Nechce pít vodu ani čaj

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bonitta1
Povídálka 32 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 09:04
Nechce pit vodu ani caj

Ahojte, zacinam s prikrmy, jenze maly mi nechce pit vodu ani fenyklovy caj (ten jsem zkousela delat i slabsi). Nechutna mu to. Zkusime jeste ovocny caj, ale ten mi doktorka moc nedoporucovala. Mel nekdo podobnou zkusenost?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8775 příspěvků 33 inzerátů 02.09.18 09:07

Zacinate s prikrmy.. Takze kojis nebo pije um? Nabizela bych vodu, ale asi pije nejake mleko, tak neni opravdu nutne to hrotit cajema atd. Detem jsem davala roibos . Ovocne byvaji kysele.

Medičkaa
Kecalka 125 příspěvků 7 inzerátů 02.09.18 09:09

Myslim ze to chvili trva nez si na to mimco zvykne… pokud teprve zacinate s prikrmy asi mu zatim tekutiny nechybi, proste mu zatim staci mleko. Muj syn dostal se zacatkem prikrmu svuj ucici hrnecek aby si mohl pit kdy chce a zatim s tim jen dela kraviny a moc toho taky nevypije.

Bonitta1
Povídálka 32 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 09:10

@Verun83 nekojime, davam mu um. Vodu mi prave nevypil vubec a toho fen. caje si parkrat cucnul a vic nic. Vcera uz mel docela huste kakani, tak se bojim, aby nedostal zacpu.

flaus
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 02.09.18 09:11

@Bonitta1 začínali jsme s příkrmem ve 4 měsících, malá na um (má ho do dneška - 2r) a do ukončenýho osmýho měsíce nevypila ani kapku vody, a i teď pije jen čistou vodu, žádný džusíky, šťávičky, čaj jedině vanilkovej rooibos…jestli je kojená nebo na um a vodu nechce (žádnej živej tvor nebude dobrovolně žíznit), tak bych to neřešila :)

Verun83
Echt Kelišová 8775 příspěvků 33 inzerátů 02.09.18 09:12
@Bonitta1 píše:
@Verun83 nekojime, davam mu um. Vodu mi prave nevypil vubec a toho fen. caje si parkrat cucnul a vic nic. Vcera uz mel docela huste kakani, tak se bojim, aby nedostal zacpu.

Tak tekutiny ma z um. Takze bych neplasila. A je normalni, ze stolice houstne s prikrmy. Nedavej moc zeleninu co stavi. A taky se priklanim k ucicimu hrnecku k jidlu. On si casem zvykne.

Jana206
Nadpozemská drbna 26513 příspěvků 02.09.18 09:14

Všechny moje plně kojené děti začaly pít něco jiného až kolem roku,před tím nechtěly a mohla jsem se stavět třeba na hlavu :mrgreen: Nejmenší dcerka bude mít rok začátkem října a začala pořádně pít tak před týdnem,paradoxně,až opadla ta největší vedra.

I když nekojíš,tak asi chvíli trvá,než si dítě na jinou stravu zvykne a příkrm nemá ze začátku v žádném případě nahradit celou dávku mléka. Některé nekojící maminky v mém okolí po začátku přikrmování dávají ještě jedničkové mléko v obvyklém množství.Není nutné přecházet na dvojkové a prostě po nakrmení dokrmit. Jiné zase přidávají dětem na UM další tekutiny od přechodu na UM,aby byly zvyklé i na jinou tekutinu.

Jindriska88
Kecalka 226 příspěvků 02.09.18 09:22

Dcera mi s příkrmy a na UM odmítala čaje. K příkrmu jsem ji dávala na dopiti mléčnou vodu (voda s menším množstvím odměrek než podle návodu na krabici).

Bonitta1
Povídálka 32 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 09:24

Zaciname postupne, ale po tydnu dle pokynu doktorky by mel uz prikrm nahradit obedove mleko. A to uz pry musi mit tekutiny. Ale tak nebudu to tak hrotit a budu zkouset caj a vodu. Dekuji vsem za rady????

Bonitta1
Povídálka 32 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 09:25

@Jindriska88 Taky uz jsem zkousela a taky se u toho sklebil ????

iwa83
Kelišová 6551 příspěvků 02.09.18 09:45

Nevim zda po tydnu ma nahradit davku UM. Ja mela nejedlika, takze jsem pak davala UM. Dcera skoro 2,5 roku je stale nepici. Resp. rano si vypije svou obvyklou flasku normal mlika, pres den posilam xkrat napit z hrnecku. Ma ho volne k dispozici. Ale pije jen a pouze vodu. Ziadne dzusiky, stavy, caje , a to ani oslazene… pouze mliko a vodu. Ani ve skolce nechce kakao, citronovou vodu. Nevypije toho extra moc, ale nasilim do ni nic nedostanu. Stolici ma pravidelnou, cura taky normal. Tak to neresim.
V tomhle plati nabizet, nehrotit. Ucici hrnecek se nam neosvedcil-byla porad mokra. Zjistila rychle jak funguje-ale ne na piti, ale na hrani :) pak bylo dlouho brcko a nakonec se naucila i z hrnecku.

Medičkaa
Kecalka 125 příspěvků 7 inzerátů 02.09.18 09:55
@Bonitta1 píše:
@Verun83 nekojime, davam mu um. Vodu mi prave nevypil vubec a toho fen. caje si parkrat cucnul a vic nic. Vcera uz mel docela huste kakani, tak se bojim, aby nedostal zacpu.

To že se s prikrmy zahustuje stoliceje podle me normalni

Verun83
Echt Kelišová 8775 příspěvků 33 inzerátů 02.09.18 09:58
@Bonitta1 píše:
Zaciname postupne, ale po tydnu dle pokynu doktorky by mel uz prikrm nahradit obedove mleko. A to uz pry musi mit tekutiny. Ale tak nebudu to tak hrotit a budu zkouset caj a vodu. Dekuji vsem za rady????

Jo tyhle chytre rady od doktoru. Nesnaz se dite cpat do tabulek, budes akorat ve stresu a dite pak z tebe nerudne. Nektere deti jsou nejedlici, takze v klidu zkousejte, neber to jako povinnost, ale jako, ze si dite ma uzit nove chute.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 02.09.18 11:18

Heřmánkový caj si zkoušela? Malý taky fenykl vůbec, ten plival a Heřmánek mu jede celkem dobre :)

Bonitta1
Povídálka 32 příspěvků 1 inzerát 02.09.18 11:29

@Verurizeckova nezkousela, vyzkousime :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak zapíjí úspěchy Barbora Strýcová? Nejfalešnější karaoke a mixáž všeho alkoholu

Tenisová matadorka Barbora Strýcová (32) poodhalila zákulisí tenisového týmu,... číst dále >

Babiš promluvil o synovi i jeho cestě na Krym: Občanem Švýcarska je už 10 let!

Nedávná reportáž serveru Seznam Zprávy pořádně otřásla pozicí premiéra... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >