Nebiologický otec v RL

Anonymní
19.6.15 08:52

nebilogický otec v RL

Zdravím maminky, s otcem syna neziji, neni jeho biologicky otec, presto je zapsan v rodnem liste. Letos budu mit svatbu se snoubencem, se kterym cekam druhe dite. Je nejaka moznost prepsani? Prvni „otec“ pije, nahani dev. y., ma problemy s policii a dluhy, na maleho jen posila penize, jeste ho nevidel, ale dela problemy, za dobu, co s nami byl ( zili jsme jako spolubydlici, nez sel bydlet jinam ) o nej taky nejevil zajem.. Nezadala jsem jeste ani svereni do pece. Diky za rady

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

19.6.15 09:14

Musela bys podat žalobu na otce a dítě, pokud oba souhlasně prohlásí, že jeden otcem není, druhý otcem je, pak by neměl být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4167
19.6.15 09:22

Takže ten, co je zapsaný, „první“, jen posílá peníze na cizí dítě? Kde je biologický otec?
Samozřejmě, že to je řešitelné. Především musí otec zapsaný v RL souhlasit s adopcí nebo rozporovat rodičovství, nový nebiologický otec pak musí dítě adoptovat.
Já bych na jeho místě do toho nešel (myslím nového tatínka), protože když se případně rozejdete, bude muset na adoptované dítě stejně platit. Znám případ, kdy chlap adoptoval po svatbě tři děti, po rozvodu mu zbyla jenom alimentační povinnost a výsměch bývalé, jaký že je vůl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
19.6.15 09:34
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, s otcem syna neziji, neni jeho biologicky otec, presto je zapsan v rodnem liste. Letos budu mit svatbu se snoubencem, se kterym cekam druhe dite. Je nejaka moznost prepsani? Prvni „otec“ pije, nahani dev. y., ma problemy s policii a dluhy, na maleho jen posila penize, jeste ho nevidel, ale dela problemy, za dobu, co s nami byl ( zili jsme jako spolubydlici, nez sel bydlet jinam ) o nej taky nejevil zajem.. Nezadala jsem jeste ani svereni do pece. Diky za rady

Já tomu nějak nerozumím… :think: S kým tedy žiješ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8968
19.6.15 09:50
@anairda píše:
Já tomu nějak nerozumím… :think: S kým tedy žiješ?

Jestli to chápu dobře, tak žije s dalším nebiologickým otcem, kterého chce synovi zapsat do rodného listu místo toho nebiologického otce, který v rodném listu je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
19.6.15 09:59

Dobry den.. Z vlastni zkusenosti tohle musi projit soudem. Maminka si vzala meho nebiologickeho otce a memu biologickemu otci, se postou posilal dopis, kde mu to oznameno, co a jak. Musi s tim hlavne souhlasit. Takze podpis… Pak soud, tam to rict, o co jde.. Vysvetlit situaci. Ten to preda socialce- cca na 2 dny se opatrovnikem stane pani ze socialky. Bude se ditete ptat, zda to tak chce a cim to je napat. Pokud bude dite proti, tak to neudelaji. Muj bio otec se k soudu nedostavil a i tak nam to priklepli a mam v RL meho nebiologickeho otce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
19.6.15 10:05

Ty jedeš teda. Jeden nebiologický se vymění za druhého nebiologického. Ví to ten, co ti platí, že je nebiologický? Jinak soud, a ten „otec“ ti to asi podepíše, finančně se mu uleví a dítě stejně není jeho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.15 10:09

Biologicky otec s nami nechtel byt hned po tom, co se dozvedel, ze jsem tehotna. Vratil se ke me byvaly pritel z vlastni vule, protoze nemel kde bydlet.
Nechal se zapsat do RL a ted jen posila penize abych mu ho nemohla „vzit“ a dela problemy, pritom syna nevidel uz x mesicu.
Synovo prijmeni bych chtela zmenit na snoubencovo. Letos mame svatbu, ale nevim, jeste vubec jde prepsat nebio na nebio…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.6.15 10:17

Jinak prvni nebio s tim nikdy souhlasit nebude jinak nez pres syna na me nemuze a rekl ze tehle moznosti se nevzda

• Nahlásit
  • Citovat
25853
19.6.15 10:28
@Anonymní píše:
Jinak prvni nebio s tim nikdy souhlasit nebude jinak nez pres syna na me nemuze a rekl ze tehle moznosti se nevzda

Tak to jsi v rejži, protože chceš vyměnit jednoho nebio za druhého nebio. Soud by musel rozhodnout, že je to v zájmu dítěte. Což v tomhle případě nevím, nevím. Soudce by na to mohl nahlížet tak, že až se zase rozejdete, budeš chtít zařídit synovi čtvrtého tatínka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
19.6.15 10:33

Tak kdyz neni souhlas, tak Vam to neprojde..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.6.15 11:02
@Anonymní píše:
Jinak prvni nebio s tim nikdy souhlasit nebude jinak nez pres syna na me nemuze a rekl ze tehle moznosti se nevzda

V tom případě s tím nehneš. Leda bys žila s biologickým otcem, zaplatili byste testy otcovství, pak možná. Ale takhle ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7075
19.6.15 11:08

Chudák dítě. Takovejch tatínků, jeden bio, co se o něj nezajímá, druhej nebio oficiální, co se o něj taky nezajímá a třetí nebio, co s ním žije. 8o Chtěla bych být u toho, až mu jednou budeš vysvětlovat, kdo je vlastně jeho táta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
19.6.15 11:14

Jestli ti to otec v RL neodsouhlasí, tak bych k soudu ani nešla, nebudeš mít moc dobrou reputaci, když bio otec je bůh ví kde, v RL je zapsaný jiný a ty ho teď chceš vyměnit za dalšího nebiologického 8o :roll:

@PetraJ Já bych u toho teda být nechtěla, chudák dítě :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2314
19.6.15 11:38

@radkka souhlasim.. Ja bych take nechtela byt u toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama