Vztekající se a neposlouchající batole

18.6.15 21:36

Vztekající se a neposlouchající batole

Ahoj, potřebovala bych rady a typy jak na vztekající se a neposlouchající batole. Dnes jsem byla u doktorky a malá se tam nechtěla nechat zvážit, ani ležet na zádech a pořád se vztekala. A doktorka mi říkala, že bych to měla, řešit, že jinak mi přeroste přes hlavu. Doma si třeba ani nechce držet flašku, když jí ji dám, tak se vzteká a hodí ji na zem. Musím ji ji držet já sama. Dále se vzteká například když ji dávám na krmení do lehátka nebo do autosedačky. Nebo když se chová a pak se položí, také když se jí třeba sebere hračka, která ji spadla na zem. Hodně se také vzteká při koupání a přebalování a snaží se někam odlézt nebo odejít. Když ji třeba říkám ne ne ne, tak to nepomáhá, opakuje to ne ne ne i se zdviženým prstíkem a má z toho srandu. Co platilo na vaše děti? Existuje na takové problémy nějaká odborná knížka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5383
18.6.15 21:39

@mama.tata.mimi Kolik jí je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
18.6.15 21:40

Přesně na tohle určitě Nejšťastnější batole v okolí - moc pomůže v tom období, kdy se ještě moc vysvětlováním nedomluvíte :palec: Myslím, že z toho vyroste a že je to úplně běžné (něco podobného mám doma, taky trvá někdy na blbostech).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 21:42

16 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 21:43

A kdy z toho podle tvého názoru vyroste, už brzy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
18.6.15 21:43

Knížek je spousta, ale co je hlavní, je to naprosto normální. Děti si budují svoji osobnost, přijde období vzdoru, které může být ještě mnohem horší, ale je to naprosto přirozená část vývoje, která k tomuto věku prostě patří. Udivuje mě, že to paní doktorka „neví“ a je schopná to takto komentovat. Existují knížky díky kterým se naučíte takové situace eliminovat, jak s dětmi mluvit, jak takovým situacím předcházet, ale nenazvala bych to jako „problémy“, je to prostě normální a s čím větším klidem a láskou to zvládnete, tím lépe do budoucna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
18.6.15 21:45

Ne nevyroste z toho brzy, přijde období vzdoru a to je ještě horší :-D Tohle maminku vlastně pomalu a postupně připravuje, ale opravdu je to naprosto normální, je malinká, vůbec se tím netrapte, naučíte se jak na ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383

@mama.tata.mimi Chování je normální, já to řešila tak, že jsem netrvala na každém „prdu“, ale to, co bylo skutečně podstatné, to se prostě odehrálo řev neřev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383

@mama.tata.mimi Mladší má 2,5 a právě to vrcholí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39071
18.6.15 21:46
@mama.tata.mimi píše:
16 měsíců

tak v tomhle věku bych nekrmila v lehátkku nebo autosedačce ale dítě by mělo sedět u stolu :nevim: flašku, když by hodila na zem, tak bych ji dala na stolek, aŤ si ji sama vezme, když bude mít chuť, ale rozhodně bych ji nedržela. A v některých situacích teda dostal na zadek, z vysvětlování si nic nedělal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 21:46

@peta h Nebylo to poprvé, kdy to ta doktorka takto komentovala. Že prý se skoro všechny děti v pohodě zváží a nevztekají se u toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17362
18.6.15 21:47

@mama.tata.mimi neboj bude hůř syn dokázal mlátit hlavou o dlažbu :zed: a jinak to že neleží u měření je normální, my ho museli držet tří a stejně je změření odhadem a sestra to jen okomentovala tak, že má sílu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1767
@mama.tata.mimi píše:
A kdy z toho podle tvého názoru vyroste, už brzy?

No, nechci tě nějak strašit, ale podle mých zkušeností všechny ty vzteky a vzdory trvají tak do těch tří let :| Ale neviděla bych to jako problém, prostě se obrň trpělivostí a říkej si, jaká je holčička osobnost :palec: Je fakt ještě malinká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17362
@mama.tata.mimi píše:
@peta h Nebylo to poprvé, kdy to ta doktorka takto komentovala. Že prý se skoro všechny děti v pohodě zváží a nevztekají se u toho.

kecá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 21:50

@lucenka Tak na zadek nechci dávat. U stolu bych se bála, že spadne. A ze stolku by si to pití asi také sama nezvala, protože moc nemá potřebu žízně. Bojím se, aby nebyla dehydrovaná, tak ji tu flašku raději podržím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama