Našla jsem si svého otce!?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.07.19 17:34
Nasla jsem si sveho otce!?

Ahoj vsem pri sobote.. Jdu si pro nazory, radu, vysvetleni. Poznala jsem muze. Od prvni chvile co jsem ho uvidela, me necim silnym pripoutal, jakobych ho znala atak. Nedokazala jsem si to vysvetlit.. Zamilovali jsem se do nej jako blazen, 3 mesice jsem nemohla prijit na to, odkud ho znam, ten usmev, vyraz, povaha, proste vsechno. Citim pri nem zvlastni pocit bezpeci, jistoty, vsechno na co jsem tak dlouho cekala. A pak mi to doslo. Vzdyt on je celej muj otec. Otec, ktery znicil celou nasi rodinu, byl alkoholik, despota, nestykame se. A ja ted prave premyslim a trosku me to desi. Zamilovala jsem se do sveho otce, ktery mi chybel? Neumim to presne vysvetlit.. Kdyz se na pritele koukam, vim co bude, kolikrat udela uplne stejnou vec jako on. Tedy v tu dobu, kdy mel muj tata svetlou chvilku a dobrou naladu. Rikam si, proc mi vlastne vstoupil do cesty nekdo stejny a taky, jestli bude uplne stejny jako otec a jeho temna povaha. Mele se to ve mne. Dokaze nekdo pojmenovat nebo mi vysvetlit, co prave prozivam?

Reakce:
Verun83
Extra třída :D 10144 příspěvků 13.07.19 17:40

Ano, to se obcas stava. Muj prvni muz byl jako muj otec. Mel charizma, lidi mu vse bastili, v soukromy chlastal, dluzil, lhal, fyzicky me napadal. :poblion: odesla jsem.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 13.07.19 17:44

O tom, zda a jak jsme ovlivněni rodiči při výběru partnera, byly napsány stohy knih. Nikdy jsem to nezkoumala, tak nevím, jestli je to nějak potvrzené, nebo je to jen taková pseudovědecká fáma, ale každopádně se to říká, že si člověk vybírá protějšek po vzoru rodičů, takže by mě to nepřekvapilo. :nevim:

Piiimiii
Zasloužilá kecalka 893 příspěvků 13.07.19 18:15

Kdyz ho milujes, neni co resit ;)…nebrala bych to nijak fatalne…uzivej si, ze zazivas to, co prave zazivas…holt lidi je strasne moc- takoa rozmanitost neni ani mozna, proto se to nekdy opakuje…a dokonce u blizkych lidi…

Moje a partnerova rodina vypada jako. blizce pribuzna…my dva vypadame spise jako sourozenci, nase mamy i tazove jsou stejne typy, muj bracha vypada vice jako partneruv bracha a jeho segra zase spise jako moje segra…navic jsme byli v dulezitych vecech vychovavani stejne…a asi proto si tolik rozumime, chapeme, podporujeme, proste proto to nasim rodinam tak klape ;)

Mimochodem otec od nas pred 10 lety taky odesel, to uz jsme byli s brachou dospeli…a kdyz jsem predstavovala pritele tak mi babicka (mamina mamka) rekla, jestli si uvedomuju, ze se jmenuje stejne jako otec…totalne me to zaskocilo, nenapadlo me o tom ani uvazovat…a pak jsem se rozesmala…holt predsudky…i kdyby se partner zachoval stejne jako otec tak do toho pujdu…to totiz nuze dopadnout uplne jinak…byla bych blazen, kdybych ho odsoudila- presumce neviny ;)

A posledni stripek…pritel se nechal loni ostrihat- zvolil uplne jiny uces nez nosil…kdyz jsme dorazili k sestrenici na oslavu a mama ho videla zezadu, tak se uplne zarazila, zezelenala…az po par dnech se mi priznala, ze si myslela, ze jsem privedla na oslavu otce (ktereho prakticky tech 10 let nevidela) :lol:

Psisuchar
Kecalka 135 příspěvků 13.07.19 18:23

Můj přítel mi také připomíná mého otce a děsi mě to. Můj otec nebyl zrovna super manžel, pil, byl cholericky a výbušný a byl na ženský. Máma si s ním dost protrpěla. Dokonce maji o den i stejně narozeniny. No četla jsem knihu ženy které miluji příliš a tam je to dobře vysvětleno.

LAlezane
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 13.07.19 18:39
@Anonymní píše:
Dokaze nekdo pojmenovat nebo mi vysvetlit, co prave prozivam?

Nejistotu? :nevim:
Jak zaznělo, tohle je celkem běžný jev. Nechci říkat, že to tak má každý, ale má to tak spousta lidí… v dobrém i špatném slova smyslu.
Nejsem si úplně jistá, nechci kecat, ale mám dojem, že to souvisí s bezpečím toho, co znáš, na co jsi zvyklá, na co víš, jak reagovat… jsou lidi, co si najdou alkoholika nebo manipulátora prostě proto, že v jimi nastolených situacích se orientujou a zvládají je a je jim to blízké. Blbý, ale realita. Jak je to s fyzickou podobou, to úplně netuším.
Každopádně… kdyby tvůj táta byl ryze kladná postava, tak bys nad tím nepřemýšlela vůbec, viď ;) A pokud ti ho někdo připomíná v těch světlých chvílích, nemyslím, že je na tom něco špatného…
Není to záruka, že se u partnera časem nenajde nějaká „vada“, ale tu nemáš nikdy u nikoho, u žádného vztahu…
Nenechala bych se tím úplně odradit. :)

Ou
Echt Kelišová 8164 příspěvků 13.07.19 18:39

No protože v sobě pořád to téma nemáš vyřešené. Ano, holky s tatínky na houby si nachází partnery, kteří jsou jim podobní ve všem. A ano - je téměř jisté, že tvůj současný partner se nakonec ukáže jako opravdu stejný, jako tvůj otec.

Pokud ti stejný typ chlapa znovu zlomí srdce, vstup do psychoterapie - kvůli vztahům tatníků a jejich holčiček ostatně byla vymyšlená.

Ten patologický vzorec se dá proměnit, ale dá to dost práce a především proměny sebe sama, přijetí sebe sama a opravdové smíření se s tím, že nepotřebuješ uznání od mizerného fotra.

Psisuchar
Kecalka 135 příspěvků 13.07.19 18:42
@Ou píše:
No protože v sobě pořád to téma nemáš vyřešené. Ano, holky s tatínky na houby si nachází partnery, kteří jsou jim podobní ve všem. A ano - je téměř jisté, že tvůj současný partner se nakonec ukáže jako opravdu stejný, jako tvůj otec.

Pokud ti stejný typ chlapa znovu zlomí srdce, vstup do psychoterapie - kvůli vztahům tatníků a jejich holčiček ostatně byla vymyšlená.

Ten patologický vzorec se dá proměnit, ale dá to dost práce a především proměny sebe sama, přijetí sebe sama a opravdové smíření se s tím, že nepotřebuješ uznání od mizerného fotra.

Přesně tak, velkou roli v tom hraje uznání od otce.

Katy 7
Kelišová 5481 příspěvků 13.07.19 18:44

Také mám muže, který je celý můj táta, ale naštěstí pro mě to je a byl skvělý otec. Pořád makal na zahradě, zveleboval dům, rodina pro něj byla na prvním místě, do hospody nechodil, ale s kamarádama to jednou za dlouhý čas rozjel a s mamkou rádi tancovali. Fyzicky muži není podobný vůbec, ale má velmi podobný přístup k rodině.

Prostě je to jako vepsaný vzorec a člověk chtě nechtě v tom vzorci pokračuje. Jen si každý musí dávat pozor, aby si do partnera neprojektoval ty špatné věci, které dělal otec.

Dříve jsem si vybírala muže, kteří mi spíš svým chováním připomínali mamku. Byli manipulativní, když nebylo po jejich tak útočili, mysleli hlavně na sebe a dělali si ze mě hromosvod. Měla jsem z toho pocit, že budu přitahovat takové typy mužů, dokud nekonfrontuju vlastní mámu a nevyříkám si s ní, co mi vadilo a že se sebou nenechám zametat. Takže mám pocit, že ty špatné lidi k sobě přitahujeme proto, aby jsme se vnitřně vyrovnali se svojí minulostí. :think:

Váš příspěvek
Reklama