Natírání plotu luxolem v těhotenství

Anonymní
19.8.19 10:49

Natírání plotu luxolem v těhotenství

Ahoj holky, prosím anonymně, zatím o tom nikdo neví. Jsem ve 4 týdnu + 4 dny. Doma u rodičů, kteří zatím o ničem neví, je třeba pomáhat, pracovat na zahradě (plet) a domácí práce (klasika, vysávat, vytírat). S tím nemám problém :-) Je ale potřeba i natřít plot luxolem. Možná je moje otázka trapná, ale může mi to uškodit? Natírala bych tak za týden, takže nějaký 5. týden.. Moc bych chtěla pomoct, na druhou stranu se bojím. Barva smrdí, zase bych byla venku. Ve velkým teplu bych to nedělala, ale jasně, chvíli asi na mě svítit bude, než bude velký teplo. Moc děkuju.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11260
19.8.19 11:07

Já bych do toho po chvilkách a s rozumem šla, pokud by mě z toho nebylo špatně. Ale určitě se najdou holky, které by si to neriskly. Je to na tobě. A gratuluji k těhotenství :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12510
19.8.19 11:17

Prosimte v 5tt ještě většina zenskejch ani neví že je těhotná a dělá horší věci než natírání plotu :D budeš venku na vzduchu, tak se snaž to nedychat a bude to ok. Podle předpovědi už teplo být moc nemá, spíš bych se bála že u toho zmoknu :D takže klid 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.19 11:18

Já bych do toho nešla. Taky jsem kdysi natírala něco barvou na začátku těhotenství a ve 22. týdnu zjistili vvv mozku neslučitelnou se životem. Na genetice se mě ptali jestli jsem nedělala s barvami. Takže já bych si to nelajzla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
19.8.19 11:19

Já dělala věci v těhu… i škrábala strop na malování, který se nakonec snižoval :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.8.19 11:27

Děkuju za názory, pročítám net, je to podobný jako odpovědi tady. Někdo píše, že pohoda, že dělal tohle a tohle.. někdo by do toho nešel. Asi zavolám sestřičce a zeptám se, ale je mi to trapný, možná se mi vysměje, je to taková bublina :-D Na jednu stranu pomoct chci, fakt by se to hodilo (rodinný důvody, rodiče to sami teď nedávají), na druhou stranu kvůli takovýhle kravině nechci o miminko přijít!!! A blbý je, že jak jim to ještě nechci říkat (ráda bych, abych byla už dýl těhotná), tak jim ani nemůžu říct důvod. Třeba jim to ale dojde samo, když budu děla takový okolky :-D Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
1576
19.8.19 11:27

Venku by to mělo být v poho. Taky jsem natírala a prcek je v pořádku a zdravý. Když bude větrno, tak to bude lepší, že ten smrádek hned odletí pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18833
19.8.19 11:42
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosím anonymně, zatím o tom nikdo neví. Jsem ve 4 týdnu + 4 dny. Doma u rodičů, kteří zatím o ničem neví, je třeba pomáhat, pracovat na zahradě (plet) a domácí práce (klasika, vysávat, vytírat). S tím nemám problém :-) Je ale potřeba i natřít plot luxolem. Možná je moje otázka trapná, ale může mi to uškodit? Natírala bych tak za týden, takže nějaký 5. týden.. Moc bych chtěla pomoct, na druhou stranu se bojím. Barva smrdí, zase bych byla venku. Ve velkým teplu bych to nedělala, ale jasně, chvíli asi na mě svítit bude, než bude velký teplo. Moc děkuju.

Jsi těhotná, ne nemocná. Sestřička ti jistě neřekne, pokud tě ještě doktor ani neprohlédl, abys dělala všechno, co si umaneš. Ale neřekla bych, že natírání plotu venku na vzduchu jedem den způsobí vadu neslučitelnou se životem. Přece ani ty se tím neotrávíš. Do 12. týdne je to stejně buď a nebo, takže sedět na zadku a čekat, až to bude na oznámení okolí, na prospívaní těhotenství nic nezmění. Jestli se na to necítíš, řekni jim pravdu a je to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1869
19.8.19 11:49

Existují respiratory, rodičům řekni, že se ti z toho smradu dělá blbě a makej s respiratorem, já to tak taky dělala. Malé nic není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20617
19.8.19 11:51
@Russet píše:
Jsi těhotná, ne nemocná. Sestřička ti jistě neřekne, pokud tě ještě doktor ani neprohlédl, abys dělala všechno, co si umaneš. Ale neřekla bych, že natírání plotu venku na vzduchu jedem den způsobí vadu neslučitelnou se životem. Přece ani ty se tím neotrávíš. Do 12. týdne je to stejně buď a nebo, takže sedět na zadku a čekat, až to bude na oznámení okolí, na prospívaní těhotenství nic nezmění. Jestli se na to necítíš, řekni jim pravdu a je to.

S tím nesouhlasím. Do 12.tt se hraje o všechno a opatrnost je na místě. I kdyby měly ženský sedět na zadku, pořád je to lepší, než se vědomě vystavovat škodlivinám a riskovat zdraví dítěte. Ono to nemusí být nutně jenom „buď a nebo“, tvoří se všechny soustavy, dítě se může narodit s blbým rozštěpem kvůli nějakému vnějšímu vlivu. Ať ženský klidně dělají, na co jsou zvyklé, ale jednoznačně škodlivé a toxické látky bych rozhodně vypustila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10627
19.8.19 11:57

Zrovna na zacatku se to nedoporucuje. Ja osobne bych s barvou s rozpoustedly tohle nedelala. Pravdepodobnost je sice mala, ale teoreticky mi to neprijde jako vyloucene. Poslouchat pribehy, ja delala v tehotenstvi vsechno a maly je ok, je samozrejme nesmysl. Stejne jako treba ne kazdy kurak umre na raka…proste se tu mluvi v pravdepodobnostech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.8.19 12:09

Tak jste mě holky přesvědčily. Spíš bych z toho měla takový nervy, že by mi nejvíc uškodily asi ty :-D Jsem domluvená s přítelem, pojedeme k našim na „tajnačku“ a bude natírat on. Aspoň část snad udělá, dokud budou v práci. Za nemocný dítě tohle fakt nestojí. Moc děkuji za rady :-) Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
10517
19.8.19 12:10

Kdyby tě někdio zavřel na týden do komory a tam tě nutil natírat něčím toxickým, tak bych chápala, že se bojíš. Ale jedno natírání plotu Luxolem a ještě venku, tak to už zavání paranoiou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20617
19.8.19 12:18
@Janli píše:
Kdyby tě někdio zavřel na týden do komory a tam tě nutil natírat něčím toxickým, tak bych chápala, že se bojíš. Ale jedno natírání plotu Luxolem a ještě venku, tak to už zavání paranoiou…

Pan docent Peterka na přednášce říkal, že vždycky stačí jen jeden škodlivý vliv, když přijde v nepravý čas. Třeba když si v kritické periodě dáš jednu porci vepřových jater, tak má dítě stoprocentně rozštěp obličeje. Prostě smůla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2416
19.8.19 12:24

Já ležela 3 dny na porodním sále a tam mezitím natirali dveře a futra a malovali chodbu :roll:
Myslím, že venku to je v pohodě, ale pokud nechceš tak neriskuj a pomoz nějak jinak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama