Naušničky pro novorozeně

27.6.21 16:33

naušničky pro novorozeně

Ahoj holky, čekám poprvé holčičku a u nás v porodnici dávají naušničky před propustenim z porodnice domů.
Nechci čist nazory typu,,dej naušnice dýl"
chtěla bych se zde inspirovat které naušničky jste kupovali pro vaše male princezny.
Pokud bych chtela objednat z eshopu, na jaké velikosti mám koukat at nejsou zase moc velké. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21563
27.6.21 16:36

Nechceš to číst, ale tobě fakt přijde normální dělat kosmetický zákrok na novorozeným miminku? 8o 8o Je mi z té představy úplně šoufl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15108
27.6.21 16:43

Já jsem dávala dceři náušnice po mě. A mám je schované pro budoucí vnoučata.
Jinak fakt to ještě zvaž. Když byla dcera miminko, teď už jí bude 15 let, tak se náušnice většinou píchaly u dětské doktorky. Ale nikdy ne dříve než po prvním očkování hexou, kde je i tetanus. Tehdy to bylo v cca 3 měsících. Kdybych se rozhodovala nyní, nechala bych náušnice v půl roce nastřelit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22519
27.6.21 16:44

To fakt někde dělají už v porodnici? To je strašná představa. Počkej aspoň až bude mít první hexu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30789
27.6.21 16:44
@Daniela.Novohradska píše:
Ahoj holky, čekám poprvé holčičku a u nás v porodnici dávají naušničky před propustenim z porodnice domů.
Nechci čist nazory typu,,dej naušnice dýl"
chtěla bych se zde inspirovat které naušničky jste kupovali pro vaše male princezny.
Pokud bych chtela objednat z eshopu, na jaké velikosti mám koukat at nejsou zase moc velké. Děkuji

To slysim prvne, cpvzdycky se davaly az po očkování, ve trech mesicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
27.6.21 16:49

Kdysi se dávaly naušničky v porodnici. Moje dcera je dostala asi ve 14 Dnech a nemá žádné následky. Dcera má bílé zlato bez nějakých kamínků ;) ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8700
27.6.21 16:49

@Daniela.Novohradska U vás v porodnici náušnice píchání nebo nastřelují. Já bych nechala nastřelit, co mám srovnání u své dcery a děti známých, tak nastřelení méně bolelo, vyrazne rychleji se hojilo a ty náušnice co k tomu dávají jsou oproti těm kupovaným drobnější, takže podle mě nebudou na novorozenci vypadat tak obrovské. Nějaké větší můžeš pak koupit třeba k prvním narozeninám, až budeš vědět, jaké má miminko oči, vlasy a jaké barvy jí sluší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8700
27.6.21 16:52
@Ophelia69 píše:
Kdysi se dávaly naušničky v porodnici. Moje dcera je dostala asi ve 14 Dnech a nemá žádné následky. Dcera má bílé zlato bez nějakých kamínků ;) ;)

Taky mám náušnice od porodnice. Samozřejmě si to nepamatuji, vůbec mi to nevadí, ale je pravda, že tehdy se uši jen píchaly a ty kupované náušnice, i když drobounké, dětské, na mně vypadají na fotkách jak nějaké mega závěsy na ples v opeře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12890
27.6.21 17:12
@nozu píše:
Já jsem dávala dceři náušnice po mě. A mám je schované pro budoucí vnoučata.
Jinak fakt to ještě zvaž. Když byla dcera miminko, teď už jí bude 15 let, tak se náušnice většinou píchaly u dětské doktorky. Ale nikdy ne dříve než po prvním očkování hexou, kde je i tetanus. Tehdy to bylo v cca 3 měsících. Kdybych se rozhodovala nyní, nechala bych náušnice v půl roce nastřelit.

Jako ze by se to nastrelovalo nesterilne, jo? 8)

Jinak asi kazdeho vec, kdy a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15367
27.6.21 17:23

Ja si teda myslim, ze je to taky lepší pozdeji - protože ucho uz je větší a „vytvarovane“ nebo jak to říct, takže je vetsi pravděpodobnost, ze to píchnou na správné misto.

Nicméně, i kdyz to necháš udelat v porodnici (kde to skoro 100% nastřelej) stejne bude mít prozatímní pecky. Vymenit za finální se doporucuje nejdriv za pul roku, doopravdy zhojena je ale dirka az po roce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
27.6.21 17:30

Ve 3m jsme nechavali nastrelit - primo se vybira z malinkatych pecicek.
V roce jsme obema dceram davali krouzky z bileho zlata s bilymi kaminky. Velmi decentni a vkusne. Starsi dcera je ma stale i v 7letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
27.6.21 17:43

Jezis holky, zakladatelka vam psala, ze tyhle komentare ji nezajimaj, dotaz byl na uplne neco jinyho, odpovedi je tu celkem dost uz a snad ani v jednom neni odpoved na jeji otazku :palec:… je to jeji dite, at dela jak sama uzna za vhodne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.6.21 17:45

@DandátkoP
Jeee, konečně první normalni komentář… Já už to ani nečtu, poptám se po kamarádkach ohledně naušnic :lol:
Jen nevím zda jde diskuze smazat nebo mám jen zrusit upozorneni.
Tady se asi nedozvím co CHCI :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1709
27.6.21 17:45

No nevím jak to funguje u vás v porodnici. Ale naše doktorka taky nastřeluje náušnice a musím si je koupit přímo od ní. Protože je má už od výrobce sterilně uložené a před nastřelením je ještě nějak čistí. Jsou to stejně úplně maličkaté pecky, které se mají nejdřív měnit tak po půl roce, když je dírka opravdu zahojená.
Malým dětem se nedoporučují nějaké zlaté/stříbrné a podobně, protože v sobě mají různé příměsi, na které dítě může být alergické. Ty nastřelovací náušnice se dělají většinou z chirurgické oceli a nebo z plastu - tak aby se vyhnuli reakcím.
Většina náušnic - byť jsou pro malé mimina, na novorozencích vypadají fakt hrozně, protože jsou úplně obrovské. A osobně bych nechtěla hlídat a desinfikovat ještě uši, když se člověk stará ještě o pupík a podobně.
Osobně jsem se rozhodla, že náušnice nechám nastřelit až tak kolem 4 měsíců věku. To už je dítě dost velké, má po hexe (tetanus) a už má alespoň nějakou imunitu. A pak na první narozeniny dostane nějaké hezké náušnice od prarodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24320
27.6.21 18:21

@LilyJane a také 4měsíční dítě už chápe a bojí se, a bojí se i později doktorů - kdyby to u nás dělali už v porodnici, jdu to toho všemi deseti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat