jim za to zapření patří) takže žádné special dopisy, ale přímo formuláře o RP tím, že napíšete od do je to odlišené od těch klasických RP, kde se píše jen od.
Jasný???????????? Pak se tě zeptaj a dala jste si žádost a ty hmm nedala, tak to máte smůlu:-(

Pa HL

Vložit dopis do žádsoti můžete, ale myslím, že je to zbytečné stejně se pak budete muset odvolat:-(

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
723
15.2.06 12:13

Holčiny, můžete mi, prosím, dát některá vědět, jak jste dopadly v odvolacím řízení? Docela by mě zajímalo, jak se k tomu kraje (jako odvolací orgány) postaví. Přiznám se totiž, že na OSSP dělám (teda vlastně dělala, než jsem šla na rizikový těhu), a za 8 let svý praxe jsem se nikdy nesetkala s podobným případem, kdy by někdo žádal o prominutí lhůty z takovýhleho důvodu. :wink:

http://bd.lilypie.com/vCWhp1/.png

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1723
15.2.06 12:16

Helli,odvolání se jen tak od někoho nedočkáš mají nárok na 30 dní na vyízení- takže za měsíc bude čerstvé info:-)
Pa HL

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
15.2.06 12:18

Maminy,

jste někdo z bývalého přerovského okresu? Chtěla bych vědět, jestli nás bude víc, komu tu částku zamlčeli. Každopádně já jdu podat žádost zpětně, potom se budu odvolávat a odvolávat. Ozvěte se mi, nebojte se! Přece nenecháme okrádat naše děti o to, co jim dle zákona náleží!

  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama