Nástup na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.11 12:16
nástup na mateřskou

ahojky, před pár dny jsem nastoupila na mateřskou a mám z toho docela smíšené pocity. Jsem zvyklá pořád něco dělat, v práci toho bylo dost, navíc tam byla sranda. Takhle jsem celé dny doma, přítel chodí z práce až večer, většinou mám všechno v bytě udělané a uklizené přes dopoledne a už fakt nevím co dělat. Naděje opravdu upínám ke dni, až si přinesu domů řvoucí uzlíček a nebudu se moct zastavit. Holky vážně to tak je? Zaměstná vás dítko a vše kolem natolik, že nemáte čas se válet a myslet na blbiny? Co když malý bude hodný a bude hodně spinkat? Já vím, že většina asi řeší spíš opačný problém, ale já fakt potřebuju mít pocit, že musím pořád něco dělat a ne jen sedět a nevědět do čeho píchnout..............asi jsem divná co? :nevim:

Reakce:
nozu
Extra třída :D 12595 příspěvků 20.01.11 12:20

tak neseď ;-) poku ti je dobře, jdi se někam projít, kouknout po obchodech, na výstavu, do kina, na oběd a kamarády, navštívit kolegyně z práce, kamarádky s dětmi.

jinak viki je třeba přes den hodně hodné miminko. ještě teď se nají, chvilku si pohraje a spí cca 3 hodiny v kočárku na balkoně. ale já už doma jedno dítko mám, sice je přes den ve školce, ale je pořád co dělat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.11 12:24

ono je to sice hezký, ale bydlíme na vesnici, pokud už bych k někomu měla zajít, tak je většinou v práci a žádnou kamarádku s dítětem nebo bez tu nemám. S obchodama je to taky těžký, zajet do města si nemůžu, přítel jezdí autem do práce....................já vím, zbývají mi 4 týdny do porodu, to už se nějak vydrží, ono pak vypadnout s kočárkem je přece jen jiné, než se někde toulat sama, navíc na to chození už to taky mc není.....bolesti zad a tak.............jen mě zajímalo, jak to snašejí maminky, které před tím pracovaly a nyní musejí být nuceně doma :-)

Machalka
Extra třída :D 11763 příspěvků 20.01.11 12:33

Když jsem byla těhotná, chtěla jsem pracovat až do těch 6ti týdnů před porodem. Jenže jsem ve 30. týdnu musela nastoupit do porodky a čtyři týdny jsem tam musela ležet. A to bylo pro mě peklo. Jednak jsem taky byla zvyklá něco dělat a navíc být zavřená v porodce, no snášela jsem to docela špatně. Aby mi to utíkalo, tak jsem hodně četla (tolik jsem toho snad za život nepřečetla jako tam :mrgreen: ), luštila křížovky a sudoku a pak jsem měla půjčenej noťas a hrála hru (bohužel připojení na net jsem tam neměla :twisted: ). Ale všechno jednou skončí, takže i ty 4 týdny, i když se neuvěřitelně táááhly, jsou už dávno pryč a já jen můžu vzpomínat, jak teď bych si je hezky vychutnala :lol:
Zkus se prostě zaměstnat. Jestli tě čtení nebaví, tak si najdi oblíbené filmy a seriály a udělej si maraton :mrgreen: Anebo co zkusit nějaké ruční práce? :wink:
Jo a zezačátku to s malou doma bylo docela dobrý, dokud hodně spala, stihla jsem třeba uklidit, uvařit a tak. Ale jak už byla víc vzhůru, nestíhala jsem pak už nic :twisted:

Uju
Kelišová 6652 příspěvků 20.01.11 12:36

Ahoj, taky jsem měla stejný problém a hlavně teď v zimě když je venku spíš hnusně. Já ještě nárok na MD nemám,ale do práce už asi 14 dní taky nechodím. No,mě hrozně pomohlo, že jsem se dala na malování na hedvábí,decoupage atd…Takže si ve volných chvilkách tvořím a čas než přijde dcera ze školy nebo manža z práce celkem rychle uteče:-)

Jinak s tím zaměstnáním po porodu je to asi dost individuální. Např. moje holka spala do 3měsíců, takže jen najíst, přebalit a zase chrnět, potom to už bylo horší-to už jsem si fakt skoro nesedla.Potom už vyžadují pozornost chtějí koukat jak a co a tak když se má u práce ještě jukat na mimčo-ona nejde tolik od ruky.

nozu
Extra třída :D 12595 příspěvků 20.01.11 12:38

aha, tak to je horší… já jsem mezi dětma hodně intenzivně pracovala. spousta služebních cest, chůvy pro klárku na vyzvedávání ze školky atd. zjistila jsem, že jsem těhotná a zůstala jsem doma na rizikovém. vlastně ze dne na den. nejdřív to byl „šok“. ale v prvé řadě jsem měsíc skoro jenom spala, abych dohnala ty deficity a pak jsem seděla na netu, koukala na filmy atd. pak jsem dostala vycházky, takže jsem dost jezdila do centra, pokukovala po doplnění výbavičky atd.
máš pravdu v tom, že s kkočárkem už to bude veselejší. hned budeš mít důvod jít na procházku. zatím bych si fakt našla zabavení doma a snažila se relaxovat. pravda je, že pokud už teď nemáš žádné známé s dětma, tak ti bude časem čím dál smutněji. a co pořídit pro tebe druhé auto, abys mohla s dítkem vyrazit na kroužky, do mateřského centra apod.? teda jestli to je reálné.

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 05.08.13 15:28

Ahoj, jsem v nemocnici a mám si spočítat nástup na mateřskou. doktor neví jak. TP mám 18.9 tak jestli dobře počítám tak nastoupil 7.8 když to chci až 6týdnu před TP. Momentálně jsem na RD.

Co s tím potom? Já se s tím nikam. Nedostanu, bude muset manžel-práce, sociálka. Vyřídí to i beze mě? Zrušení rodičáku na prvního syna, nástup na MD a výše příspěvků. Nebo je nutná moje účast?

danyk
Generální žvanilka 23568 příspěvků 05.08.13 17:21

Spočítáno máš dobře, papír o vyřízení PPM dát zaměstnavateli, tam jsem se dál nestarala. Zrušení rodičáku bych napsala písemně jako oznam na SSP, ale u této položky netuším, zdali to tak vezmou. Možná bych jim tam okopírovala jako přílohu tu žádost o PPM (prostě ten papír, co vypisuje gynekologie pro zaměstnavatele).

Váš příspěvek
Reklama