První IUI v roce 2020

67
27.9.20 14:36

První IUI v roce 2020

Ahoj holky, vím, že je hodně podobných témat, ale přece jen ráda bych založila aktuální skoro říjnovou diskuzi :) čeká nás teď v říjnu první IUI, mají mi teď dát další clostik, ale už po 4,pry to nevadí? Ale vsude se píše, že se má max 3× tak nevím.. Jak jste na tom byly vy? :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
758
28.9.20 11:18

Ahojky, mě také čeká první IUI teď v říjnu. Zítra bych měla být 1DC a zavolat si do CAR, kde mi na začátku cyklu naberou krev (asi na hormonální profil). Snažíme se teď 6.mesic, ale z toho jsem jen dva cykly měla ovulaci. Nějak mi nerostou folikuly, tak mě doktor musel v srpnu postrčit Clostilem a hned v srpnu začaly růst folikuly. Bohužel ani přesto to už dvakrát nevyšlo. Mám aktivního doktora, který hned nabídnul IUI, že nám zároveň přitom udělají imunologii, tak jsem neodmítla 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
28.9.20 12:34

Já taky, pokud to dnes opravdu dostanu, jak bych měla, tak budu zítra 1 DC, jinak mě ten clostik upravil menstruaci, že ji mám opravdu na den přesně, tak uvidíme :) kam chodíte? My pronatal Praha, jinak partner byl už na spermiogramu a v pořádku, já na krvi a také v pořádku vše, jen se přesně netvorili folikuly, tak snad to vyjde, ale prý první IUI moc nevychází, no nevim, my se snažili rok, to se divím že, vás už po 6 měsících poslali, asi opravdu záleží na dr :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
28.9.20 12:44

My taky Pronatal, ale Kolín. On můj doktor v tom Pronatalu přímo dělá a je celkem aktivní v tomhle. A já ho o to trochu poprosila, jestli bychom to nemohli zkusit…Clostil jsem měla jen na jeden cyklus, ten druhý už mi folikuly pěkně naskočily samy. Spermio jsme dělali v srpnu jako samoplatci (kvůli tomu, jestli má cenu do mě cpát Clostil) a tam je vše v pořádku. Vím, že po 6 měsících to je brzo, ale u nás je asi problém v hlavě, když si pichnu Ovitrelle a mám nakázáno za přesně za 36 hodin snažit, tak z toho máme nějaký blok a stres a všechno. Takže uvidíme. No kdybys byla zítra taky 1DC, tak v tom jedeme pěkně spolu 😊 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
28.9.20 21:04

No já jsem to nakonec dnes nedostala, tak asi až zítra nebo uvidíme no, každopádně budeme to mít pár dní od sebe😀 tak budu držet, palce a dej vědět jak to s tebou vypadá 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
28.9.20 21:37

Ahoj holky, já teda nemám IUI naplánovaáno na říjen ale až lsitopad, ale už ted to tu pročítám a vlastně se podvědomě počítám mezi vás… snažíme se přes rok, mám vše pravidelné, ovulaci atd, ale prostě to nejde. Ted mě čeká hormonální profil a hycosy. tak vám držim palce. @MarciBagind jestli můžu svůj názor, ta se docela divím, že už tě ženou vlastně po správných 2 cyklech (protože si do té doby neměla ovu) na IUI… většinou to nechávají ta půl roku přirozeně vzheldem k tomu, že šance na oplodnění v jednom zdravím cyklu je necělýcj 20%, tak to tak vychází. Ale vůbec nechci moralizovat, to záleží na vás :mrgreen: předpokládám, že ti asi i bude víc roků a proto to mudr řeší. mě je 32 a už mi to leze na hlavu, ale furt si říkám, že mám čas :dance: @Veraverdy jina ohledně clostilu jsem tuším četla max 6×.. tak asi doktor od doktora.. ale když si to nedostala, tak třeba se tomu ještě vyhneš! budeš testovat? a to je to pronatal sanatorium praha?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
28.9.20 21:49

@baru-ska ahoj, tak přeji hodně štěstí na listopad 🙃 😊 ano, je to brzy, ale já to tak také chci, nevidím na tom nic špatného. Jsem ráda, ze mi v rámci toho udělají hormonální profil a podívají se nám na imunologii. Je mi 29 a už mi z toho bohužel dost hrabe a samozřejmě bych chtěla všechno hned. Samozřejmě, že racionálně se snažíme chvilku a netlačí nás věk, zdravotní stav nic. Tlačí mě hlavně psychika. Můj doktor dělá zároveň v CAR a když viděl, že to nejde po Clostilu, napadla ho právě imunologie a navrhl imuno vyšetření a zároveň s tím IUI a my do toho chceme jít :)

@Veraverdy taky držím palce, dávej vědět až budeš mít nějaké bližší informace, ráda porovnám, jak to chodí v různých centrech 🙃

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
28.9.20 22:04

@baru-ska ahojky, vítám tě tady😀 listopad nebo říjen, je to jedno, hlavně když se to povede co nejdříve, jinak máme to podobné, mě taky ani příteli neic závažného nenašli a mě je 30. Ten pronatal je v Praze kousek od Krce a jsou tam moc milý.. No já se obávám, že testovat asi nebudu muset, protože jsem byla nemocná skoro celé září, takže moc snažení nebylo, jestli vůbec nejake😅 jinak s tím clostikem jsi mě trochu potěšila, měla jsem z toho trochu obavy, jinak ještě otázka na Vas obě @MarciBagind @baru-ska my jak se snažíme přes rok a nic, tak občas my vám takový myšlenky, že to má prostě nějaký důvod a násilné to udělat, tím myslím IUI že to není správný, ale možná už jen blbnu, tak mě zajímá jestli jste i vy někdy nad tím přemýšleli takhle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
28.9.20 22:05

Jinak určitě dám vědět co a jak u me :lol: a pište, když budete mít novinky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
28.9.20 22:28

@Veraverdy tak třeba právě proto, že st na to tentokrít nemysleli a nepočítali správný dny :mrgreen: no uvidíš.. já to mám dostat tak pátek sobota.. takže na čekačce. @MarciBagind ale jo chápu.. i půl rou je dlouhých.. taky mi to tak připadalo.. vlastně mi přijde, že čim to je dýl, tím víc to utíká…
@Veraverdy jinak z toho co píšeš, tak tě přesně chápu.. neblbneš.. je to věčný boj přirozené početí vs laboratorní… já za ten rok vyzkoušela bšechny možné vitaminy a doplnky čaje, čínskou medicinu, ted chodim na akupunkturu, fyzizoterapii mojžíšovou a planuju se mrknout na hormonální jogu.. a to všechno proto, že si říkám, že vše má svůj čas.. bohužel jsme zvylý v dnešní době mít vše hned, všechno plánovat a myslim, že nám chybí trpelovost a pokora…no ale co se týče IUI, tak s tím už jsem se psychicky trochu smířila.. ono to nemá o moc vyšší uspěšnost než normální časovaný styk, ale v případě, že má partner pomalejší spermie, nižší počet nebo my nějakým způspbem hrší prostředí na „proplutí“, tak by to mohlo pomoct :think: ale co se týče IVF, ta s tím ještě zdaleka smířwná nejsem, tam už vybírají laboratorně šampiona, kterého zavedou a to mi jde proti srsti…
no jinak jak mě v říjnu čeká ta kontrola průchodnosti vejcovodl, tak po tom tay říkají, že u někoho bývá zvýšená šance na otěhotnění v tom cyklu.. tak uvidíme :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
28.9.20 22:35

@Veraverdy a ještě na te pronatal se vyptávám, protože já jsem sice z pardubice, ale mám gynekologa, který tam v praze přímo dělá a tím ádem s nimi spolupracuje a sice mi vyšetření a vše dělá v pardubicích, ale na to IUI bych jela do prahy do pronatalu, ta zjištuju reference :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
28.9.20 22:55

@Veraverdy je to celkem normální. Taky mám občas záblesk „tak třeba děti mít nemáme, není to správně“, a s každým oznámením těhotenství z okolí mě to drásá nervy čím dál víc. Ale jak říká @baru-ska IUI tomu jen usnadní cestu skrz delozni cipek, jinak tam stejně musí doplavat ten největší šampión :) taky nejsem moc přesvědčena o IVF do budoucna, kdyby se nás to mělo týkat. Možná, že za rok touto dobou budu uz tak zoufala, že budu brát jakoukoliv možnost, ale momentálně je pro mě ta představa asi spíš nereálná. Holky, moc nám všem přeju, aby pro nás byl tento podzim úspěšný a aby IUI klaply všem! 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.9.20 08:39

Ahojky holky, já byla na IUI v pátek, tak už jsem celá nedočkavá na testování :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
758
29.9.20 08:42

@zuzalindaw jeee no tak to držím palce at to klapne! 🤗 kdes byla? A bylo to prvni IUI? Jak to probíhalo? Já jsem dnes 1DC, tak jsem volala na CAR a objednali mě na čtvrtek ráno na krev, tak jsem zvědavá, jak vše bude probíhat 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.9.20 08:58

Ahoj, jojo, je to první IUI. Byla jsem v Gennetu. Máme super spermijky, tak věřím, že by to mohlo vyjít :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama