Názor na BWL příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kira89
Povídálka 15 příspěvků 02.09.18 13:43
Nazor na BWL prikrmy

Ahojky, sice mam uz dite vetsi ale narazila jsem na BWL prikrmy. Chtela bych vedet vase nazory. Podle me to neni nic jineho nez lenost maminek a pro miminko to neni prilis zdrave kdyz jeho brisko na to jeste neni uzpusobene. Nasla jsem i clanek kde maminka ktera to vymyslela priznala ze to vzniklo na zaklade jeji lenosti. :zed: Dekuju za nazory :think:

Reakce:
Lelio
Kelišová 5918 příspěvků 02.09.18 13:54

Jedu u mladší dcery BLW. O lenosti to opravdu není. Myslím, že každý, kdo si zkusil oba typy, tak ví, že BLW je náročnější :mrgreen:

Michalka80
Kelišová 5972 příspěvků 02.09.18 13:54

Tak ja mam takovou zkusenost, ze obe me dcerky nechtely ty mixovane prikrmy a zacaly poradne jist, az kolem 10.mesice, kdy jsem jim dala na talir varene spalicky mrkve, brambor, brokolici, testoviny atd. Bavilo je, ze si to muzou sami brat. Pred tim bylo krmeni utrpeni, snedly tak 1-3 lzicky a konec. No, ale uplne malickym bych se to teda bala davat. Pristi tyden zacneme s prikrmem u nejmladsiho, taky radeji dostane nejprve mixovane…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 02.09.18 14:00

Náš syn,i přesto,že byl kojený,natahoval ručky na jídlo už ve čtyřech měsících. A fakt si nedovedu představit mu v té době do ruky strčit vařenou mrkev. Možná dobře pro děti,u kterých maminky zavádějí z nějakých důvodů příkrmy později. Ale osobně to považuji jen za jednu z moderních novinek. A úvod článku o této metodě,kde napíší,aby si dítě samo zvolilo,co je pro ně nejlepší a kolik chce sníst,je úplně mimo. Dítě si zvolí,co mu chutná a u množství je to u kašovité stravy stejně,když nechce,tak prostě vyplivne.

LadyTommy
Extra třída :D 14909 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 14:02

Prvni dve deti jsem krmila klasicky, treti podle blw. Respektive tak nejak selskym rozumem podle sebe inspirovana blw. Urcite se klonim vic k blw, u tech prvnich deti jsem furt resila nejake problemy, treti ditko naopak uplne v pohode.

Na blw se mi libi osvobozeni se od tabulek, vetsi duvera v dite. Byla jsem fascinovana, jak syn od zacatku hezky kouse a zvyka. Na druhou stranu treba neuznavam krmeni v leze na brise a kdyz jsem byla v blw skupince, hrozne mi vadilo, jak tam matky spolehaly na davivy reflex. Jednou tam bylo video holcicky, co po kazdem kousku okurky hodila savli a maminka to komentovala, ze se musi vycvicit davivy reflex :zed: to bylo ujete a myslim si, ze vseho s mirou. Ja jsem synovi davala jen to, o cem jsem vedela, ze to zvladne zpracovat. Povarene mekke ovoce a zeleninu, avokado apod. Asi jako u vseho, clovek si musi vybrat cestu, ktera je mu prijemna a dava mu smysl. Delat neco striktne podle toho, ze to nekde nekdo napise, je blbost.

Kira89
Povídálka 15 příspěvků 02.09.18 14:07

@Aduš8 souhlasim

Izyda
Nováček 5 příspěvků 02.09.18 14:45

Není to moderní novinka, děti se takhle krmily vždy, pouze asi posledních 150 let se mačká a mixuje. Tuhle metodu praktikuji u syna, ale ne dogmaticky, takže občas mu něco rozmackam a někdy, když není čas, dám skleničku (to je podle mě pro líné rodiče, nemusí se vařit a není po tom tolik bordelu) U blw se vaří, je to pohodlné v tom, že pokud jíte zdravě, nemusíte dítěti vařit zvlášť, může jíst to samé. Je to super v tom, že jíme společně, nikdo ho nemusí krmit, jíme s manželem své jídlo a prcek s námi, pak se sklidí vše. Po tomhle je špinavá židlička, dítě a zem, ale stojí za to se dívat jak se láduje. Tyhle děti nemají problém s kousky a poznávají jídlo takové jaké je, tvary, struktury, různé konzistence. Není to jen nevabna slichta. Tchyně taky prohlašovala, jaká je to moderna a že se určitě zadusi, no teď chodí a chválí jaký je to šikulka, že sní sám celou švestku, okurku i kus masa (je mu 8 měsíců) kamarádky holčička se dáví jablkem ještě v 1,5 roce. Jo a o tom trávení, když se začíná s příkrmy, tak dítě nestráví ani mixované, jen to v plíně není poznat :lol: ale do měsíce se to tělo naučí u obojího :D

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2313 příspěvků 02.09.18 17:31

@Izyda já jsem to s tou moderní metodou myslela spíš tak,že dnešní moderní maminky potřebuji na všechno určité metody namísto zdravého rozumu! Je tedy pravda,že já nemůžu posoudit rozdíl,protože můj ještě ne desetiměsíční syn s jídlem problém nemá a ji stejně,jako ten tvůj i přesto,že jsem začínala na klasických kašičkách. Ale je pravda,že jakmile udržel něco v ruce a pochopil,že to může žužlat,dávala jsem mu větší kousky automaticky,jen ne k hlavnímu jídlu,ale mezi jídly.

Janatans
Kecalka 103 příspěvků 02.09.18 20:32

Rozhodně nevnímám, že by to bylo o lenosti. Dceru jsem třeba krmila klasicky nejdřív mixovanými příkrmy, pak kousky a nakonec jedla to, co my. Synovi jsem nejdřív dávala také mixované jídlo, ale vždycky jen ochutnal pár lžiček a pak už nechtěl. Teď dávám věci, které může jíst sám rukou ve větším kousku a je spokojený. Rozhodně toho sní víc a to je pro mne důležité. Na jednu stranu… proč by jedl mixované šlichtičky, když všichni okolo jedí něco jiného, že? :D Od doby, co se mi narodil druhý prcek, jsem k různým věcem o dost tolerantnější, pokud je dítě hodně mimotabulkové, musí člověk prostě odhodit předsudky a zkusit nové věci. Na konec pak zjistí, že je to třeba opravdu lepší :)

magraata
Kecalka 124 příspěvků 02.09.18 20:49

Zkuste mrknout na nejake odborne weby a clanky o blw ;) Praktikujeme blw od synovych 6 mesicu a ted ve 13 ji sam vidlickou i lzickou a poradi si s normalni porci jidla - kus masa a priloha, jogurt, kase a to vcetne restaurace, kde pak sbirame pod stolem max dve brambory… A pro line rodice to opravdu neni :lol: je po tom ze zacatku strasne bince kolem a pokud nemate psa, tak je to mnohdy masakr :lol: nicmene dite se tim nauci samostatnosti, neznam dite ma blw, ktere by nechtelo jist, je to mnohem lepsi pro traveni i podle vyzkumu pro pozdejsi problemy s prijmem potravy (at uz anorexie nebo naopak prejidani). A co ocenuji taky, ze se muzeme najist spolecne jako rodina :) jinak se ani jednou nedusil, jsou tam nejake pravidla a pokud k tomu pridate selsky rozum, tak to nebezpecne opravdu neni :) obcas jsem dala i sklenicku, kdyz jsme proste neplanovane nekde jedli a nemela jsem mu co jineho dat a on je hrozny zravec a jen kojeni by ho neuspokojilo, kdyz my se cpali :lol:

magraata
Kecalka 124 příspěvků 02.09.18 20:55

@Aduš8 tak u blw se u kojenych deti zacina v 6 mesicich (coz je i doporuceno who) a ty uz maji motoriku prece jen lepsi nez ty 4 mesicni ;) a s tim, ze si zvoli co a kolik toho sni je to pravda… u kasovite stravy davane lzickou, si mozek uvedomi daleko pozdeji, ze je zaludek uz plny (i u dospeleho cloveka trva ta informace cca 15 minut), a protoze mix ze lzicky polyka rychle, tak v te chvili uz je zaludek plnejsi nez je potreba, oproti tomu u blw ji to dite opravdu pomalu (obed treba 30 minu), zkouma to na taliri, v ruce, v puse a proto ta informace o plnem zaludku dorazi do mozku ve spravny cas :) vzdyt i u dospelych se rika, ze se ma jist pomalu, aspon 7× kousnout, jinak ze budou mit vredy :D to pisu jen pro vysvetleni a zamysleni, nic nikomu necpu, ale rada bych to uvedla na pravou miru :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >