Náročnější prvňák - knihy pro rodiče

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.12.21 10:12

Náročnější prvňák - knihy pro rodiče

Máme doma trochu náročnějšího prvňáka.
Hledám tip na nějakou hezkou knihu, která by se zabývala péčí a výchovou náročnějšího dítěte.
Nejde mi přímo o vzdělávání, ale takové to okolo. Třeba i tipy, jak nastavit domácí přípravu, když dítě musí vše procvičit, nestačí udělat úkoly a do toho logopedie a grafomotorická cvičení.
Pokud máte tipy třeba i na nějakou místní skupinu, kde se to řeší, tak beru i to.
Před Vánoci jsem si koupila určité knihy, co se jeho problémy zabývají a bylo to dost inspirativní. Ráda bych i něco dalšího.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
872
30.12.21 11:45

Prosím Tě jak dlouho se ten tvůj prďolka učí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5742
30.12.21 11:45

Hlavně nezapomínat na čas pro odpočinek a hru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 12:11

@Tojsemja3 když to za den nasčítáme, tak kolem hodiny, ale pokaždé něco musíme ošulit. Takže jsou dny, kdy nečteme, pak jsou dny, kdy neděláme logošku a jsou dny, kdy nezvládáme grafomotoriku.
Ještě by potřeboval cvičit fyzioterapii, protože má křivá záda a nohy, ale to se dostaneme minimálně.

• Citovat
  • Nahlásit
872
30.12.21 13:06

To je strašně moc. Dostal chlapeček odklad? Do jaké ZŠ chodí? Co paní učitelka? Jak to vnímá on?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 14:17

@Tojsemja3 vím, že to myslíš dobře, ale mně jde hlavně o nějakou literaturu, že které bych si mohla vzít tipy.

• Citovat
  • Nahlásit
563
30.12.21 15:06

Já mám takové prvnacky dva. Úplně ti rozumím. Mame to stejně. Kazdy den něco vynecháme, nejde to zvládnout vše každý den.My Teda teď nejčastěji vynechavame logopedii, protože ta škola mi přijde důležitější. Radu tedy nemám žádnou jen vydržet a věřit, že se to zvladne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
30.12.21 15:48
@Anonymní píše:
@Tojsemja3 vím, že to myslíš dobře, ale mně jde hlavně o nějakou literaturu, že které bych si mohla vzít tipy.

Přečti si knihy od primářky Pekařské. Jestli budes takto pokračovat, tak dítě půjde buď do agrese, nebo bude neurotik. Věř mi mám s tím bohaté zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 17:09

@Tojsemja3 žádné takové knihy jsem nenašla. Nejmenuje se jinak?

• Citovat
  • Nahlásit
1437
30.12.21 17:17
@Tojsemja3 píše:
Přečti si knihy od primářky Pekařské. Jestli budes takto pokračovat, tak dítě půjde buď do agrese, nebo bude neurotik. Věř mi mám s tím bohaté zkušenosti.

Mohla by to být Lidimila Pekařová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
30.12.21 17:29
@Anonymní píše:
@Tojsemja3 žádné takové knihy jsem nenašla. Nejmenuje se jinak?

Lidmila Pekařová: Jak žít a nezbláznit se, druhá kniha S. O.S.

Příspěvek upraven 30.12.21 v 17:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
872
30.12.21 17:29
@Zuzaja píše:
Mohla by to být Lidimila Pekařová.
:palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.21 18:52

@Tojsemja3 Pekařová super, tu už jsem četla, ale chybí mi u ní to, jak to dělat, když má dítě nějaký problém. Hodně věcí super a používáme - obrázkový rozvrh, rituály… Ale podle jejího popisu máme nezralé dítě, co do školy nepatří. Ale co s tím, když je po odkladu a jak s takovým dítětem fungovat… To je to, co mě zajímá. Nebo jsem to četla špatně a už si to nepamatuji. Četla jsem už loni.

• Citovat
  • Nahlásit
872
30.12.21 23:11
Nedrti
@Anonymní píše:
@Tojsemja3 Pekařová super, tu už jsem četla, ale chybí mi u ní to, jak to dělat, když má dítě nějaký problém. Hodně věcí super a používáme - obrázkový rozvrh, rituály… Ale podle jejího popisu máme nezralé dítě, co do školy nepatří. Ale co s tím, když je po odkladu a jak s takovým dítětem fungovat… To je to, co mě zajímá. Nebo jsem to četla špatně a už si to nepamatuji. Četla jsem už loni.

Nedrtit ho, smířit se s tím, źe mu škola nepůjde a bude prolézat. Podporovat ho v čem je dobrej, zapřáhnout ho, udělat z něj hospodáře, dát mu zodpovědnost a důvěru. Když už se s ním je třeba učit tak jen tak mimoděk. Například ho nechat číst nápisy na ulici, na nákupu názvy potravin, druhý salámu a tak dále. Je třeba vše propojit s praxí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12582
30.12.21 23:38

Já bych se poradila s odborníky a stanovila si priority. Za mě třeba by měla být priorita ta fyzioterapie. K čemu mu bude, že vytáhne v první třídě známky na jednu dvojku, ve srovnání s bolestmi zad celý život? Stejně tak v mých očích vede čtení proti grafomotorice. Když nebude umět dobře číst, bude ho to brzdit v získávání vědomostí a rozšiřování obzorů v budoucnu výrazně. Když bude ošklivě psát a kreslit, dostane horší známky z psaní a výtvarky, ale za pár let stejně přesedlá na klávesnici.
Znám z okolí jedno náročnější dítě (IQ v průměru, ale těžká porucha pozornosti, která ovlivňuje paměť - když dítě poleví v pozornosti, nepamatuje si vůbec nic) - rodiče se museli smířit s tím, že prostě s dítětem trénují jen něco, po konzultaci s několika odborníky si stanovili pár bodů z každé třídy, které to dítě přeskočit nemůže a musí zvládnout, a třeba úkoly z prvouky nedělají vůbec, básničky se neučí (protože to čtyřverší ze Slabikáře drilovali hrozně dlouho a stejně to většinou dopadlo druhý den neúspěchem), čtou jen v desetiminutových blocích, nikdy víc. Logopedii jedou vždy cestou do školy a ze školy a večer chviličku ve vaně. Vitamínové bonbony (dítě má rádo) dávají vždycky za 5 dobře spočítaných příkladech v řadě (v tu chvíli se dítě soustředí a chyby nedělá). Když chce dítě TV nebo videohru, tak zase drobné minutové cvičení něčeho. Knihy neporadím, vím, že má dítě některé pomůcky z fór pro děti s poruchami autistického spektra. Podle psychologa je nutné dodržovat režim a dávat tím dítěti jistotu. Vím, že mají na tabuli denní činnosti, odškrtávají si, dávají tam dítěti smajlíky. Učitelka spolupracuje a nemá problém s úlevami, dítě hodnotí pozitivně za jiné věci (děkuje za posbírané sešity atd.). To dítě má tedy problémy jen s učením, chování má vzorné (poslechne, nevyrušuje, neubližuje, jen nezvládá svoje emoce při neúspěchu, i proto učitelka hodnotí jinak nebo některé věci nehodnotí hned v hodinách).
Držím palce, musí to být hodně náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat