Napsat otce,či nenapsat???

Anonymni
31.3.09 12:48

Napsat otce,či nenapsat???

Ahojte maminky,
potřebuji radu,tak mi prosím pomozte.Mám 5-ti měsíčního syna,jeho biologický otec ho nechtěl,ale já ano.Nenapsala jsem ho do rodného listu dítěte,ale můj otec mi stále radí,abych ho tam napsala,že to bude lepší a že přece nebude dál plodit děti a neplatit na ně.Jenže já jsem se dozvěděla od známé,že když ho tam budu mít napsaného,že mi může dělat časem problémy,on už jednoho syna má, kterému platí alimenty,bere asi kolem 8500kč čistého,tak nevím,jestli bych si tím spíš neublížila,máte s tím některá prosím zkušenosti?A kdybych ho tam nenapsala,kolik bych dostávala od sociálky v příspěvcích na dítě?Děkuji už nemám moc času na dopsání do rodného listu,tak mi prosím poraďte.Nikol :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
31.3.09 12:59

něco k tématu najdeš tady:
http://www.poradte.cz/…o-listu.html

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
31.3.09 13:10

http://www.poradte.cz/…o-listu.html

něco k tématu je zde

• Nahlásit
  • Citovat
2733
31.3.09 13:18

Problém je, že pokud ty nejsi finančně zajištěná, tak právě skoro na žádné soc. dávky nebudeš mít nárok, dokud otce neuved
eš, všude tě budou do toho tlačit. Neboť proč by měl stát doplácet na něčí dítě, když má platit jeho otec… Chápu, že se ti to nemusí líbit, samozřejmě, pokud bys byla nucená z něj pak páčit alimenty a on by si pak třeba vzpomněl, že má syna a chtěl by si ho brávat atd, tak bys mu zas musela vyjít vstříc… Schválně si zajdi k vám na soc. odbor se poptat, ale podle mě se v tomto nic neměnilo (před 6 lety jsem na soc. dávkách pracovala). Myslím, že si budeš muset vybrat ze dvou variant-buď ho uvedeš jako otcem, budeš muset podat na soud návrh na úpravu práv a povinností. k dítěti, ten stanoví výši výživného a styk otce s dítětem, a pak budeš mít nárok na dávky. Na druhou stranu se to podle mě netýká rodičovksého příspěvku (to si ale zjisti), takže pokud by sis zvolila 3letou variantu, měla bys 7800,–, z čehož se dá celkem vyžít, záleží jak bydlíš, zda ti pomohou rodiče, a tak. Nevím, jak je to u dalších dávek státní soc. péče, co vyplácí pracák - mám na mysli přídavek na dítě nebo přísp. na bydlení-je možné, že ani tam to nezohledňují, ale spíš ano, bo se tam musí dokládat příjmy obou rodičů… Takže buď to finančně s malým zvládneš bez alimentů a otce neuvedeš a nebudeš mít s ním nic společného, třeba máčš oporu v rodičích a pomůžou ti a budeš se moct vrátit ve 3 letech do práce, anebo to finančně nezvládneš a holt budeš muset podstaoupit to vše okolo. Spočítej si, na jaké dávky bys eventuelně měla nárok a zda se ti to vyplatí. Taky kolik si pak po skončení MD asi vyděláš v práci a zda zvládneš vás dva uživit bez výživného, v té době už asi na dávky nebudeš moc mít nárok-nevím, cos dělala a koliks vydělávala… K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
31.3.09 13:28

Nikol, ještě mě napadá k tomu, co napsala Kristian, jedna věc - při příjmu bývalého partnera cca 8400 čistého a faktu, že už jedny alimenty platí, asi nemůžeš počítat s tím, že dostaneš přisouzeno nějaké zázračné výživné. Otázka je i to, jestli by to pak platil - ono u nás bohužel není tak těžké neplatit alimenty (nebo spíš skoro neplatit) a nějak z toho pořád vykličkovávat. Rodičák mít teď budeš, přídavky na dítě asi taky, jinak netuším, spíš moc ne, ale je to třeba spočítat. Osobně bych od výživného moc neočekávala, ale rozhodnout se musíš sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2580
31.3.09 13:59

Ahoj,
já bych jen chtěla uvést, že jeden úhel pohledu je povinnost otce vůči dítěti - alimenty apod., ale on bude mít také svá práva - dítě vídat, podílet se přiměřeně na výchově. Je třeba si uvědomit i toto, kamarádka otce uvedla z důvodů finančních, ale pak z něj peníze stejně nedostala a on jí dělal problémy vy výchově, chtěl dceru vídat, později i do vl. péče i když vztahy s malou měl na bodu mrazu, ale dělal jen naschvály.

Ahoj
LuckaH

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
31.3.09 14:35

To si stejně musíš rozhodnout sama, brát v potaz jaký jeho bio otec je, jestli je to rozumný člověk nebo s prominuťim debžo kterých je taky hodně. Od toho bych se odpíchla. Jedno dítě už má, alimenty platí a třeba se i dobře stárá.. Alimenty jsou jistě dobrá věc to v každém případě. A nemyslím si že by ti přisoudily alimenty - pár korun který by za to nestály. Nejšpíš by se mu totiž upravily i alimenty k prvnímu dítěti vzhledem k nové vyživovací povinnosti. S dalšími soc. dávkami krom RP bych moc nepočítala, tam sou velké problémy pokud nemáš otce v RL. Pak jsou tu další věci jako třeba dědění po otci na které dítě má nárok ze zákona když otce má.. Taky je tu možnost že jednou potkáš nějakýho super chlapa a může pak malého adoptovat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2139
31.3.09 16:38

Jen bych k výše psanému dodala, že otec se zápisem musí souhlasit. Pokud ne, pak následuje dokazování soudně…DNA testy. Ale obecně, je-li otec uveden, musí platit, ale má i svá práva a může dělat ty tzv.problémy, podle toho, co je to za člověka. Ohledně výhod neuvedení nevím, ale věřím tomu, že sociálka Ti jen tak něco nedá…opravdu se budou snažit, aby platil bio otec… Tak držím palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12332
31.3.09 17:44

ahoj já ti doporučuju spíše uvést, pokud se k tomu nebude mít, klidně mu říci zvaž si to hochu, jinak to dávám soudně (jestli víš, že otec je, všechny náklady by šly na jeho triko - +-20.000,–- by zaplatil), zároveň hned upravit výživu a výchovu - čili rodičovskou zodpovědnost, fajn by bylo, pokud by netrval na styku, alespoň ne začátku, a pokud by se od narození do roku dítěte o něj nezajímal, podat k soudu návrh na zbavení rodič. zodpovědnosti k dítěti, tzn. ztratí práva, ale né povinnosti - čili nebude se moci vídat, ale platit bude muset. Další věc je, že se otec taky může hodit, když jde o zdraví dítěte, kdyby nedejbože došlo na lámání chleba… stránka finanční je jasná, dá se i exekuce z platu…, jinak opravdu stát většinou chce otce uvádět pro nároky na dávky, ale nutit tě nemohou, pakliže bys řekla, že nevíš, nebo máš své důvody, sice si o tobě budou myslet bůh ví co, ale o to přece nejde, že?

ale vše záleží jen na tobě, protože ty ho na rozdíl od nás ostatních znáš, víš, co by se od něj dalo očekávat a vůbec… hodně štěstí v rozhodování :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama