Neberte mě jako hypochondra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 19:43
Neberte mě jako hypochondra

Prosím, neberte mě jako hypochondra, ale vzhledem k mému úkolu jsem si našla jakysi 2 cm ovál asi 1-1,5 cm nad pupíkem. Přišlo mi to divný, tudíž jsem si našla na netu, že to může být výduť aorty :zed: Je mi 15, myslíte, že by to opravdu mohla být výduť? Jinak bych ještě zmiňuji, že teď to tam nejsem schopná najít, vždy se to tam objeví tak 1-2× za den

Reakce:
laducha
Generální žvanilka 21742 příspěvků 12.10.18 19:45

Nebude to spíš kýla?

BaMaK
Závislačka 2826 příspěvků 37 inzerátů 12.10.18 19:52
@Anonymní píše:
Prosím, neberte mě jako hypochondra, ale vzhledem k mému úkolu jsem si našla jakysi 2 cm ovál asi 1-1,5 cm nad pupíkem. Přišlo mi to divný, tudíž jsem si našla na netu, že to může být výduť aorty :zed: Je mi 15, myslíte, že by to opravdu mohla být výduť? Jinak bych ještě zmiňuji, že teď to tam nejsem schopná najít, vždy se to tam objeví tak 1-2× za den

Ne, to není výduť aorty. Aorta běží vzadu u páteře, takže by ta výduť musela mít cca 30cm (pokud jsi hodně štíhlá). Navíc bys cítila puls.

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 12.10.18 19:53

Hele aorta je na břišní straně páteře, to by ses musela prohmátnout fakt hluboko. A 1-1,5 cm nad pupíkem máš přibližně nervový plexus, to by ses dřív pozvracela než by ses dostala k aortě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 19:59

Puls právěže cítím

Mala.ještěrka
Kecalka 314 příspěvků 12.10.18 20:13
@Anonymní píše:
Puls právěže cítím

Celá horní část břicha je hodně prokrvená. Popravdě musela bys mít štěstí, abys nenahmátla žádnou tepající cévu. Klid, aorta je opravdu hluboko, aneurysma to fakt nejspíš nebude.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Vánoce jsou tady. 10 důvodů, proč budou následující dva týdny totální peklo

To to uteklo. Včera jako by bylo léto a dnes už zbývají necelé dva týdny do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >