Návrat do práce

6
6.6.04 18:50

Návrat do práce

Ahoj holky!
Mám v plánu se vrátit do práce, kdy bude malému 7 měsíců. Pracuji v profesi, kde delší doba neúčasti znamená poměrně velké vypadnutí, takže z toho důvodu se chci vrátit co nejdříve, nehledě také na finanční stránku věci, že. Doma by měl být tatínek, který tráví s malým téměř tolik času jako já již od narození, protože pracuje doma. Jaké jsou vaše zkušenosti a jak dlouho do předu jste ty vaše mrňata zvykaly na jiný režim?Malému jsou teď teprve 4 měsíce, takže to má ještě čas, ale radši se informuji dopředu. Mám v plánu kojit celých 6 měsíců plně, zatím máme mlíka až moc, tak to snad půjde a pak pomalu začít přikrmovat. Kojit bych chtěla i po nástupu do práce.
Přivítám jakoukoliv zkušenost.
A ještě druhá věc, ve které by jste mi mohli poradit. Malý odmítá flašku a protože bychom si rádi sem tam odběhli bez něj, tak nemůžeme. Mlíka máme na mražáku plno, ale jak ho přesvědčit pít z flašky? Mám dojem, že mu mlíko teče hodně a on se pak zalyká. Vyzkoušeli jsme již plno cumlů a nic. Díky moc za radu!

Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2518
6.6.04 19:29

Ahoj Pavlo,

já jsem do práce šla, až když byli malému 3 roky. Dřív se mi to zdálo divné, protože jsem věděla, že mě syn potřebuje. I nyní pracuji jen na 5 hodin (jsou mu 4 roky), abych se mu mohla věnovat.
Taťka je sice skvělý, naučí ho každé lumpárně, vysvětluje mu hry na PC :( , vztah mají perfektní a dokonce spolu vydrží pár hodin beze mne :wink: .
Nikdy jsem nepřemýšlela odejít od synka dřív. Vím, že finanční stránka je docela důležitou součástí, proč se plno maminek vrhá do práce.
V práci mám kolegyni, které se loni v červenci narodila holčička a již od února t.r. chodí 2× týdně na 3 hodiny do práce.
Ať se rozhodneš jakkoliv, držím palečky, abys to zvládla :wink: .

A co se týká odmítnutí flašky, tak s tím Ti moc neporadím. Syn vyžadoval skoro do 3let!!! po ránu flašku s mlíkem, takže u mne byl problém „odstranění“ flašky :P .

Měj se fajn!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
162
7.6.04 09:25

práce

Ahoj já plně pracujiod třech měsíců malé,za tři týdny jí bude pět let.Máme babičky a dědečky velmi daleko, takže vše viselo na mě,manžel je od rána do večera v práci.Jestli chceš můžu ti popsat jaké to bylo.Musela jsem se přizpůsobit potřebám malé,a skloubit práci i ji.Dnes bych to nikomu nedoporučila je to šílená psychická i fyzická zátěž.Všude jsem ji brala s sebou i na obchodní jednání,a světe div se všichni to brali úplně v pohodě, ale byly situace, kdy jsem musela malou nechat hlídat a to je pak docela hrozná zátěž , protože se ti po dítěti stýská a to velmi.Já to nakonec řešila tím, že i když jsem musela třeba daleko pracovně i do zahraničí, vždy jsem večer nebo ráno držela malou v náručí.Hledala jsem takové spoje i letadlem abych ji alespoň jednou za dva dny měla u sebe. Dnes je to skoro pětiletá slečna, která byla vždy velmi dopředu, a ničím nestrádala ani láskou ani péčí.Od devíti měsíců chodila sama,ve dvou letech měla vyřídilku jako děti pětileté, čímž všechny šokovala,od třech let se uměla sama podepsat tiskacími písmeny a pamatováka má jako nikdo ani já ne :wink: .Dodnes ji občas beru sebou na pracovní lety atd., protože trávím třba v Bankoku kolem čtyřech týdnů,teprve loni jsem se odhodlala dát ji tam na chvíli do školky a malá to vzala s takovým klidem až mě to šokovalo.Od třech let chodí do školky v Praze a trošku se nám časově ulevilo,nikdy nebyla zakřiknuté dítě, spíš příliš hodná a rozumná,je velmi citlivá,ale sebevědomá ve zdravé míře.Chce to dát dítěti více své péče než dávat ze sebe víc do práce, ono to pak jde jak má, a dítě ti to vrátí se vším všudy, je to jen veliká zátěž, kterou ti nikdo z ramen nevezme.Nikdy jsem neměla chůvy, protože jsem nechtěla být nahrazena nějakou náhražkou, a bylo to i lepší, vím o své dceři víc, než kterákoli máma,a dnes se už ve školce ani nediví, že máma lítá do práce :lol: Hodně úspěchů a štěstí v životě ti přeje Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
7.6.04 22:04

Holky děkuji oběma.
Radko, popravdě si nedovedu být plně doma celé tři roky. Hlavně kvůli práci, protože po takové dlouhé době by to znamenalo prostě začít od začátku. Takže i když jsme plánovali dítě, věděli jsme, že doma dlouho nezůstanu. Ale tak jak jsem plánovala být doma jen do podzimku, kdy malý bude mít 7 měsíců, tak pomalu oddaluji až na začátek nového roku, tak uvidíme. Hlavně těžké bude se od malého trhnout, což jsem si nikdy nemyslela, že by mně mimčo mohlo tak pohltit. Už jen, když jsem mimo třeba pět hodin i míň, začínám být nervozní, co je s mrňousem. Ale závidím, že ti nic nebránilo doma tu dobu zůstat.
Evi, obdivuji tě, že jsi to zvládala, protože představa že bych teď k tomu malému ještě i pracovala, to si nedovedu představit. Nejezdila jsem sice pryč každý týden, stačilo jednou dvakrát do měsíce, ale docela často jsme trávili víkendy v práci a 12 hodinové směny nebyly výjimkou. Takže i když nastoupím do práce uvažuji o zkráceném úvazku. I když nedovedu si to moc představit, protože když je potřeba a tlačí termíny, tak nezbývá, než tam zůstat. A bohužel se práce moc domů brát nedá, velká data, náročné programy, znáš to. Podle toho co jsi psala, děláš asi jako manažerka, takže to ti fandím, já bych to nedala neustále jednat a jezdit. Já dělám konstruktéra, docela často jednáme se zákazníky a děláme prezentace a i tak toho mívám dost. Ještě nás tam ženských mezi chlapama je poskromnu, takže aby tě brali, tak se člověk musel snažit. Jsem ráda, když mi někdy píšou domů o rady. Škoda o takovou pozici přijít. :wink: Brát ho do práce nepřichází v úvahu, takže nezbývá než taťka. Ale stejně mi bude líto, že s ním nejsem „pořád“. :cry:
Oběma Vám holky přeju jen to nej a ať Vám zlatíčka rostou a jsou zdravé.
Dopředu děkuji za další zkušenosti a názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.6.04 08:55

Navrat do prace

Ahoj Pavlo,

Ja jsem taky vzhledem ke svemu povolani sla do prace, kdyz bylo malemu sest mesicu. Dva dny v tydnu chodi do jesli, nektere tydny ostatni dny je s nim manzel, nektere jsem s nim ja. Naprosto chapu Tvoje pocity, protoze ja mela uplne stejne. Z flasky jsem ho zacala ucit pit ve ctyrech mesicich. Opravdu ucit, protoze mu to ze zacatku vubec neslo. Pouzivam lahve a hrnicek od Aventu a nemuzu si to vynachvalit. Opravdu se nam diky tomu podarilo zkombinovat krmeni z lahve a kojeni az skoro do jednoho roku. Trvalo mi skoro mesic, nez byl schopen se z lahve napit tolik, aby se nasytil. Kdyz zacal chodit do jesli, nez si zvyknul (asi dva mesice) jsem ho tam nechavala jen dopoledne a chodila jsem ho jednou nakojit. Cim si vic zvykal, tim dele jsem ho tam nechavala. Dnes je mu 15 mesicu, ve skolce vydrzi 7-8 hodin. Sice pri mem odchodu vetsinou place a ja pak z toho mam cely den vycitky svedomi, jakmile odejdu je v pohode a mezi detmi se mu libi. Casto, kdyz si pro nej prijdu, si chce hrat dal, takze tam jeste treba hodinu stravime spolu. Ackoliv me nekdy trapi vycitky, myslim, ze mu ty dva dny v jeslich prospivaji. Je kamaradsky, neboji se lidi. A ja jakmile jsem s nim, venuji se mu naplno, protoze si vazim toho, ze s nim mohu byt. Takze celkove musim rict, ze i kdyz je mi casto smutno, ze ho opoustim, je nam to oboum ku prospechu. Rozhodne neni nijak zaostaly, naopak je v mnohem napred a ja neprozivam deprese, ktere ma mnoho zen na materske. V praci se vybiju a pak si uzivam materstvi.
Preju Ti , at se dobre rozhodnes a hlavne, at to udelas jakkoliv, at z toho mas dobry pocit, protoze to Tvoje detatko vyciti.

Alena

• Nahlásit
  • Citovat
1770
24.6.04 10:11

já šla do práce, když měla Lída 10 měsíců. Už jsem nekojila, v 7 měsících ji odstavil pobyt na infekčním oddělení s průjmem. Malou hlídá částečně babička, částečně tatínek pracující doma. je taky konstruktér, taky jedná se zákazníky. Když potřebuje vyjet pryč, přijdu domů dřív, nebo zaskakuje ochotná tchýně(ted má ale zlomenou nohu). Taky mám někdy výčitky svědomí, třeba když strávím 7 hodin v autě, přijedu domů večer polomrtvá, uklidit, uvařit, okoupat malou, dát ji spát…a ona se probudí v 11 hodin a je vyspaná. V takové chvilce nedokážu dost dobře skrýt únavu a špatnou náladu a mám samozřejmě výčitky, že to přenáším na ni.
Ale nelituju toho, že pracuju(plný úvazek). Snažím se věnovat se Lidce po práci naplno a nepovažuju za sobecké ,že s ní nejsem ochotná strávit doma tři roky. Nedělám to pro peníze, ani kvůli hvězdé kariéře. Dělám to pro svou psychickou pohodu. Malá nijak nestrádá. Je obklopena lidmi, které zná od narození (žijeme s rodiči) a maminka přijde každý den. Bez ochotné babičky by to ale nešlo, do práce bych si ji vzít nemohla.Díky jí za to. Tatínkuvi samozřejmě taky, podporuje mě a moc mi pomáhá.
Elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
24.6.04 12:25

Ahoj holky, já jsem se vrátila do práce po 3 letech a mysím si, že to bylo tak akorát. Po 3 letech jsem už opravdu tu změnu potřebovala jako sůl. Malá zvládla nástup do školky obdivuhodně, získala spoustu nových kamarádu a mnohé se naučila. Hlavně samostatnosti a vyřídilce. Zrovna dnes byla ve školce pro tento její první školní rok naposledy a začne zase až od září. Ale abych byla upřímná, né každé ráno a každé vstávání bylo růžové a né vždy šla s úsměvem. Byly i dny, kdy ve školce plakala a prosila mě, že tam mám s ní zůstat, nebo ji vzít domů. Naštěstí těchto dnů bylo málo. A to se hrozně těžko odchází a pracuje, když víte, že touží být s maminkou a nejde to. Mám skvělou tchýni, která pracuje 30 let ve školce jako učitelka a i přesto, že šla malá do školky ve 3 letech nebylo to podle jejího gusta. Je rozhodně proti tomu, aby se děti před dovršením 3 let dávali do jeslí a školek apod. I když se dětem ve školce učitelky věnují co se dá asi to tak úplně není ono. Prostě rodičům se nic nevyrovná. Jsem pro, aby se starali tatínci a babičky, vždyť jsou to i jejich ratolesti, ale asi bych dítě dřív jak ve 3 letech do školky nedala. Ale samozřejmě chápu finanční situace mamin na mateřské, taky jsem to prožila. Takže, šťastnou ruku při rozhodnutích a hodné děti.

• Nahlásit
  • Citovat
30.7.12 17:33

Dobrý den, mám dotaz jak je to s návratem do práce po RD.Ta mi končí 8.3.2013a bylo mi sděleno, že mé místo je obsazeno byla přijata pracovnice na dobu určitou. ale s delší smlouvou než je konec mé rodičovské její smlouva je do 1.9.2013.Bylo mi řečeno, že mě přeřadí na jinou pobočku kde ale nemám smlouvu a nechci tam.:-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
31.7.12 09:30

MYslím, že půl roku ti musí držet přesně to stejné místo. Ale do 3 let věku dítěte tě jen musí zaměstnat na stejné pozici jakou máš v pracovní smlouvě (ve smlouvě máš i místo výkonu práce). Je divné, že náhrada za tebe má smlouvu s přesným termínem, protože ty se můžeš klidně ze dne na den kdykoliv rozhodnout jít do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.12 13:50

Ale já slyšela, že mě zaměstnavatel může vzit až po skončení rodičovské, jinak je to na jeho libovůli jestli mě vezme dříve, stejně nám ty smlouvy nesedí, překrývají se o půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
2.8.12 14:15

Ovšem délku rodičovské si určuješ sama jak chceš, pouze je stanoveno, že je maximálně do 3 let věku dítěte. A zaměstanavatel je povinen ji v takovém rozsahu poskytnout. §196 zákoníku práce 262/2006 Sb. (www. zakonyprolidi. cz)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.12 08:17

A co mám tedy dělat, když moje místo je obsazen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1026
3.8.12 11:10

No, záleží jestli se chceš vrátit a do kdy jsi sama požádala o rodičovskou. Pokud jsem třeba požádala o rodičovskou do 31.12., tak prostě 1.1. přijdu do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama