Nebaví mě cvičit logopedii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sára 1
Echt Kelišová 8475 příspěvků 23.04.18 14:33
Nebaví mě cvičit logopedii

Nebaví mě cvičit logopedii. Každý den musíme cvičit pořád to samé dokola. Výsledky žádné. Uplyne měsíc a nic se nezměnilo. Strašně se mi nechce. Jak to překonat? Za chvilku jdeme na to a zase musím s úsměvem a radostí. Je tu někdo, koho to taky nebaví?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 4636 příspěvků 23.04.18 14:40

Jsem na tom hůř, jestli tě to potěší. Dvě hodiny denně cvičím s dcerkou oči s okluzorem. Dvě hodiny s prudícím dítětem, co se ptá každý dvě minuty, kdy už bude mít splněno a prokládá to kňouráním, že nevidí. :? Na odstřel… trvá to už půl roku a ještě tak tři roky to trvat bude!

Jančakecalka
Generální žvanilka 21056 příspěvků 23.04.18 14:41
@Sára 1 píše:
Nebaví mě cvičit logopedii. Každý den musíme cvičit pořád to samé dokola. Výsledky žádné. Uplyne měsíc a nic se nezměnilo. Strašně se mi nechce. Jak to překonat? Za chvilku jdeme na to a zase musím s úsměvem a radostí. Je tu někdo, koho to taky nebaví?

Kdybych k tomu takto přistupovala, tak by dcera dneska asi nemluvila vůbec. Logopedii už jedeme pátým rokem, ted už spíš jen dopilováváme poslední drobnosti. Hodně záleží na dobrém logopedovi a jeho radám a návodům na procvičování. Mi si logopedii platíme soukromě, kdybych se měla jen spoléhat na klinického logopeda, tak dcera ještě asi moc nemluví, protože tam jsme chodili jednou za 6 neděl a to je prostě málo. Na placenou logo chodíme každý týden.

Pavlička
Kelišová 5185 příspěvků 23.04.18 14:42

@Sára 1 hele asi takhle, me to nebavilo 3 roky a to jsem “jen odnaucovala” rackovat. Moje nervy byly na pochodu, dite spolupracovalo, opakovalo, jako fakt si nemuzu stezovat, jen proste to trvalo 3 roky!!! Predskolak a pak jeste skoro az do 2. tridy! Nekde tu najdes moji diskuzi, jak “jak dlouho trva odnauceni” rackovani. Za sebe muzu rict, ze pokud druhe dite bude mit vadu reci, nenecham se jako ovce odbyt, ze staci prijit v predskolnim veku! To uz ani nahodou!!! Tim, ze zacal spatne mluvit - ráčlovak de facto od zacatku si za ty roky od tech cca 2 let do 5 let naucil tak blbe pouzivat to “R”, ze odnaucovat to trvalo stejne dlouho. Sama logopedka mi rikala “vydrzte, odnauci se”. Ale ze jde hlavne o mne, jako matku, to nevzdat. Vydrzela jsem! Syn krasne mluvi a artikuluje. Kamaradky syn rackuje a tim padem rika i spatne Ř. Argumentovala slovy: dneska mluvi blbe kde kdo a nemam cas lezt nekde po logopedii. Za mě - spatně!!! V dospelosti se to odnaučuje už velice špatně. Takže zatni zuby a trénuj!!! Jednou budeš pak psát jiné matce, co já Tobě!!! Logopedii a pevným nervům trikrat zdar zdar zdar???

Anonymní  23.04.18 14:52

@Sára 1
Prosím tě, hlavně vydrž :kytka:. Stačí 10 minutek každý den. Vím, že je to občas fakt na palici, ale prostě musíš.
Jsem učitelka a to, jak dnes děti mluví, to je prostě hrůza :,(. Rodiče mají plnou pusu řečí, že na logopedii s dítětem chodí, ale nelepší se to. A z dětí potom vyleze to, že na logopedii sice chodí, ale doma s nimi nikdo netrénuje. Je mi z toho do breku. Letos mám ty nejmladší školáčky - nulťáky s poruchami chování a učení. Mám ve třídě 15 dětí, z toho více než polovina má znatelnou vadu řeči, čtyřem dětem není rozumět vůbec. Já jako učitelka s nimi trénuji logopedii každý den, ale při tom množství dětí není možné se jim věnovat individuálně a jsou vady, které skutečně musí řešit vystudovaný logoped.
Loni jsem měla ve třetí třídě dva chlapce, kterým též není vůbec rozumět. A je to rok od roku horší a horší.
Takže maminko, vydrž, prostě jen vydrž. Fakt stačí denně pár minut. Sedět u toho půl hodiny nemá smysl, protože to dítko je vyčerpané, nebaví ho to, a ty jsi z toho ve stresu. Fakt chvíli, ale denně a poctivě tak, jak vám ukázala logopedka

(prosím o zachování anonymu :kytka: )

Hadumi
Extra třída :D 13092 příspěvků 23.04.18 14:56

Cvičila jsem skoro se synem Vojtovku, tak moc mne to nebavilo, ale pořád jsem si říkala, vydrž, vždyť to není taková doba, přemož se, dítě by pak mělo potíže po zbytek života.

critline
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 23.04.18 15:00

Taky mne to neba ani dceru. Cvicime rok. Neuměla c, s,z a už umí. Ješte ř. Je ji 5.Je to o cvicu doma logoped nás vidí jednou za 6 týdnů na 15 min. Výdrž. Ale úplně tě chápu.

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 8228 příspěvků 33 inzerátů 23.04.18 15:40

Jo, taky cvičíme. 14 dní. někdy zapomenu. synovi je 5, začínáme učil,,L,,. kroutí se u toho, kňučí, koulý očima. když mu něco nejde a opakuju slovo vícekrát, je naprdnutej. děsně mě tím prudí.

Sára 1
Echt Kelišová 8475 příspěvků 23.04.18 15:41

@Janli Nepotěší. :( Připadám si blbě, že si stezuju. Občas to na mě padne. Hlavně když se to delší dobu nikam nepohne. A jak to cvičite? To neznám. Až docvicime logopedii, tak jdeme na záda. Ještě nevím, co je lepsi - jestli nejdřív logopedii a pak záda nebo naopak.

Anitramm
Kecalka 110 příspěvků 23.04.18 15:42

Tak jí necvič. A dítě ti za to jednou poděkuje.. Co na to říct? :nevim: Chápu, kdyby šlo o tebe..ale tady nejde přece o tebe, ale o dítě. Chodili jsme se synkem skoro rok na rehabilitace, v roce ještě ani sám neseděl. Měl prostě svoje tempo, každej den jsem čekala na sebemenší pokroky..a oni přicházely. Bylo to pro mě náročný na psychiku, ale díky pravidelnýmu cvičení se nám podařilo ho „rozhejbat“. Nikdy by mě nenapadlo si pomyslet, že mě to nebaví, spíš jsem pořád myslela na to, jak mu pomoct. :nevim:

Sára 1
Echt Kelišová 8475 příspěvků 23.04.18 15:44

@Jančakecalka Kolik vás stojí ta placená logopedie? Jak dlouho tam jste? A jakým způsobem cvičite a co všechno cvičite? Kolik je dítěti? Co vše jste museli cvičit?

Anitramm
Kecalka 110 příspěvků 23.04.18 15:48

@Hadumi souhlas. :palec:

Janasas
Závislačka 4925 příspěvků 23.04.18 15:54

Zatni zuby a cvič.. Já mám kamarádku, co to flákala- to neříkám, že je to tvůj případ.. a kluk je ve třetí třídě a nemůže se do naučit pořád..A to chodí od 5 let.. Sama vím, že to nechávala tak, a ted jim učitelka řekla, co učí ve škole logopedii, že r, ř se možná nenaučí.. Neumí ani č.. říká na kočku ci,,ci..
My taky civčíme je na to na palici.. pořád to R.. tak už je ve škole, ale nás aspon chválí a to se učíme taky od první třídyi před první jsme učili L

Amys
Generální žvanilka 20648 příspěvků 23.04.18 15:56
@Sára 1 píše:
@Janli Nepotěší. :( Připadám si blbě, že si stezuju. Občas to na mě padne. Hlavně když se to delší dobu nikam nepohne. A jak to cvičite? To neznám. Až docvicime logopedii, tak jdeme na záda. Ještě nevím, co je lepsi - jestli nejdřív logopedii a pak záda nebo naopak.

Vydrž, každé dítě je jiné a jednoho dne to naskočí. U nás L trvalo třičtvrtě roku, mezitím naskákaly S, Z a spol. společně s měkkčením, takže jsme pak přešli rovnou na R a opět skoro rok. Jenže sortva jí začalo naskakovat R, souběžně začalo naskakovat i Ř. Fakt už jsem byla zoufalá a najednou jako když utne a konec :palec: Hlavně záleží na tom, co se učítě, je potřeba posilovat i svalstvo jazyka atd. Nám doporučovala různě foukat třeba do větrníku, špulit pusu lízat ropuštěnou čokoládu na lžičce (to posiluje právě svaly jazyka) atd. Můžeš si něco dohledat i na netu a proložit to, abyste nedělali jen nezáživná logopedická cvičení. A to, co máte, cvičit třeba jen několikrát týdně a jinak cvičit podle tebe. U nás hodně pomohlo opravování při běžných činností - pak došlo k uvědomění si těch chyb při výslovnosti. A to jsem se tomu zezačátku bránila, ale fakt je potřeba ty děti pořád opravovat, aby si to zafixovaly správně.

Janasas
Závislačka 4925 příspěvků 23.04.18 15:57

@Amys Nám to L- děs.. on má říkat la- la - la a on i po třech letech někdy nechá ten jazyk jakoby vláčně leže dole v puse… :roll:
Ale už je to lepší..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Feťačka Katka se objevila v nové reality show. Její vzhled opět děsí

Nejslavnější pražská narkomanka Kateřina Bradáčová (41), která se proslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama