Názor? Kapky drmek

Anonymní
28.9.20 06:31

Nazor? Kapky drmek

Ahojte. Tak ve zkratce. Nedávno mi zjistili endometriozu která byla odstraněna během laparoskopie, skoro dva měsíce po jsem brala hormony na doléčení nedělali mi ale dobře tak jsem vysadila dřív. Mezitím jsem pila čaj na endometriozu a užívála kapky drmek. A samozřejmě měřila BT. Do ovulace jsme se s manželem trefili, tak jsem nějak doufala že to mohlo vyjít. Jsem 12dpo dnes nebo zítra očekávám MS a dnes mi bohužel o 0.10 klesla BT a bolí mě v podbřišku, takže MS očekávám dnes. Překvapivě ani nejsem moc zklamaná což je divné, ale o to nejde. Zajímá mě spíš to že užívám tem drmek a má pomáhat proti PMS a zlepšovat ovulaci atd…já pms mívám tak normálně týden před MS bolest v podbřišku, trošku prší, únava, naladovost atd všechno celkem v normě nic extra. Ale teď :zed: 4 dny mě brutálně bolí prsa jak ještě nikdy včera se mi chtělo až brečet nesnesla jsem podprsenku ale bez ni to taky nebylo super. Tak jsem si nějak byla jistá že to asi vyšlo. Prsa mě takhle nikdy nebolela. A tak mě zajímá vaš nazor na drmek, nemůže tu bolest prsou způsobovat právě drmek i když na PMS by měl pomoct :nevim: :nevim:?
Těhotná asi nejspíš nejsem když BT klesla a začíná mě bolet bříško…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14339
28.9.20 07:46

No - on by se drmek úplně neměl kombinovat s hormonálními přípravky a tvůj současný stav bude spíše důsledek toho že jsi dva měsíce brala hormonální léčbu a pak si ji vysadila.

Konzultovala si to oboje se svým gynekolgoem - tedy to že to přestaneš užívat a zároveń kombinaci léků a drmku?

Bolest prsou ti způsobují hormonální výkyvy, ale těžko říct, co je hlavním zdrojem, primárním podezřelým je ono vysazení léků, pak tvoje tělo a pak až bylinný přípavek nejistého složení.

Takže bych na tvém místě primárně konzultovala s ošetřujícím lékařem to že ti neseděly léky, že si je vysadila a jak teda máš pokračovat. A že si to teda kombinovala s drmkem a jestli s tím máš pokračovat…

Plus bych přidala nějaké cvičení na svalové dysbalance v oblasti pánve - ideálně podle Mojžíšové pod vedením fyzioterapeuta/ky, co na to má certifikaci a nebo hormonální jogu.

Hypoteticky může endometriozu zlepšovat strava zaměřenená na srovnání inzulinového hospodářství, s vysokým obsahem antioxidantů a s obnovu co nejdzravější mikrobioty - tedy nízkosacharidová s vysokým obsahem přirozené vlákniny - tzv. paleo, popříadě ve verzi lowFODMAP, zejména pokud k tomu máš náběh na problémy s trávením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 08:32

@Ou
Doktora mám nového, změnila jsem ho hned po laparoskopii protože tehdy moje gynekoložka neměla zajem cokoliv řešit a bohužel vzhledem k situaci ohledně koronaviru jsem prozatím konzultace s novým dr a sestřičkou měla jen po telefonu a první návštěvu mám 8.10. A samozřejmě jsem si zjistila a konzultovala zda můžu brát drmek a hormony zároveň a problém to není. Navíc drmek je i na endometriozu doporučený. Takže v tom by neměl být problém podle toho co mi bylo řečeno.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama