Naražené nebo zlomené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mrstecka
Nováček 2 příspěvky 06.12.17 09:15
Naražené nebo zlomené?

Zdravím.
Včera vecer jsem se vší silou praštila rukou o skříň. Zpočátku to bolelo jako čert, schytaly to dva prsty - levy prostředníček a prsteníček. Šla jsem s tím spát. Ráno už nic nebolelo, až na jeden kloub, který když hodně ohnu, bolí to. V klidu je to OK.
Nedávno jsem si narazila prst při volejbalu, přestalo to bolet po pár hodinách. A ten kloub po 8 hodinovém spánku a půlce dni pořád ne a ne dělat potíže.
Myslíte, že má cenu jít k doktorovi, nebo je to jenom naražené? Celou ruku mám nateklou, kloub je shora červený a zdola modrý.
Díky za odpovědi.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 65778 příspěvků 06.12.17 09:23

Zkouším svýma supermanovskýma rentgenovýma očima dohlédnout přes monitor k tobě na tu ruku a kouknout se, jestli sis to nezlomila, ale bohužel, nedohlédnu. Takže jediný, kdo ti může dát relevantní odpověď je lékař, po té, co uvidí rentgenový snímek tvé ruky.

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 06.12.17 09:27

Zkusila jsi savo? To by mohlo pomoci…

iiiv
Extra třída :D 10762 příspěvků 06.12.17 09:30

NO ROZHODNĚ DOKTOR, já chodila týden se zlomeným zápěstím a nic moc :lol:

Helileli
Závislačka 2639 příspěvků 06.12.17 09:30

Pokud máš ruku nateklou, jdi k doktorovi. Je fuk, co to je, ruka má zjevně problém. Někdy se i zhmoždění fixuje, nemusí to být nutně zlomené. Nemluvě třeba ó možnosti utržení různých šlach, vazů a jiné radosti. Některé tyto zranění je potřeba ošetřit co nejdřív, pokud se to nechá, můžou být následky dlouhodobé.

elimili
Kecalka 178 příspěvků 06.12.17 09:44

Možná nastipnute, pokud je otok a změna barvy šla bych na rtg.

iziwolvie
Kecalka 365 příspěvků 06.12.17 09:51

Ono se to těžko pozná, ale běž k doktorovi. Tchyně jednou při velkém větru uklízela takový ten obrovský slunečník. Vítr zafoukal, slunečník se převrátil a přirazil jí ruku ke stolu. Kloub na prostředníčku modrý, nemohla ho ohnout, strašně jí to bolelo. Šla k doktorovi, prst byl jen naražený. Kamarádka hrála volejbal, špatně se trefila do balónu a narazila si prst. Prst bolel, byl nateklý, trošku zmodral. Verdikt u doktora - zlomenina. Fakt se to blbě odhaduje. :nevim:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 06.12.17 10:05

@mrstecka
Co třeba rentgen? Pokud pošleš snímek, tak ti odpovím… Roky jsem dělala bojové umění a na sobě zlomeninu poznám, ale i tak mi při rentgenu kotníku oznámili, že jsem měla naštípnutý palec na levé noze a že se jedná asi o dva roky staré zranění, o kterém jsem nic nevěděla. Až na opravdu zřetelné zlomeniny, ti nikdo po netu neporadí. ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík zamíchal všemi kartami ve StarDance. Porazit ho může jenom jeho psychika!

Předposlední soutěžící letošního ročníku taneční show Stardance …když hvězdy... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama