Nástup do práce s malými dětmi

464
23.2.21 23:02

Nástup do práce s malými dětmi

Naskytla se mi možnost jít do práce v 1,5 roce druhého dítěte. Rodičák mám do jeho 2 let. Jedná se o práci na 12h směny (krátký/dlouhý týden).

Dítě by bylo celkem 12dní v jesličkách od cca 7h do 13-14h. Poté by ho vyzvedl tatínek. Starší to samé, ale ve školce by byl denně. Ve volné dny by šel po obědě, jinak normálně.
Zajímá mě názor a zkušenosti maminek, které to mají podobné. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53417
23.2.21 23:12

Zkusenost mam. Malinko pozdeji. Nastoupila jsem do prace v dubnu (dlouhy zastup za nemocnou), kdyz nejmladsi mel presne 2r., nastoupila jsem do skolky, kde jsem mela deti. Pracovni dobu jsem mela 8 - 15h. a vsechny tri sve deti ve stejne skolce. Nejmladsiho mi red. prijala mimoradne. Jinak bych nemohla nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31159
23.2.21 23:13

@Nelinka2
Nic ti neuteče. Buď doma. Teď, když je ve školce každou chvíli karanténa, bych děti dobrovolně do školky nedávala.

Sama ty dvanáctky dělám a je fajn mít v týdnu volno. Ale chce to ještě někoho mimo manžela na hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
23.2.21 23:18

Nešla bych. Školky se začínají zavírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20913
23.2.21 23:27

Jestli máš pořešené hlídání a chceš jít, tak běž. Každý nemusí sedět doma 3 roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53417
23.2.21 23:29

Je fakt, ze tech 6r. zpet, kdy jsem nastoupila do pracovniho rezimu a vsechy tri decka ve skolkovem. Tak byla uplne jina situace. Nastupovalo se dobre. Ted je hodne negativniho. Mi ani nevadilo, ze manzel cestuje za praci a rodinu mam daleko, ze neni zadna pomoc. Protoze mi prac. doba odpovidala, jak bylo treba. A nemela jsem nemocne decka. Ted v tehle dobe karanten je to tezsi. A bez pripadne pomoci rodiny ten zacatek moc nepujde. Proberte to doma poradne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2479
23.2.21 23:31

Jdi do práce. Doba je nejistá a je dobrý když jsou na to vydelavaní dva. Děti jsou flexibilní s mají rádi kolektiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13641
23.2.21 23:34

To záleží na tobě taky na vašem rozpočtu. Ja bych tahle brzo od dětí nesla, kdyby to bylo nutné muselo by se to zvladnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6833
24.2.21 00:32

@Nelinka2 rozhodovala bych se podle toho, jak moc Tvůj příjem potřebujete. Samozřejmě, každý řekne, že druhý příjem je fajn, ano je. Ale musíš zvážit za jakou cenu. Ty 12hodinové směny jsou i noční? Stihneš se nějak zregenerovat, mít čas pro sebe, manžela a děti, jen tak jít na procházku, pohrát si s nimi nebo budeš uštvaná? Taky záleží, jak moc je pro Tebe snadné získat jinou práci - jakou máš kvalifikaci. Jinak co se týká věku dětí, si myslím, že je to individuální, ale proč ne, když to menší nebude v jeslích 12 hodin denně, aspoň se „otrká“. Ale taky zvaž současnou situaci. Dost školek se zavírá a také některé děti mají celkem ošklivé následky Covidu. Nevěřila jsem tomu, dokud jsem neviděla dvě děti s velmi těžkým průběhem resp. následnou reakcí organismu, je to moc smutný pohled, který nepřeji nikomu.
Na druhou stranu píšeš, že RP máš do 2 let mladšího a teď mu je 1,5 roku, tak si myslím, že je asi úplně jedno jestli půjde do jeslí v dubnu nebo září. Covid tu s námi bude stále a očkování se také moc nehýbe, ale snad přes léto stihnou naočkovat aspoň učitele.

Příspěvek upraven 24.02.21 v 00:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2594
24.2.21 00:33

Nešla bych ani náhodou od takového drobka. Navíc v době kdy jsou školky prolezlé covidem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
24.2.21 00:53
@Kelsey píše:
Zkusenost mam. Malinko pozdeji. Nastoupila jsem do prace v dubnu (dlouhy zastup za nemocnou), kdyz nejmladsi mel presne 2r., nastoupila jsem do skolky, kde jsem mela deti. Pracovni dobu jsem mela 8 - 15h. a vsechny tri sve deti ve stejne skolce. Nejmladsiho mi red. prijala mimoradne. Jinak bych nemohla nastoupit.

Rozumím, to je ta lepší varianta jak pracovní doby, tak i toho, že prcky jsi měla u sebe ;) děkuji za zkušenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
24.2.21 00:55
@Russet píše:
@Nelinka2
Nic ti neuteče. Buď doma. Teď, když je ve školce každou chvíli karanténa, bych děti dobrovolně do školky nedávala.Sama ty dvanáctky dělám a je fajn mít v týdnu volno. Ale chce to ještě někoho mimo manžela na hlídání.

Mimo manžela mám samozřejmě i babičky, které by mohly hlídat. V nejkrajnějším případě tetičky. Karanténa tu bude asi pořád, jestli to naše vláda povede tímto stylem, ale abych děti izolovala od kolektivu taky není úplně fajn, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
24.2.21 00:57
@Zuzaja píše:
Nešla bych. Školky se začínají zavírat.

Asi nelze žít pořád ve strachu co bude a jak bude. Začíná pomalu jaro - mělo by se rozvolňovat, ale už tu máme x.vlnu a různé mutace.
To je pořád zavírání, otevírání, dnešní doba je plná nejistoty, asi mi to ten půl rok nezachrání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
24.2.21 00:59
@terien píše:
Jestli máš pořešené hlídání a chceš jít, tak běž. Každý nemusí sedět doma 3 roky.

Vyzvedávat bude manžel, když budu v práci. Pokud by se zdržel (což jsou výjimky), vyzvedla by babička
V krátkém týdnu by prcek byl 2 dny v jeslích, druhej 5dní ve školce. V dlouhém týdnu 3 dny v jeslích a starší zase stejně.
Díky za názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
464
24.2.21 01:01
@Kelsey píše:
Je fakt, ze tech 6r. zpet, kdy jsem nastoupila do pracovniho rezimu a vsechy tri decka ve skolkovem. Tak byla uplne jina situace. Nastupovalo se dobre. Ted je hodne negativniho. Mi ani nevadilo, ze manzel cestuje za praci a rodinu mam daleko, ze neni zadna pomoc. Protoze mi prac. doba odpovidala, jak bylo treba. A nemela jsem nemocne decka. Ted v tehle dobe karanten je to tezsi. A bez pripadne pomoci rodiny ten zacatek moc nepujde. Proberte to doma poradne.

Co myslíš tou případnou pomocí rodiny? Jakože zda se máme ve výjimečných případech na koho obrátit v případě vyzvednutí ze školky?
Manžel končí cca 12-14h, to by měl zvládat s přehledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat